Ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos ugdymas


Įžanga. Dėstymas. Kalbos reikšmė vaiko gyvenime. Vaiko kalba – visų mūsų rūpestis? Kalbos sutrikimų rūšys. Kaip išvengti vaiko kalbos sutrikimų? Ar išvengti kalbos sutrikimų gali tik mažamečiai? Kada reikalingas logopedas? Išvados. Literatūra. Ugdomųjų veiklų epizodai. Kūdikiai (1-3 metų). Ankstyvoji vaikystė (3-4 metų). Vėlyvoji vaikystė (5-6 metų). Žaidimas „Kas esi ir ką veiki?“.


Ar kalba yra žmogaus turtas? Taip, kalba yra bene pats svarbiausias dalykas žmogaus gyvenime. Jau nuo senų senovės kalba žmogui turėjo itin labai didelę reikšmę, ji mūsų tautai yra be galo brangi ir miela, be jos mes sunkiai įsivaizduotume vieni kitų bendravimą, pažinimą ir daugelį kitų su kalba susijusių dalykų, todėl kuo daugiau žmogus bus išsimokslinęs , apsiskaitęs , tuo labiau jis bus vertinamas ir gerbiamas. Taigi šiame darbe atskleisiu šiuolaikinės kalbos svarbą vaiko gyvenime ir pateiksiu būdus, kuriuos galima taikyti mokinantis raiškios, taisyklingos kalbos.

Pirmieji keli vaiko gyvenimo metai – patys sparčiausi vystymosi prasme. Iš vystykluose gulinčio mažulėlio kūdikėlio užauga kalbantis, mąstantis, savo norus ir nuomonę turintis žmogutis. Tačiau tam, kad vaikas gerai kalbėtų, reikia ugdyti jo kalbą. Dabartiniame gyvenime kalba yra viena iš svarbiausių žmogaus išsilavinimo bruožų. Todėl šis bruožas yra ganėtinai svarbūs žmogaus raidai, jo vystymuisi ir išsimokslinimui. Kadangi, kalba yra priemonė, kuria galima reikšti ir perduoti kitiems savo mintis bei jausmus, labai svarbu gana anksti pradėti harmoningą vaiko kalbos ugdymą, kad vaikas išmoktų taisyklingai kalbėti, tarti skiemenis, kirčiuoti ir nevartotų netaisyklingų žodžių. Beje, daugiausia žodžių vaikas išmoksta būdamas dvejų, trejų metų ir šiuo laikotarpiu intensyviai lavinant kalbą galima tikėtis akivaizdžios pažangos. Mažylių kalba vystosi labai individualiai. Vieni pradeda kalbėti gana anksti, nors ir netaisyklingai, kiti ilgai tyli ir po to pradeda kalbėti iš karto vos ne pilnais sakiniais. Kiekvienas vaikas individualus - tėvams didžiausias uždavinys yra išlaukti ir nepradėti nerimauti dėl vaiko kalbos ankščiau laiko. Norint ugdyti vaiko kalbą ir išmokinti jį taisyklingai kalbėti, jau nuo mažų dienų tėveliams tenka rimtai į tai atsižvelgti. Juk kuo mes daugiau skirsime tam laiko – tuo greičiau vaikas įsisavins kalbą bei išmoks rišliai kalbėti ir tai jam gelbės tolesniame gyvenime.

Jis pasireiškia, kai netaisyklingai tariamas garsas, vienas garsas keičiamas kitu.

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 174 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1862 žodžiai)
  • Deimantė
  • Ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos ugdymas
    10 - 9 balsai (-ų)
Ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos ugdymas. (2016 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ikimokyklinio-amziaus-vaiku-kalbos-ugdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:31
×