Ikimokyklinio ugdymo programos kokybės analizė


Ikimokyklinio ugdymo programos kokybės analizė. Programos analizė. Pasirinkta programa yra Kauno lopšelio-darželio „Čiauškutis“ ikimokyklinio ugdymo programa (2016 m. Programoje vaiko ugdymas yra suskirstytas pagal ugdomas kompetencijas. Programoje yra aiškiai išskirti ugdymo rezultatai kompetencijos, pasiekimų sritys, pasiekimų žingsniai. Programoje taip pat yra išskiriami pasiekimų žingsniai. Programa yra sustruktūruota, nes parodo koki gebėjimai yra ugdomi skirtingais amžiaus tarpsniais. Inkliuzinio ugdymo – buvo siekiamas ir skatinamas visų asmenų dalyvavimas ugdomoje veikloje. Ar išskirti ugdymo rezultatai atitinka visas „Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasiekimų aprašo“ sritis? Kauno lopšelio-darželio „Čiauškutis“.


Programoje vaiko ugdymas yra suskirstytas pagal ugdomas kompetencijas. Yra išskiriamos 5 kompetencijos: socialinė, sveikatos, pažinimo, komunikavimo ir meninė kompetencija. Pagal kiekvieną kompetencija yra priskiriami ugdomi pasiekimai. Sveikatos kompetencijai: santykiai su suaugusiaisiais, santykiai su bendraamžiais, Sveikatos kompetencija: fizinis aktyvumas, kasdieninio gyvenimo įgūdžiai, emocijų suvokimas ir raiška, savireguliacija ir savikontrolė, savivoka ir savigarba, problemų sprendimas. Pažinimo kompetencija: aplinkos pažinimas, skaičiavimas ir matavimas, tyrinėjimas. Komunikavimo kompetencija: sakytinė kalba ir rašytinė kalba. Meninė kompetencija: meninė raiška, estetinis suvokimas. Ir dar yra išskiriami pasiekimai, kurie yra integruoti į visas ugdymo sritis: tai iniciatyvumas ir atkaklumas, kūrybiškumas ir mokėjimas mokytis.

Programoje yra aiškiai išskirti ugdymo rezultatai: kompetencijos, pasiekimų sritys, pasiekimų žingsniai.

Programoje taip pat yra išskiriami pasiekimų žingsniai, kurie yra suskirstyti pagal vaiko amžių.

Programa yra sustruktūruota, nes parodo koki gebėjimai yra ugdomi skirtingais amžiaus tarpsniais, ir kokių pasiekimų yra tikimąsi. Atskleidžiama koki metodai yra taikomi, padedant ugdyti tam tikrus vaikų gebėjimus. Programoje pirma nusistatomas ugdymo tikslas ir uždaviniai, kad būtų pasiektas geresnis vaikų rezultatas ir būtų matoma akivaizdi vaikų pažanga.

  • MS PowerPoint 903 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (510 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovile
  • Ikimokyklinio ugdymo programos kokybės analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Ikimokyklinio ugdymo programos kokybės analizė . (2018 m. Sausio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/ikimokyklinio-ugdymo-programos-kokybes-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 08:27
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo