IKEA veiklos aprašymas


Įvadas. Įmonės charakteristika. IKEA istorija. IKEA veiklos sritys. Įmonės vizija, misija ir tikslai. IKEA struktūra. Ikea valdymas. Mokesčių sistema. Labdara. Aplinkosauginis veiksmingumas. Pažangios technologijos. Konkurentai. „Neste“ ir „Ikea“ bendradarbiavimo planai 2017m. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo aktualumas: atlikus IKEA įmonės analizę, galime sužinoti, kodėl ši imperija taip sparčiai plečiasi nugalėdama visas kliūtis, sunkumus ir atstumus.

Parduotuvių tinklas plėtėsi ir IKEA perėjo į tarptautinę rinką atidarydama savo filialą Norvegijoje ir Danijoje. Parduotuvės išplito kitose Eurpos šalyse – Vokietijoje pirma parduotuvė ne Skandinavijoje, Šveicarijoje. Didelę sėkmę kompanijai atnešė Vokietijos vadovų atsitiktinė klaida atidaryti parduotuvę Konstanz mieste vietoj Koblenz. Vėliau parduotuvės atidarytos kitose pasaulio šalyse, tokiose kaip Japonija, Australija, Honkongas, Kanada, Singapūras. Tačiau ties tuo IKEA nesustojo ir plėtėsi toliau ir atidarė savo parduotuves tokiose šalyse kaip Prancūzija, Ispanija, Belgija, Jungtinės Amerikos Valstijos, Jungtinė Karalystė, Italija, Lenkija, Lietuva. Vokietija su 44 – imios parduotuvėmis, po JAV su 40 – čia parduotuvių yra didžiausia IKEA rinka. Nuo 2017m., IKEA valdo 393 parduotuves 46 šalyse.

Bendrovė yra žinoma savo modernios architektūros įvairių tipų prietaisų ir baldų dizainu. IKEA siūlomas interjero projektavimas yra dažnai susijęs su ekologišku paprastumo pajūčiu. Be to, ši įmonė yra žinoma dėl savo dėmesio išlaidų kontrolei, veiklos elementams ir nuolatiniam savo gaminių tobulinimui.

Autobusiukų nuoma. IKEA siūlo galimybę išsinuomoti autobusiukus, jei klientai patys nori pervežti užsakymus į namus.

Investavimas į nekilnojamą turtą bei vertybinius popierius. Investavimo tikslas yra sukurti ilgalaikę turto vertę. Tų operacijų kertiniai akmenys yra valdomi portfeliai, kuriuos sudaro skirtingi vertybiniai popieriai ir komercinio nekilnojamojo turto plėtra, įskaitant gyvenamųjų namų plėtrą ir pardavimus.

Darbuotojai nuolat dirba, siekdami pasiūlyti aukštos kokybės prekių už prieinamą kainą – kaip įmanydami optimizuoja visą pridėtinės vertės grandinę, puoselėdami ilgalaikius santykius su tiekėjais, investuodami į darbą automatizuojančią techniką, gamindami dideliais kiekiais. Jų vizija peržengia namų interjero prekių ribas, nes nori sukurti gražesnį gyvenimą daugeliui žmonių – taip pat ir tų, kurie susiję su verslu.

Stichting INGKA foundation yra vienas didžiausių labdaros fondų pasaulyje ir didžiausia ne pelno organizacija pasaulyje, kurią įkūrė pačios IKEA įkūrėjas Ingvar Kamprad, o INGKA Holding B.V. yra pagrindinė kompanija, valdanti IKEA Group. Abi šios kompanijos yra Olandijoje. INGKA Holding B.V. sudaro stebėtojų tarybos nariai (Göran Grosskopf (pirmininkas), Jonas Kamprad, Lars-Johan Jarnheimer, Göran Lindahl, Carl Wilhelm Ros, Peter Lund ir Luisa Delgado. Ingvaras Kampradas – Vyresnysis patarėjas).

IKEA Group vykdo veiklą visoje vertės grandinėje: nuo asortimento strategijos ir produktų plėtros iki gamybos, platinimo ir mažmeninės prekybos. Todėl galima teigti, jog IKEA Group priklausantys padaliniai atlieka daugumą visų IKEA procesų.

Todėl šiai dienai IKEA veikimo struktūra yra suformuota taip, kad produktas, siūlomas vartotojams, būtų pagaminamas nuo pradžios iki galo šioje kompanijoje. Tai pasiteisino ir todėl šiandien IKEA yra žinoma ir vertinama daugumoje pasaulio šalių, taip pat ir Lietuvoje.

IKEA priklauso ne pelno siekiančių korporacijų tinklui. Įmonės struktūra yra padalinta į dvi pagrindines dalis: veiklos ir frančizės. Dauguma IKEA operacijų, įskaitant daugumos parduotuvių valdymą, baldų projektavimą ir gamybą, pirkimo ir tiekimo funkcijas prižiūri INGKA Holding olandų kompanija. IKEA parduotuvių aldo ir INGKA Holding valdo, 303 IKEA parduotuves 43 šalyse. Likusias 47 parduotuvių valdo ne INGKA Holding išskyrus IKEA Delft, kur nėra taikoma franšizė. INGKA Holding bendrovė visiškai priklauso Stichting Ingka fondui, kurį Kamprad‘as įsteigė 1982 metais Nyderlanduose kaip neapmokestinamą, ne pelno siekiančią organizaciją. Stichting Ingka fondas yra valdomas penkių narių vykdomojo komiteto, kurį sudaro Kamprad‘as, jo žmona ir advokatai.

  • Microsoft Word 148 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3104 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ana
  • IKEA veiklos aprašymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
IKEA veiklos aprašymas. (2017 m. Lapkričio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/ikea-veiklos-aprasymas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 10:13
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo