Iguanų įvairovė ir paplitimas


Iguaninių šeimos driežas. Iguanų šeimos driežas. Driežų įvairovė. Iguaninių šeimos. Iguaninių šeimos driežai. Iguaninis driezas. Iguaniniai driežai. Driežų šeimos charakteristika. Kaip ilgai gyvena iguana. Driezu paplitimas.

Iguanų (iguanidae) įvairovė ir paplitimas. Įvadas. Iguanidae sistematika. Iguanidae įvairovė ir paplitimas. Amblyrhynchus gentis. Brachylophus gentis. Conolophus gentis. Ctenosaura gentis. Cyclura gentis. Dipsosaurus gentis. Iguana gentis. Sauromalus gentis. Išvados. Literatūra.

1886 m. Cope pirmą kartą panaudojo terminą iguaninae formalioje literatūroje (burghardt et al. , 1982).

Iguanos yra charakteringos tarp driežų savo kūno dydžiu bei žoline mityba. Daugelis rūšių gyvena keletą dešimtmečių ir gana ilgai trunka, kol pasiekia lytinę brandą. Dėl savo socialinės elgsenos yra labai įvairūs ir sudaro skirtingo dydžio bendrijas. Suaugę patinai turi stiprų teritorialumo jausmą, tačiau tarpusavyje sugyvena taikiai. Dėl šios savybės ekologai siūlo iguanas naudoti kaip studijų modelį. Dėl savo dydžio ir prieš istorinės išvaizdos iguanos visada skatino žmonių domėjimąsi jomis (a. Alberts, 2004).

Iguanos yra paplitusios naujajame pasaulyje nuo pietvakarinės jav per visą centrinę ameriką iki šiaurinės pietų amerikos, taip pat vakarų indijoje ir senojo pasaulio salose – fidžio ir tonga (m. A. Norell, k. De queiroz 1991).

Dėl savo riboto paplitimo ir prisitaikymo tam tikroms buveinėms dauguma iguanų, gyvenančių salose, yra nykstančios. Kartu su buveinių praradimu, plėšrūnų atsiradimu dėl žmonių gyvenamumo taip pat gyvulių ganyklų kūrimosi, didžioji dalis populiacijų yradaugiausia naujojo pasaulio driežų, sudarančių iguanidae šeimą, taksonomija buvo peržiūrėta daugelį kartų (j. A. Schulte et al. , 2003). Iki 1989 m. Ši šeima buvo žymiai gausesnė. Ji apėmė maždaug 54 gentis ir daugiau nei 546 rūšis. Tačiau sistematikai nesugeba rasti vieno bendro charakteristikos požymio, kuriuo galėtų adekvačiai atskirti iguanidae šeimos driežus nuo chamaeleonidae ir agamidae šeimų (d. W. Blair, 2005). Naudodami morfologines charakteristikas etheridge ir de queiroz 1988 m. Hipotetiškai iguanidae šeimoje išskyrė svarbiausias grupes. Darrel frost ir richard etheridge 1989 m. Ištyrė aukštesnio lygio ryšius tarp iguaninių driežų ir pastebėjo nevienodumą tarp iguanidae ir agamidae šeimų. Taigi jie patvirtino anksčiau sukurtą hipotezę ir išskyrė gentis bei atskyrė agamidae ir šiandien pagal darrel frost ir richard etheridge 1989 m. Klasifikaciją iguanidae šeima susideda iš genčių: amblyrhynchus, brachylophus, conolophus, ctenosaura, cyclura, dipsosaurus, iguana, sauromalus.

Iguana ir brachylophus genčių individai gyvena drėgnųjų miškų medžiuose. Ctenosaura gyvena sausesniuose miškuose ir yra mažiau prisitaikiusi gyventi medžiuose. Amblyrhynchus yra jūros pakrančių iguanos. Dipsosaurus ir sauromalus yra dykumų gyventojai, o cyclura ir conolophus gyvena sausose uolėtose salose šeimas (a. Alberts, 2004).

  • Microsoft Word 2562 KB
  • 2012 m.
  • 26 puslapiai (3124 žodžiai)
  • Universitetas
  • Žana
  • Iguanų įvairovė ir paplitimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Iguanų įvairovė ir paplitimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/iguanu-ivairove-ir-paplitimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 00:50
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo