IĮ Darbuotojų motyvacija


Santrauka. Įvadas. IĮ „Z. Mockaus įmonė” veiklos ir informacinių šaltinių apžvalga. Darbuotojų motyvacijos teorinė analizė. Motyvacijos teorijų pritaikymai įmonėse. Proceso teorijos ir jų problemos taikant darbuotojams. Iį „Z. mockaus įmonės“ darbuotojų motyvacija. IĮ „Z. Mockaus įmonės“ darbuotojų motyvacijos analizė. Motyvacijos reikšmė IĮ „Z. Mockaus įmonėje“. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas.


Kursiniame darbe, vadovaujantis moksline literatūra ir interneto šaltiniais pastebėjau jog kiekvienas rašytojas (autorius) motyvacija aiškina skirtingai. Tačiau galime įžvelgti panašumus kiekvienuose jų parašytuose moksliniuose darbuose ar knygose. Visi jie vienareikšmiškai teigia, jog darbuotojų motyvacija yra labai svarbus organizacijos veiklai. Sprendimui priimti reikia žinoti ir tinkamai pasirinkti būdą ar metodą jam priimti. Kiekvienas jų taip pat skirtingai supranta sprendimų priėmimo būdus ir metodus.

Mano pasirinkta kursinio darbo tema „Darbuotojų motyvacija“. Pasirinkta įmonė IĮ „Z. Mockaus įmonė”. Šią įmonę pasirinkau neatsitiktinai. Man ankčiau teko atlikti praktiką šios įmonės veikloje.

Įmonė nuolat tobulina savo pajėgumus ir stengiasi sukurti aukščiausią paslaugų kokybę, garantuodama klientui geras sutarties sąlygas, lanksčią kainų sistemą, bei maksimalų informuotumą apie krovinio gabenimą. Įmonė gabena įvairių rūšių krovinius iki 10 tonų po Lietuvą tentiniais ir izoterminiais automobiliais. Atlieka perkraustymo darbus Telšiuose ir jos apskrityje. Greitai bus pradėtos teikti ir krovinių sandėliavimo paslaugos.

IĮ „Z. Mockaus įmonė“ vizija – toliau plėsti savo veiklą teikiant kokybiškas paslaugas Lietuvos bei užsienio užsakovams.

Įmonės tiklsas – tenkinti klientų poreikius, teikiant jų pasirinktas paslaugas.

Misija – kelti užsakymo, pristatymo bei transportavimo lygį, siekant patenkint ir pačius įnoringiausius klientus.

Rašydamas šį kursinį darbą, remsiuos kuo galima daugiau literatūros šaltinių. Pagrindinės knygos kuriomis rėmiausi tai: Stoner, J. A. F., Freeman, R. E., Gilbert, D. R. Jr. Vadyba. Kaunas: R. Ščerbinsko spaustuvė Mažoji poligrafija. 2006. Butkus F. S. Vadyba: Organizacijos veiklos, operatyvaus valdymo pagrindai. Vilnius: AB Spaudos Kontūtai. Karlof B., Lovingsson F. Vadybos koncepcijos ir modeliai nuo a iki z. Vilnius: UAB Verslo žinios. 2006. Stoškus S., Beržinskienė D. Vadyba. Kaunas: Technologija. 2005

Kaikurie literatūros šaltiniai nebuvo cituojami. Tokie kaip: Ulrich D., Brockbank W. Personalo vadyba: vertės pasiūlymas. Vilnius: UAB Verslo žinios. 2007. Kasiulis J., Barvydienė V. Vadovavimo psichologija. Kaunas: Technologija. 2004. Vanagas P. Visuotinės kokybės vadyba. Kaunas: Technologija. 2006

Taip pat naudojausi interneto prieigą.

Vienas iš keletos veiksnių, sąlygojančių asmens veiklos rezultatus yra motyvacija. Taip pat svarbūs tokie veiksniai kaip sugebėjimai, ištekliai ir sąlygos, kuriomis tai atliekama. Pavyzdžiui galite būti nepaprastai motyvuotas siekti karjeros ir pagelbėti žmonėms kaip medikas profisionalas. Tačiau šią motyvaciją dar turi papildyti jūsų moksliniai sugebėjimai, mokymosi ištekliai jūsų koledže (tokie kaip šiuolaikinės laboratorijos) ir tokios sąlygos kaip galimybė reguliariai susitikti su savo dėstytojais. (Stoner, J. A. F., Freeman, R. E., Gilbert, D. R. Jr. 2006, 434 p.)

saugumo poreikiai – tai sveikatos, darbingumo išsaugojimas, ateities saugumas ir kt.

Valentingumas – tai suvokiama rezultato vertė. Tai laukiamas pasitenkinimo arba nepasitenkinimo lygis, gaunamas iš darbų, kurie susiję su rezultatu ar rezultato siekimu. V.Vroom valentingumą apibrėžia kaip svarbumą, patrauklumą, norą ar laukiama pasitenkinimą rezultatu kurį individas gaus atlikęs tam tikrą užduotį.

Lūkesčiai – tai suvokta tikimybė, kad pastangos ves prie efektyvaus darbo proceso, kai kuriuose darbuose gali nebūti nieko bendro tarp to, kaip labai žmogus stengiasi ir to, kaip gerai atlieka darbą. Bet žmogus turi suprasti, kad dedamos pastangos didina galimybę gauti didesnį atlygį ar paskatinimą, taip atsiranda ryšys tarp darbo ir atlygio. Darbas tampa patrauklesnis kada individas žino kokiais kriterijais bus vertinama jo atlikta užduotis ir už ką jis gali būti nubaustas, taip dėdamas didesnius lūkesčius į sau patrauklaus rezultato įgyvendinimą.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 146 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3353 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marius
  • IĮ Darbuotojų motyvacija
    10 - 9 balsai (-ų)
IĮ Darbuotojų motyvacija. (2016 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/ii-darbuotoju-motyvacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 13:10
×