Ikimokyklinis ugdymas Vokietijoje


Pedagogikos skaidrės. Ikimokyklinis ugdymas Vokietijoje. Vokietijos Federacinėje Respublikoje atskiros žemės atsako už mokyklas ir švietimo sistemos administravimą pagal gaires. Pagrindinė ikimokyklinį ugdymą teikianti įstaiga yra vaikų darželis. Vokietijoje veikia kelios skirtingų tipų ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Vaikų lopšeliai yra skirti vaikams iki 3 metų amžiaus. Vaikų centrai ir. Darželiuose dažniausiai ugdomi vaikai nuo trejų iki šešerių metų amžiaus. Šeimos dienos priežiūros centrai teikia ikimokyklinį ugdymą namuose. Ikimokyklinis ugdymas Vokietijoje.


AUKŠTASIS IŠSILAVINIMAS Dalykiniai ir bendrieji vidurinio išsilavinimo atestatai suteikia teisę stoti į aukštąją mokyklą ir studijuoti Vokietijos kolegijose ir universitetuose. Vokietijos universitetų sistemą iš esmės sudaro dviejų tipų įstaigos: kolegijos ir universitetai. Maždaug trys ketvirtadaliai studentų studijuoja universitetuose ir įgyja magistro ar diplomanto laipsnį. Kolegijos ruošia kvalifikuotus darbuotojus akademiniu lygmeniu. Be tradicinių universitetų ir kolegijų, taip pat veikia kitos specialios paskirties aukštojo mokslo įstaigos, tokios kaip mokytojų ruošimo kolegijos, menų ir muzikos kolegijos, aukštosios administravimo mokyklos, konfesinės kolegijos. Neįprasta Vokietijos Federacinėje Respublikoje yra kompleksiška, didžiąja dalimi teisiškai reglamentuojama TĘSTINIO MOKYMO SISTEMA. Kas aštuntas dirbantis asmuo pasinaudoja tęstinio mokymo galimybėmis. Tęstinio profesinio mokymo sektorius Federacinėje Respublikoje visumoje yra nevienalytis ir apima gausybę įvairių kvalifikacijų. Konkrečių tęstinio profesinio mokymo galimybių išlikimą ar išnykimą galutinai nulemia rinka.  .

Vokietijos Federacinės Respublikos atskirose žemėse keliami skirtingi reikalavimai auklėtojų profesijai. Studijos, norint įgyti auklėtojos profesiją, tęsiasi trejetą metų. Studijuojama pedagogika, psichologija, didaktika, pedagogika, sociologija, specialioji bei ankstyvoji vaikystės pedagogika, sporto ir judesio mokslas, jaunimo bei šeimos teisė.Po dviejų metų teorijos studijavimo būtina vienerius metus atlikti praktiką. Sėkmingai išlaikę egzaminus ir oficialiai mokytojais tapę studentai žemės švietimo ministerijos siunčiami dirbti į mokyklą, kurioje trūksta specialisto.

  • Pedagogika Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lina
  • 15 puslapių (1059 žodžiai)
  • Pedagogikos skaidrės
  • MS PowerPoint 655 KB
  • Ikimokyklinis ugdymas Vokietijoje
    10 - 5 balsai (-ų)
Ikimokyklinis ugdymas Vokietijoje. (2015 m. Vasario 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/ikimokyklinis-ugdymas-vokietijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 04:26