Įdomios ir netradicinės lėlių teatro priemonės vaikų vaidinimuose


Įvadas. Vaidyba vaikams. Netradicinės lėlės. Pamokėlė. Interjerinė lėlė. Netradicinių lėlių pavyzdžiai. Brėžiniai. Literatūra.


Ikimokyklinio ugdymo įstaigose tradicinės lėlių teatro priemonės vaikų vaidinimuose yra visiems puikiai žinomos ir elementarios, tai, žinoma, pirštininės lėlės, marionetinės, lazdelinės lėlės, šešėlių teatras. Šiame darbe pateikiamos įdomios ir netradicinės lėlių teatro priemonės vaikų vaidinimuose, tokios kaip gamtinė medžiaga, įvairūs buitiniai daiktai, originalių formų lėlės. Pateikiami pavyzdžiai netradicinių lėlių teatro lėlių priemonių formų, įvairovė. Taip pat kokį ugdomąjį poveikį gauna vaikas veikdamas su šiomis priemonėmis.

Lėlių teatras- ne tik pramoga ir kasdienybės praturtinimas, jis padeda spręsti sudėtingus mokomuosius- auklėjamuosius uždavinius, ugdo vaikų vaizduotę, jausmus, kūrybiškumą. Tik reikia pamėgti šią meno šaką, sudominti vaikus, įtraukti juos į žaidimus- vaidinimus. Ikimokyklinėse įstaigose pagrindiniai lėlių teatro žanrai yra šie: žaislų, paveikslėlių, pirštininių, lazdelinių, kaukių,, netradicinis. Lėlių vaidinimams tinka įvairūs literatūros žanrai: apsakymai, pasakos, poezija.

Ugdymas svarbus pojūčių raidai, emocinei brandai, gebėjimui priimti naujoves, išreikšti malonius ir nemalonius jausmus;

Veikla skatina savarankiškumą: vaikui reikia leisti laisvai reikšti savo jausmus, mintis, rinktis atlikimo technikas, priemones;

Skatinamas pasitikėjimas savimi, leidžiant vaikui kalbėti apie savo darbą, jį išklausant, nekritikuojant;

Veikla turi ir gydomąjį poveikį: vaikai išgyvena įvairius neigiamus jausmus – atstūmimo, nesaugumo, pykčio ir kt. (S. Burneikaitė, 2012)

Originalių formų lėlės (pvz.: parketinės - vaidinama visu ūgiu panaudojus lėlės detales: batus, laikant rankomis lėlės galvą ir ranką; lėlės - lagaminai ir kt.)

Lėlė yra neatskiriama vaikų žaidimų draugė, todėl tereikia priminti, kad lėlė - žaislas lėlių teatro pasaulyje kartais vadinama tiesiog neanimuota lėle. Ji neturi valdymo mechanizmų, bet vaikai jų ir nepasigenda. Lėle gali tapti bet kokie buitiniai likučiai.

  • Microsoft Word 4412 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (1580 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ugnė
  • Įdomios ir netradicinės lėlių teatro priemonės vaikų vaidinimuose
    10 - 9 balsai (-ų)
Įdomios ir netradicinės lėlių teatro priemonės vaikų vaidinimuose. (2016 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/idomios-ir-netradicines-leliu-teatro-priemones-vaiku-vaidinimuose.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 10:54
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo