Ikimokyklinis ugdymas kursinis darbas


Įvadas. Ikimokyklinio ugdymo pagrindiniai aspektai. Darželio – mokyklos „ąžuoliukas“ veiklos analizė. Darželio – mokyklos „Ąžuoliukas“ bendroji veiklos charakteristika. Grupės „Smaližiukai“ veiklos analizė. Žaidimo ir priemonių svarba ikimokykliniame ugdyme. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo objektas – darželio – mokyklos „Ąžuoliukas“ veiklos pagrindai.

Darbo tikslas – išanalizuoti darželio – mokyklos „Ąžuoliukas“ veiklos pagrindus grupės „Smaližiukai“ atžvilgiu.

Atsižvelgiant į išsikeltą darbo tikslą, šiame darbe siekiama įgyvendinti šiuos uždavinius:

1.Aptarti ikimokyklinio ugdymo pagrindinius aspektus;

2.Išanalizuoti darželio – mokyklos „Ąžuoliukas“ veiklos pagrindus grupės „Smaližiukai“ atžvilgiu.

1.Ikimokylinio ugdymo įstaigoje pabrėžiama vaikų skirtingumai ir verčia pažvelgti į vaikus tokius, kokie jie yra, o ne kokius norime matyti. Ugdymo samprata verčia atsižvelgti į tai, kad vaikai skiriasi fizinės ir psichinės brandos tempu, pasaulio pažinimo stiliumi ir būdais, charakteriu, temperamentu, todėl negalima reikalauti iš visų po lygiai. Darželyje turime sudaryti kiekvienam vaikui lavėti tiek, kiek jis turi fizinių ir dvasios išgalių.

2.Pagrindinės darželio – mokyklos „Ąžuoliukas“ veiklos rūšys: ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis ugdymas, neformalusis ugdymas, pailgintų darbo dienos grupių veikla. Darželis-mokykla yra atvira bendruomenei, organizuoja tradicinius renginius, šventes, bei kuria įvairius projektus. Bendruomenės nariai dalyvauja kuriant darželio-mokyklos viziją, misiją, tikslus bei uždavinius. Darželio-mokyklos veikla grindžiama visų bendruomenės narių bendravimu ir bendradarbiavimu.

Darželio – mokyklos „Ąžuoliukas“ grupėje „Smaližiukai“ siekiama, kad vaikas įgytų tiek individualius gebėjimus, tiek išmoktų dirbti komandoje ir taip pritapti aplinkoje. Šioje grupėje veikia įvairių būrelių, t.y. su statyba, daile, šeima, kalba bei matematika susiję dalykai. Šioje grupėje siekiama, kad vaikas galėtų tinkamai atsiskleisti, t.y. per įvairias veiklas skatinamas jo aktyvumas, smalsumas. Įvairiuose būreliuose yra nustatyta tam tikra tvarka, kurios mokomi grupėje esantys vaikai. Tai leidžia vaikams pasidalinti tam tikromis funkcijomis, pritapti aplinkoje ir tuo pačiu išryškinti savo gebėjimus vienoje ar keliose veiklose.

Vaikų sukurti kūriniai, darbai pateikiami viešai, tai jiems suteikia džiaugsmą prieš kitus ar šeimos narius, didina jo pasitikėjimą savimi.

  • Microsoft Word 19027 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (2418 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaida
  • Ikimokyklinis ugdymas kursinis darbas
    10 - 6 balsai (-ų)
Ikimokyklinis ugdymas kursinis darbas. (2015 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/ikimokyklinis-ugdymas-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 22 d. 20:41
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo