Ikimokyklinio amžiaus vaiko raidos analizė


Ikimokyklinio amžiaus vaiko raidos analizė kvietinių mokyklos – darželio žirniukų grupėje. Tyrimo metodika Imtis. Tyrimo rezultatų aptarimas ir pasirinkto atvejo analizė Amžius , lytis , vaiko vardas. Duomenys apie šeimą. Raidos stadija pg. Froidą ir Eriksoną. Galimos krizės , neišspręsti sunkumai. Pažinimo stadija pg. Piaget , mąstymo būdas. Emocijos , jausmai. Baimės ir fobijos. Mėgstamiausi žaislai , daiktai , žaidimai. Vaiko veiklos rezultatai. Sugebėjimai , poreikiai , polinkiai , pomėgiai. Būdo savybės , temperamentas.


Žmogaus raidos psichologija studijuoja visą žmogaus raidą – nuo gyvybės užsimezgimo iki mirties. Sukauptos žinios apie žmogaus raidą skirstomos į tris sritis.

J. Piaget tyrinėjo loginio mąstymo raidą. Kaip ir Eriksonas, Piaget raidą skirstė į stadijas: sensomotorinė (nuo gimimo iki 2 m.), ikioperacinė (2 – 5 metų), konkrečių operacijų ir formalių operacijų (pastarosios yra vyresnių vaikų raidos požymiai). Jis parodė, kad mažesni vaikai mąsto kitaip nei vyresni ir kad vyresni vaikai mąsto kitaip nei suaugusieji. Piaget teigė, kad vaikai tobulina savo logiką ir konstruoja tikslų pasaulio supratimą manipuliuodami konkrečiais objektais. Dirbdami su skirtingų dydžių, formų ir spalvų objektais, jie mokosi klasifikuoti, lyginti ir matuoti. Jų žinios kaupiasi, kai jie eksperimentuoja, atranda ir modifikuoja ankstesnį mąstymo būdą, inkorporuodami naujas įžvalgas. Tokį procesą Piaget įvardijo kaip akomodaciją ir asimiliaciją.

L. Vygotsky‘o darbai koncentruojami į socialinius vaiko pažinimo raidos komponentus. Pagal jį, vaikai kognityviai vystosi ne tik pažindami daiktus bet ir bendraudami su suaugusiais ir daugiau žinių turinčiais bendraamžiais. Žodiniai pedagogų nurodymai, fizinė pagalba ir tiriamasis klausinėjimas padeda vaikams tobulinti įgūdžius ir įgyti žinių. Labiau įgudę bendraamžiai, vadovaudami žodžiu, taip pat gali padėti vaikams vystytis ir plėtoti patirtį. Pasak Vygotsky‘o, tai, ką vaikai gali nuveikti drauge su kitais, sukuria tikslesnį jų galimybių paveikslą negu tai, ką jie daro vieni. Veikdami grupėje vaikai turi progą sekti kitų pavyzdžiu, klausyti kitų grupės narių patarimų, komentarų, klausimų, kartu veikti.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1455 žodžiai)
  • Kolegija
  • Milda
  • Ikimokyklinio amžiaus vaiko raidos analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Ikimokyklinio amžiaus vaiko raidos analizė . (2017 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/ikimokyklinio-amziaus-vaiko-raidos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 01:24
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo