Ignas Šeinius. Gamta ir žmogus romane „Kuprelis“.


Kuprelis istrauka. Kuprelis santrauka. Ignas seinius kuprelis rasinys. Ignas šeinius kuprelis istrauka. Ignas šeinius kuprelis santrauka. Ignas seinius kuprelis impresionizmas. Kuprelio analize. Kuprelio istrauka. Igno seiniaus kuprelis rasinys. Igno šeiniaus kuprelis veikejai.

Gamta ir žmogus Igno Šeiniaus romane „Kuprelis“. Impresionizmas susiformavo XIX a. Antroje pusėje. Tiek šios krypties dailininkai, tiek rašytojai stebėjo nuolatos kintantį pasaulį, stengėsi „pagauti“ akimirkos nuotaiką ir ją užfiksuoti. Svarbus vaidmuo teko kūrėjo nuotaikai. Veikėjų išgyvenimai perkeliami į gamtą, tarp žmogaus ir gamtos tarsi išnyksta riba. Lietuvių literatūroje pirmu nuosekliu impresionistu laikomas Ignas Šeinius.

Impresionizmas susiformavo xix a. Antroje pusėje. Tiek šios krypties dailininkai, tiek rašytojai stebėjo nuolatos kintantį pasaulį, stengėsi pagauti akimirkos nuotaiką ir ją užfiksuoti. Svarbus vaidmuo teko kūrėjo nuotaikai. Lietuvių literatūroje pirmu nuosekliu impresionistu laikomas ignas šeinius.

Vienas igno šeiniaus romano kuprelis veikėjų yra jaunas rašytojas ignasėlis, kurį autorius naudoja kaip įrankį romanui pasakoti. Ignasėlis jau nuo pat vaikystės gyveno greta gamtos – namie, sodžiuje, turėjo arklį širmį ir šunį murzą. Abu juos mylėjo, jais rūpinosi. Štai kaip vaikinas apie juos pasakoja: man gaila širmio. Mes beveik drauge augom. Jį dvieigį pratinau jodinėti. Pratinimo kova, vieno ir kito užsispyrimas padarė mus gerais draugais. Sugrįžus man pavasariais namon iš mokyklos, jis žvengdavo iš džiaugsmo. Širmis mėgdavo dalyvauti arklių lenktynėse. Jaučiau tiesiog, kad jis turėjo tokį pat norą, kaip ir aš: laimėti. Širmį mėgom ne tik mes visi namie, bet ir mūsų šuva murza. Murza saugodavo širmį ganykloje. Murzos jau kelinti metai nėra. Širmis paseno, apyrambis pasidarė. Tik antradienį ariant atsigulė vagoje. Iš nuovargio. Ir nenorėjo keltis. Širmis išėjo iš kiemo lėtai, tarytum nujausdamas ką. Man prabėgo viena juosta daug atsiminimų apie širmį, apie mūsų dalyvavimą lenktynėse ir apie tai, kaip jis kartą gynė murzą nuo kitų šunų. iš ignasėlio kalbos matyti, kad prie murzos, o juo labiau prie širmio jis buvo prisirišęs beveik kaip prie žmogaus.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (1018 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Horacijus
  • Ignas Šeinius. Gamta ir žmogus romane „Kuprelis“.
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ignas Šeinius. Gamta ir žmogus romane „Kuprelis“. . (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ignas-seinius-gamta-ir-zmogus-romane-kuprelis.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 19:06
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo