Ikimokyklinio amžiaus pedagogų požiūris į sveiką gyvenseną


Įvadas. Teorinė darbo analizė. Požiūrio samprata. Sveikatos samprata. Sveikos gyvensenos samprata. Darbo metodika ir organizavimas. Darbo metodai. Tyrimo organizavimas. Darbo rezultatų analizė. Išvados. Naudota literatūra. Priedas.

Šiandieninėje visuomenėje vis dažniau yra kalbama apie žmogaus sveikatą, jos stiprinimą, problemas įtakojančias sveikatą bei sveiko gyvenimo būdo principų formavimo svarbą vaikystėje, paauglystėje ir vyresniame amžiuje. Žmogus – viena didžiausių gyvenimo vertybių, todėl rūpintis savo sveikata yra ne tik butinybė, bet ir pareiga. Ir kaip yra pasakęs Sokratas: „Sveikata dar ne viskas, tačiau be sveikatos  viskas – niekas.“

Kiekvienas iš mūsų privalo išmokti, mokėti ir mokyti kitus rūpintis savo sveikata, pažinti save, padėti sau ir kitiems “teisingai” mąstyti. Sveikata plačiąja prasme labai priklauso nuo gyvenimo būdo, kurį, kiekvienas iš mūsų, pasirenkame patys. „Šiuolaikinis sveikatos mokslas įrodė, kad daugiau kaip pusę sveikatos problemų lemia būtent mūsų gyvensena, penktadalį – mūsų paveldimumas, kitą penktadalį – aplinka ir tik dešimtadalį – medicinos pagalba.“(PSO).Vadinasi, savo sveikatos padėties šeimininkais esame tik mes patys. Sveikatos kokybę ypatingai įtakoja tokie neigiami veiksniai kaip nesaikingas alkoholio vartojimas,rūkymas, nesveika mityba ar per mažas fizinis aktyvumas. „Stiprus  tas, kas įveikia  savo žalingus įpročius.“(B. Franklinas).

Darbo tikslas

Atskleisti Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ pedagogų požiūrį į sveiką gyvenseną.

Fizinė sveikata – rodo kūno būseną. Pavyzdžiui, peršalus ar pavargus, sutrinka kūno veikla ir fizinė sveikata pablogėja. Kai kūno veikla yra gera, tada ir fizinė savijauta puiki. (A. Skurvydas, S.Stonkus, V.Volbekienė )

Psichinė sveikata – priklauso nuo mąstymo ir gebėjimo įveikti problemas. Žmogus gali būti įsižeidęs ir piktas. Jeigu žmogus nežino, kaip susidoroti su jį apėmusiais jausmais, jo psichinė sveikata gali pablogėti. Kai žmogus yra patenkintas savimi, gali ramiai susidoroti su visomis kliūtimis, valdyti savo jausmus, tuomet jo psichika yra geriausios būsenos. (A. Skurvydas, S.Stonkus, V.Volbekienė).

Socialinė sveikata – yra susijusi su bendravimo ypatumais. Kartais nežinant, kaip bendrauti su draugais, prastėja santykiai su šeima. Dėl to nukenčia žmogaus socialinė sveikata. Kai būname draugiški ir dėmesingi, visiems malonu bendrauti su mumis ir mūsų socialinė savijauta tampa gera. (A. Skurvydas, S.Stonkus, V.Volbekienė).

Siekiant atskleisti Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ pedagogų požiūrį į sveiką gyvenseną, buvo taikomi tokie metodai:

Mokslinės ir metodinės literatūros analizė. Pirmojoje darbo dalyje analizuojami literatūros šaltiniai, kuriais siekiama išanalizuoti požiūrio sampratą, sveikatos sampratą bei pačios sveikos gyvensenos sampratą. Taip pat, remiantis literatūros šaltinių analize buvo išskirtas darbo tikslas bei uždaviniai, padėsiantys išsiaiškinti pedagogų požiūrį į sveiką gyvenseną.

  • Microsoft Word 203 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (2333 žodžiai)
  • Vaidutea47
  • Ikimokyklinio amžiaus pedagogų požiūris į sveiką gyvenseną
    10 - 9 balsai (-ų)
Ikimokyklinio amžiaus pedagogų požiūris į sveiką gyvenseną. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ikimokyklinio-amziaus-pedagogu-poziuris-i-sveika-gyvensena.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 18 d. 18:45
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo