Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo fondo sudarymo ir valdymo problemos


Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo fondo. sudarymo ir valdymo problemos. Keletas faktų apie Ignalinos AE. Visagino AE. Ignalinos atominės elektrinės uždarymas. IAE nutraukimo fondas. IAE nutraukimo priežastys. IAE nutraukimo fondo lėšas sudaro. Fondo lėšos naudojamos šiems poreikiams finansuoti. Įnašai į Tarptautinį Ignalinos eksploatavimo nutraukimo rėmimo fondą. Fondo valdymo problemos. Galimas problemų sprendimas.

Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo fondo sudarymo ir valdymo problemos.

Uždarius IAE, Lietuva buvo priversta importuoti apie 62 proc. elektros ir apie 80 proc. visų jai reikalingų energijos išteklių. Kadangi elektros energijos paklausa didėja, o iki 2016 m. reikės uždaryti aplinką teršiančias bei pasenusias iškastinį kurą naudojančias elektrines, tai elektros energijos paklausa bus gerokai didesnė nei pasiūla. Prognozuojama, kad 2020 m. Baltijos šalių elektros energijos trūkumas sudarys 10,5 TWh. Todėl įvertinus visus veiksnius, Baltijos šalių poreikius ir jų strateginius tikslus, buvo priimtas sprendimas satyti naują AE - Visagino AE.

2004-2006 m. laikotarpiu Europos Sąjunga Lietuvai skyrė papildomą finansinę paramą (285 mln. eurų, paskirstytų lygiomis metinėmis dalimis) eksploatavimui nutraukti ir problemoms, susijusioms su Ignalinos atominės elektrinės galutinio sustabdymo bei eksploatavimo nutraukimo padariniais (t.y. Ignalinos programa), spręsti. Be to, Europos Sąjunga Lietuvai įsipareigojo ir po 2006 m. teikti adekvačią papildomą paramą šiuo klausimu. Tuo tikslu pagal 2007-2013 m. ES finansinę perspektyvą Lietuvai buvo numatyta skirti 837 mln. eurų paramą.

Valdo asmenys, kurie nesugeba tinkamai suvaldyti tokio stambaus projekto ir net neprisiima tokių atsakomybių už savo neteisingus sprendimus, dėl kurių prarandami dideli pinigai; Darbų atidęliojimas; Suinteresuotų grupių ir monopolininkų įtaka, dėl kurios procesas dažnai yra vilkinamas, o dėl to projektas vis brangsta Lėšų švaistymas.

  • MS PowerPoint 281 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (939 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mindaugas
  • Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo fondo sudarymo ir valdymo problemos
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo fondo sudarymo ir valdymo problemos. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ignalinos-atomines-elektrines-eksploatavimo-nutraukimo-fondo-sudarymo-ir-valdymo-problemos.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 21:22
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo