ĮKA Prekybos procesų valdymo techninė ir programinė įranga


Įmonės pristatymas. Įranga. Kompiuterinė įranga. Telefono įrengimai. Kasos aparatai. Skeneriai. Programinė įranga. Išvados.

Valdymo įrenginys {Control Unit}, kontroliuojantis CPĮ, taigi nusakantis viso kompiuterio veikimą.

• Aritmetinis ir loginis įrenginys (ALĮ) {Arithmetic and Logic Unit – ALU}, atliekantis kompiuterio duomenų apdorojimo funkcijas.

Šis kasos aparatas yra skirtas klientų aptarnavimui maitinimo įmonėse. Jis turi atminties skaitiklį,

kuris saugo informaciją visą jo naudojimo laiką. Kasos aparato darbas priklauso nuo jo programavimo. Prieš programuojant įmonės vadovas turi pagalvoti kokias operacijas kasos aparatas turėtų atlikti. Kasos aparatas turi du ekranus – kasininkui ir klientui.

Kasos aparate naudojamos dvi juostos ritės: viena – kontrolinė juosta, kita - kvitų.

1. Pinigų stalčius atsidaro automatiškai užbaigus prekių registravimą, o taip pat ataskaitų išvedimo

3. Rėžimo išrinkimo naudojami kasos aparato raktai OP, M, OW.

Auganti prekybos srityje konkurencija atskleidžia naujus požiūrius į pardavimus ir klientų lojalumo

koncepcijas, kurie įtakoja ne tik pagrindinį įmonės biurą, bet ir IT veiklą. Sėkmingas įgyvendinimas tokių technologijų, kaip daugiakanalis pardavimas, informacijos apie klientą rinkimas, klientų valdymas, kategorijų valdymas, reikalauja, kad laiku būtų gaunama ir analizuojama informacija apie pardavimus, prekes, klientus.

elektroniniai kasos aparatai, elektroninės svarstyklės, brūkšninių kodų skeneriai, duomenų rinkikliai, mokėjimo kortelių nuskaitymo mechanizmai ir kompiuteriai. Visa ši įranga yra sujungta į vieningą apskaitos sistemą, kuri prekybos įmonės atsakingiems vadybininkams gali pateikti daug įvairios, reikalingos vadybinės informacijos. Šios sistemos įdiegimas drausmina darbuotojus bei skatina darbo atsakomybę, leidžia organizuoti lenktyniavimą, ir tai skatina motyvaciją dirbti tik gerai. POS sistemos tapo sėkmingu sprendimu visame pasaulyje maitinimo įmonės pačios nusprendžia, kuris modelis ir kokioje konfigūracijoje geriausiai atitiktų jų keliamus uždavinius.

Tai gali būti modulinė arba integruota sistema, didelė arba maža, su tekstine ar grafine sąsaja. Galima pasirinkti operacinę sistemą ir programinį sprendimą. Taip pat maitinimo įmonės gali pasirinkti daugybę įrenginių, kurie papildys sistemą iki pilno sprendimo, sugebančio greitai ir kokybiškai išspręsti iškeltus uždavinius ir gauti pilną POS sprendimą.

integruotas nepertraukiamo maitinimo šaltinis, plačios naudojimo galimybės, lankstumas (tai reiškia, kad jos gali būti naudojamos kaip kompiuterizuotos kasos sistemos, informaciniai terminalai, maitinimo įmonės. POS užtikrina greitą ir patikimą techninės ir programinės įrangos veikimą. Šios vieningos sistemos naudojimas prekybos tinkle sumažina apmokymo kaštus, diegimo bei priežiūros kaštus, padidina efektyvumą ir produktyvumą.

Sistema pritaikyta darbui su kontaktiniu vaizduokliu, tačiau galima ją naudoti ir su standartine klaviatūra. Kasos sistema UVS POS pasižymi vartojimo paprastumu. Darbas kasos programa yra nesudėtingas, net ir menką darbo kompiuteriu patirtį turintiems kasininkams. Darbuotojai gali visą dėmesį skirti kokybiškam klientų aptarnavimui, Šiuolaikinių identifikacijos priemonių ir programos teisių apribojimo pagalba patikimai apsaugo nuo neleistino naudojimosi sistema. Pritaikyta aptarnauti visų tipų mokėjimo korteles. Paprasta sąsaja si įvairiomis apskaitos sistemomis, galima analizuoti pardavimus. Kasos sistema leidžia įmonei naudoti lojalumo sistemą. Tai galimybė pritraukti daugiau klientų ir padidinti apyvartą.

Taikant šią sistemą, prekybos įmonė gali naudoti mišrius atsiskaitymo būdus (grynais, banko kortelę), dovanų kuponus, prekybines nuolaidas.

vykdomas operacijas į atskirus lygius, naudojant šiuolaikines identifikacijos priemones, saugo atmintyje visas atliktas pardavimų operacijas, skirsto prekes į grupes pagal rūšis ir apmokestinimo tipą, arba skyrius, pagal vidinį įmonės skaitmeninį prekės kodą, prekės pavadinimą. Taip pat spausdina prekių pavadinimus (iki 29 ženklų), prekės komentarą (iki 58 ženklų), įmanoma naudoti neribotą prekių ir brūkšninių kodų skaičių, galima prijungti kelis brūkšninių kodų ir įvairių kortelių skaitytuvus bei elektronines svarstykles, sujungti į tinklą. Naudojama fiskalinė atmintis leidžia saugoti iki 3200 fiskalinių dienos ataskaitų duomenų.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2016 m.
  • 19 puslapių (4446 žodžiai)
  • Kolegija
  • Asta
  • ĮKA Prekybos procesų valdymo techninė ir programinė įranga
    10 - 3 balsai (-ų)
ĮKA Prekybos procesų valdymo techninė ir programinė įranga. (2013 m. Spalio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/ika-prekybos-procesu-valdymo-technine-ir-programine-iranga.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 16:40
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo