Ignalinos atominė elektrinė. Istorija. Faktai


Ignalinos atomines elektrines istorija. Atomine elektrine skaidres. Ignalinos atomine elektrine referatas. Referatas apie atomines elektrines. Kazys almenas ignalinos atomin4 elektrin4. Referatai atomines elektrines lietuvoje. Galingiausia atomine elektrine pasaulyje. Atominės elektrinės kursinis. Ignalinos atomine elektrine ikurimas. Atomine elektrine kursinis.

Įvadas. Atominės elektrinės. Iae saugumas. Iae saugumo gerinimo programa. Kolektyvinė dozė. Iae saugumas lyginant su kitomis atominėmis elektrinėmis. Ekologinės iae uždarymo pasekmės. Išvados. Naudota literatūra.

Visagino apylinkės - nuo seno sėlių genčių gyvenamos žemės. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose vietovė paminėta 1526 metais, alberto vaitiekaus goštauto fundaciniame akte naujojo daugėliškio parapijai.

1975 metais šioje vietoje buvo pradėta atominės elektrinės energetikų gyvenvietės statyba. 1977 metais jai suteiktas miesto tipo gyvenvietės statusas ir iki 1992 metų vadinosi sniečkaus gyvenviete. 1994 metais visaginui suteiktos respublikos pavaldumo miesto teisės, o 1995 metais - miesto teisės pagal naują administracinę reformą. 1996 metais prezidento dekretu patvirtintas miesto herbas. Herbinio skydo mėlyname lauke vaizduojama sidabrinė gervė, kuri heraldikoje reiškia atsargumą, budrumą.

1983 m. Gruodžio 31 d. Paleistas pirmasis blokas. Pradėtas statyti energetinis blokas. 1986 m. Buvo užbaiginėjami visi montažo darbai. Antrą reaktorių buvo planuojama pradėti eksploatuoti 1986 m. , bet dėl avarijos černobilyje eksploatavimo darbai buvo nukelti į 1987 metus. 1987 m. Rugpjūčio 31 d. Pradėjo dirbti blokas. Tuo metu jau buvo pastatyta 60 % trečiojo energobloko, bet netrukus statybos buvo užkonservuotos. 1989 m. reaktoriaus statyba buvo pilnai sustabdyta. Per 11 metų buvo pastatyta pati galingiausia atominė elektrinė pasaulyje. Statant atominę elektrinę buvo pastatyta: 142 km kelių, 50 km geležinkelio kelių, 390 km ryšio linijų, 334 km elektros linijų, 133 km kanalizacijos linijų ir 164 km šiluminių tinklų. Taip pat buvo sunaudota 3544000 m3 gelžbetonio konstrukcijų, 76480 t armatūros. Dabar ignalinos ae dirba 4634 darbuotojai, iš jų - 1290 moterų. 92,4% darbuotojų - Lietuvos respublikos piliečiai.

Taciau kokią įtaką ignalinos atominė elekLietuvos respublikos aplinkos ministerija pateikia tokius duomenis apie ypač pavojingus Lietuvos objektus, kuritai rodo kad iae yra vienas iš saugiausių Lietuvos objektų. Norintys, kad ši atominė būtų užsaryta teigia, jog iae neturi apsauginio gaubto ir tai negali užtikrinti saugumo. Tokį teiginį paneigė prof. Kazys almenas: daugelis vakarietiškų reaktorių (nors ne visi) turi iš tolo matomą gaubtą. Jis visai ne dėl rimtų sprogimų, o tik skirtas gaudyti radioaktyvioms medžiagoms, jei būtų pažeisti kuro strypų apvalkalai. Iae šią funkciją atlieka ne gaubtas, o sudėtingas, didelių gabaritų įrenginys acs, labai nesiskiriantis nuo naudojamų kituose rbmk. Jame, kaip ir amerikietiškuose general electric reaktoriuose, atsiradęs garas su radioaktyviom medžiagom turi praeiti per didelius vandens baseinus.

  • Microsoft Word 164 KB
  • 2011 m.
  • 7 puslapiai (1222 žodžiai)
  • Pauliuskns
  • Ignalinos atominė elektrinė. Istorija. Faktai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ignalinos atominė elektrinė. Istorija. Faktai. (2011 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/ignalinos-atomine-elektrine-istorija-faktai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:49
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo