Ikiindustrinė, industrinė, postindustrinė civilizacija


Industrinė visuomenė. Postindustrine ekonomika.

Ikiindustrinė , industrinė , postindustrinė civilizacija. Visuomenės vystymosi „ bangos “. Pirmoji banga agrarinė visuomenė. Antroji banga industrinė visuomenė. Trečioji banga post industrinė visuomenė. Pirmoji banga. Antroji banga. Trečioji banga.

Yra pažymimos ikiindustrinė, industrinė ir postindustrinė civilizacijos.

Technooptimistinei krypčiai priskirtina amerikiečių filosofo Tofflerio kūryba.Tūlas Alvinas Toffleris (Alvin Toffler), JAV rašytojas ir futurologas, visą „civilizuotos“ žmonijos vystymosi laikotarpį padalijo į tris dalis („bangas“). Jo nuomone, mokslas ir technika vystosi trūkiais, vadinamosiomis bangomis:

Ikiindustrinė (dar vadinama tradicine), civilizacija apimdavo visas šalis iki XVII-XVIII a. Ji truko 10 tūkstančių metų, iškėlė industrinį-gamyklinį, masinį kultūros ir visuomenės tipą. Jos pagrindu buvo žemės amatų pramonė, kurioje vyravo rankiniai įrankiai. Tuo metu naudojo raumeninę žmogaus arba gyvūno jėgą. Žemė visur buvo ekonomikos, gyvenimo, kultūros pagrindu.

Tokioje visuomenėje žmonės gerbė ir laikėsi visų tradicijų ir negalvojo apie jų keitimą. Žmonės priprato daryti visą darbą rankomis ar su tam tikrų įrankių pagalba. Ir aišku, kad tokie žmonės nepriimdavo jokių naujovių, todėl technikos integracija įvyko vėliau.

Ar blogai, kad įvyko pramonės perversmas? Kaip visi žino, žmogus tobulėja visada, kodėl tada pasaulis negali tobulėti? Su pramonės perversmu, galime teigti, prasidėjo naujas gyvenimas-pradėjo augti miestai, pasikeitė ekonomika. Revoliucija turėjo poveikį pramonės, prekybos ir transporto raidai. XVIII amžiuje buvo padaryta daug išradimų, kurie ne tik palengvino darbo atlikimą, bet ir pagerino medicinos padėtį.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (889 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jana
  • Ikiindustrinė, industrinė, postindustrinė civilizacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Ikiindustrinė, industrinė, postindustrinė civilizacija. (2015 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/ikiindustrine-industrine-postindustrine-civilizacija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 13:51
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo