Ignalinos atominės elektrinės uždarymas


Ignalinos atomines uzdarymas. Referatas apie visagino elektrinė. Ignalinos atominės elektrinės referatai. Iae uždarymo pasekmės. Ignalinos atomine elektrine uzdarymas. Skaidres apie ignalinos atomine elektrine. Skaidres apie cernobily. Ignalinos atomine elektrine pristatymas.

Įvadas. Iae geografinė padėtis. Trumpai apie iae. Saugumas. Ar lietuvai reikalinga atominė energija? Pasiruošimas iae uždarymui. Iae uždarymo pasekmės. Išvados. Literatūra. Vienas reikšmingiausių lietuvos ūkio objektų, atliekančių labai svarbų stabilizuojantį vaidmenį itin sunkiu mūsų ekonomikos fundamentalaus pertvarkymo laikotarpiu, yra ignalinos atominė elektrinė. Jos stabilus veikimas leido be pertrūkių aprūpinti palyginti pigia elektros energija visus lietuvos vartotojus ir eksportuoti nemažą kiekį energijos į gretimas valstybes. Ignalinos ae įgalino labai sumažinti naftos ir gamtinių dujų sąnaudas elektros energijos gamybai ir kartu gerokai palengvino kitų vartotojų nepertraukiamą aprūpinimą šiais produktais netgi ekonominės blokados laikotarpiu. Visa tai paryškino labai svarbų ignalinos ae vaidmenį. Pigi energija – vienas būtiniausių veiksnių, spartinančių modernios ekonomikos sukūrimą. Nuo to, kaip efektyviai sugebėsime ja pasinaudoti, priklausys mūsų ekonomikos atgimimo tempai, galimybės mūsų pramonės produkcijai įsitvirtinti sunkioje konkurencinėje kovoje pasaulio rinkose. Dėl grynai ekonominių motyvų šiuo metu daugiau kaip 80 proc. Lietuvoje suvartotos elektros energijos yra pagaminta atominėje elektrinėje, nes jos savikaina yra daugiau kaip perpus mažesnė, nei gaminant šiluminėse elektrinėse.

Vienas reikšmingiausių Lietuvos ūkio objektų, atliekančių labai svarbų stabilizuojantį vaidmenį itin sunkiu mūsų ekonomikos fundamentalaus pertvarkymo laikotarpiu, yra ignalinos atominė elektrinė.

Ignalinos ae įgalino labai sumažinti naftos ir gamtinių dujų sąnaudas elektros energijos gamybai ir kartu gerokai palengvino kitų vartotojų nepertraukiamą aprūpinimą šiais produktais netgi ekonominės blokados laikotarpiu.

Dėl grynai ekonominių motyvų šiuo metu daugiau kaip 80 proc. Lietuvoje suvartotos elektros energijos yra pagaminta atominėje elektrinėje, nes jos savikainignalinos atominė elektrinė yra Lietuvoje. Ji pastatyta ant pietinio drūkšių ežero kranto, 39 km nuo ignalinos. Artimiausi didesni miestai yra vilnius (575000 gyventojų) ir nuo ignalinos ae už 130 km, latvijoje - daugpilis (126000 gyventojų) yra už 30 km. Visaginą nuo ignalinos ae skiria km (32600 gyventojų). Visagine gyvena beveik visi jėgainės darbuotojai.

Artimiausias kelias, jungiantis ignalinos miestą su zarasais ir dūkštu yra už 12 km nuo ignalinos atominės elektrinės ir veda į automagistralę Kaunas - sankt-peterburgas. Patekti į šią magistralę iš ignalinos visagino apylinkės - nuo seno sėlių genčių gyvenamos žemės. Pirmą kartą istoriniuose šaltiniuose vietovė paminėta 1526 metais, alberto vaitiekaus goštauto fundaciniame akte naujojo daugėliškio parapijai.

1975 metais šioje vietoje buvo pradėta atominės elektrinės energetikų gyvenvietės statyba. 1977 metais jai suteiktas miesto tipo gyvenvietės statusas ir iki 1992 metų vadinosi sniečkaus gyvenviete. 1994 metais visaginui suteiktos respublikos pavaldumo miesto teisės, o 1995 metais - miesto teisės pagal naują administracinę reformą. 1996 metais prezidento dekretu patvirtintas miesto herbas. Herbinio skydo mėlyname lauke vaizduojama sidabrinė gervė, kuri heraldikoje reiškia atsargumą, budrumą.

1974 m. Prasidėjo parengiamieji iae statybos darbai. 1983 m. Gruodžio 31 d. Paleistas pirmasis blokas. Pradėtas statyti energetinis blokas. 1986 m. Buvo užbaiginėjami visi montažo darbai. Antrą reaktorių buvo planuojama pradėti eksploatuoti 1986 m. , bet dėl avarijos černobilyje eksploatavimo darbai buvo nukelti į 1987 metus. 1987 m. Rugpjūčio 31 d. Pradėjo dirbti blokas. Tuo metu jau buvo pastatyta 60 % trečiojo energobloko, bet netrukus statybos buvo užkonservuotos. 1989 m. reaktoriaus statyba buvo pilnai sustabdyta. Per 11 metų buvo pastatyta pati galingiausia atominė elektrinė pasaulyje.

  • Microsoft Word 333 KB
  • 2010 m.
  • 15 puslapių (2959 žodžiai)
  • Mindaugas
  • Ignalinos atominės elektrinės uždarymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ignalinos atominės elektrinės uždarymas. (2010 m. Gruodžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/ignalinos-atomines-elektrines-uzdarymas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 11:39
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo