Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų požiūris į vaikų mokymąsi


Kokius esminius klausimus , problemas kelia straipsnio autorius. Pristatykite straipsnyje naudotus tyrimo metodus. Kokius atsakymus į iškeltus klausimus ir problemas autorius pateikia. Kaip autoriaus pateikiamos straipsnyje išvados derinasi su studento turima asmenine patirtimi.

Straipsnyje atskleidžiami požiūrio į vaiko mokymąsi kaitos svarbesni aspektai, nes vaiko mokymasis yra sudėtingas procesas, nuolat esantis filosofų, psichologų, edukologų, neurologų ir kitų sričių mokslininkų dėmesio centre. Nauji atradimai, naujos teorijos minėtose mokslo srityse nuolat koreguoja požiūrį į vaiko mokymosi strategijas. Svarbu išskirti keletą kaitai jautrių esminių mokymosi sampratų aspektų, nuo kurių priklauso ne tik mokymosi, bet ir vaiko ugdymo strategijų traktavimo skirtumai.

Straipsnyje atskleidžiamas vienas iš tokių aspektų – požiūris į mokymosi rezultatą. Per sąveiką su suaugusiuoju, bendraamžiais, socialine ir kultūrine aplinka vaikas kuria, tikrina ir perkuria „hipotezes“, „teorijas“, turimus įsitikinimus apie jį supantį pasaulį ir savąjį „aš“.

Kitas svarbus aspektas – tai požiūris į mokymąsi kaip personalizuotą patirtinį procesą. Šiuo metu teigiama, kad mokymasis yra aktyvus prasmių steigties, remiantis asmenine patirtimi, procesas, kad vaikas, kaip ir suaugęs žmogus, pats kuria savo asmenybę, žinojimą ir pažinimo galias, o mokymosi pagrindas yra idėjų ir faktų apie pasaulį asmeninė interpretacija. Trečiasis aspektas – požiūris į mokymąsi kaip sąveikų, bendravimo ir bendradarbiavimo su kitais bei aplinka procesą. Remdamiesi L.Vygotskio teorijomis, mokslininkai teigia, kad socialine sąveika grindžiamas bendradarbiaujantis mokymasis skatina vaiko pažinimo ir asmenybės raidą, kad socialiniai kultūriniai vaiko mokymosi kontekstai turi įtakos asmeninių prasmių steigties procesams.

  • Pedagogika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (841 žodžiai)
  • Deimsaszzz
  • Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų požiūris į vaikų mokymąsi
    10 - 7 balsai (-ų)
Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų požiūris į vaikų mokymąsi. (2016 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/ikimokyklinio-ir-priesmokyklinio-ugdymo-pedagogu-poziuris-i-vaiku-mokymasi.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 17:01
×