Įdomieji zodiako žvaigždynai


Avino zvaigzde. Avino zvaigzdynas.

Įvadas. Avino žvaigždynas. Tauro žvaigždynas. Dvynių žvaigždynas. Vėžio žvaigždynas. Liūto žvaigždynas. Mergelės Žvaigždynas. Svarstyklių žvaigždynas. Skorpiono žvaigždynas. Šaulio žvaigždynas. Ožiaragio žvaigždynas. Vandenio žvaigždynas. Žuvų žvaigždynas. Išvados. Šaltiniai.

Šis žvaigždynas yra pirmasis iš dvylikos Zodiako žvaigždynų, kuriais metų metais keliauja Saulė, Mėnulis ir planetos. Avinas yra išsidėstęs Šiaurės pusrutulyje tarp kitų dviejų zodiako žvaigždynų: Žuvų ir Tauro. Šis žvaigždynas yra 39 pagal dydį tarp 88 kitų žvaigždynų. Lietuvoje geriausiai matomas gruodžio – sausio vakarais. Avino žvaigždynas nėra labai ryškus. Žvaigždyne esanti pati šviesiausia žvaigždė yra antrojo ryškio oranžinė žvaigždė Hamalis. Pavadinimus turi ir dar trys Avino žvaigždės: Šeratanas, Mezartimas ir Boteinas. Mazartimas – dvinarė žvaigždė, kuri pagal Rėjaus žvaigždėlapį simbolizuoja Avino snukutį. 1664 m. ją aptiko anglų fizikas R. Hukas, ieškodamas kometų. Avino žvaigždyne yra ir daugiau dvinarių žvaigždučių. Astrologijoje Avinas atstovauja gimusiems nuo kovo 21d. iki balandžio 19 d.

Tauras yra 17-as pagal dydį Šiaurinio pusrutulio žvaigždynas. Šis žvaigždynas yra ryškus. Lietuvoje geriausiai matomas žiemos mėnesiais. Pati ryškiausia Tauro žvaigždyno žvaigždė Aldebranas, kuris spinduliuoja kaip 155 saulės iš karto. Šį žvaigždyną padeda įsiminti įdomi figūra iš žvaigždžių, primenanti raidę „V“. Jos smaigalyje kaip tik ir yra Aldebranas. Plika akimi Tauro žvaigždyne galima pamatyti net 125 žvaigždes. Tarp Avino ir Tauro figūrų spindi graži žvaigždžių grupelė - Sietynas. Jis tarptautiškai astronomų vadinamas Plejadomis. Plejados- tai padrikasis maždaug 250 žvaigždžių spiečius. Alcionė - pati šviesiausia sietyne, šviesesnė už Saulę apie 1000 kartų. Plika akimi šiame pulkelyje galima įžiūrėti šesias ar net septynias žvaigždes – tai Maja, Elektra, Taigeta, Alcionė, Celena, Asteropė ir Meropė. Tiesa, labai gero regėjimo žmonės Plejadų žvaigždyne gali pamatyti dar dvi žvaigždes: Atlantą bei Plejonę. Astrologijoje Tauras yra antrasis zodiako ženklas, kuris atstovauja gimusiems nuo balandžio 20d. iki gegužės 20d.

Dvyniai yra 30-as pagal dydį ryškus Šiaurės pusrutulio žvaigždynas. Lietuvoje geriausiai matomas žiemą. Žvaigždynas sudaro įsimintiną figūrą, kurios dvi ryškiausios žvaigždės yra Kastoras ir Poluksas . Poluksas pusantro ryškio ryškesnis už Kastorą, tačiau nepaisant to, Kastoras laikomas Dvynių gražuoliu.

  • Astronomija Referatas
  • Microsoft Word 962 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1849 žodžiai)
  • Ilona
  • Įdomieji zodiako žvaigždynai
    10 - 10 balsai (-ų)
Įdomieji zodiako žvaigždynai. (2015 m. Spalio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/idomieji-zodiako-zvaigzdynai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:21
×