Ikimokyklinės vaikystės pedagogikos egzaminų atsakymai


Ikimokyklinės vaikystės pedagogika su praktikumu. Ikimokyklinio ugdymo tikslai , uždaviniai , principai. Socialinei ir asmenybės raidai būdinga. Įvairios ugdymo idėjos , kryptys suformavo šiuolaikinę ikimokyklinę pedagogiką. Įtakos turėjo. Ikimokyklinio amžiaus vaikų veikla ir jos vertinimas. Auklėtojo profesinė kompetencija apima. Ikimokykliniame ugdyme dažniausiai taikomi ir efektyviausi ugdymo metodai yra. Ikimokyklinės įstaigos ir tėvų bendradarbiavimas svarbus.


Ikimokyklinė vaikystė – tai mokslas apie ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymą, jo dėsningumus. Ji numato darbo su ikimokyklinio amžiaus vaikais turinį bei metodus ikimokyklinėse įstaigose, sprendžia visuomeninių ikimokyklinių įstaigų ir šeimos auklėjamojo poveikio vieningumo problemą. Padedantis vaikui tenkinti prigimtinius, kultūros, socialinius, pažintinius poreikius.

Ikimokyklinio ugdymo tikslai, uždaviniai, principai: Pagrindinis ikimokyklinio ugdymo tikslas nurodo būtinumą užtikrinti laimingą vaikystę, laiduoti vaikui fizinę, psichinę ir socialinę gerovę, taip pat nepažeidžiant jo teisių, žvelgti į vaiką kaip į absoliučią vertybę, pripažinti jo vidinio pasaulio nepriklausomybę bei savarankiškumą bei užtikrinti galimybę tapti visaverčiu žmogumi visuomenėje. Suteikti bendrausius tautos kultūros pagrindus.

Fizinei vaikų raidai ikimokykliniame amžiuje būdinga ūgio ir svorio pokyčiai (augimo kreivė labai svarbi ankstyvojoje vaikystėje) augimo sutrikimai, jutimo ir suvokimo gebėjimai (rega, regimasis sutrikimas, vestibuliarinis pusiausvyros aparatas, klausa), judesių raida (stambiosios motorikos gebėjimai, smulkiosios motorikos gebėjimai), miegas (saugus miegas, vaikams taip pat būdingi naktiniai košmarai, šlapinimasis į lovą), sveikata ir sveikatinimas (sveika, subalansuota mityba, sveiko vaiko priežiūra, dantų priežiūra).

Pažintinei vaikų raidai ikimokykliniame amžiuje būdinga smalsumas, domėjimasis viskuo, aktyvus aplinkos tyrinėjimas, informacijos rinkimas ir apdorojimas, kūrybiškumas.

Socialinei ir asmenybės raidai būdinga vaiko santykis su pačiu savimi, santykiai su bendraamžiais, taip pat santykiai su suaugusiais bei santykiai su gamtine ir sociokultūrine aplinka. Elgesio taisyklių laikymasis, gebėjimas susivaldyti.

Ikimokyklinio amžiaus vaikų veikla ir jos vertinimas vaikas turi dalyvauti įvairiausiose veiklose. Daugelyje tų veiklų turi aktyviai dalyvauti pedagogas, turi būti mažos vaikų grupelės ir individuali veikla su pedagogu.

Ikimokykliniame ugdyme dažniausiai taikomi ir efektyviausi ugdymo metodai yra įvairi vaikų veikla: 1.

  • Pedagogika Konspektas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1559 žodžiai)
  • Universitetas
  • Inga
  • Ikimokyklinės vaikystės pedagogikos egzaminų atsakymai
    10 - 1 balsai (-ų)
Ikimokyklinės vaikystės pedagogikos egzaminų atsakymai. (2017 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ikimokyklines-vaikystes-pedagogikos-egzaminu-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 09:57
×