Ikiteisminė ginčų sprendimo galimybė


Alternatyvus verslo sprendimu konspektas. Neteisminis administraciniu gincu nagrinejimas. Alternatyvus gincu sprendimo budai lietuvoje. Teismo pralaimetojas isvada. Advokatas ir alternatyvus ginco sprendimo budai. Rašinys kilusi ginca spręsti taikiai. Alternatyvus civiliniu gincu nagrinejimas. Alternatyvus gincu sprendimas trukumai. Taikaus ginčo sprendimo galimybe. Advokatas ir alternatyvus ginčo sprendimo būdas.

Įvadas. Alternatyvūs ginčų sprendimo būdai. Alternatyvių ginčų sprendimo būdų privalumai ir trūkumai. Arbitražas. Derybos. Tarpininkavimas. Taikinimas. Mini-teismo procesas. Išvada. Literatūros sąrašas.

Lietuvos respublikos konstitucijoje ir daugelio kitų demokratinių valstybių teisinėse sistemose įtvirtinta nuostata, kad teisingumą vykdo tik teismai. Toks teisingumo vykdymo būdas ne visiems yra tinkamas ar priimtinas dėl įvairių objektyvių bei subjektyvių priežasčių. Tad neatsitiktinai mūsų gyvenime atsiranda vietos alternatyviems ginčų, o kartu ir civilinių teisinių ginčų, sprendimo būdams. Alternatyvūs ginčų sprendimo būdai atsirado nuo to momento, kai atsirado teismai kaip vienintelė institucija, valstybėje vykdanti teisingumą. Teisingumo vykdymas – tai paskelbimas valstybės vardu apie tai, kuri ginčo šalis yra teisi, o kuri ne. Dažnai ginčo šalys nėra suinteresuotos, kad valstybė kištųsi į jų ginčą, juo labiau, kad paskelbtų, kas yra laimėtojas, o kas pralaimėtojas. Išspręsti ginčą nurodant, kas teisus (laimėjo) ir kas neteisus (pralaimėjo), nėra vienintelė išeitis.

Ginčai yra kasdienio gyvenimo dalis. Jie gali kilti tarp kaimynų, šeimos narių ar verslo partnerių. Paprastai ginčai atsiranda, kai keletas asmenų vienu metu bando įgyvendinti skirtingus interesus. Siekiant atkurti pažeistų interesų pusiausvyrą, kilusį ginčą šalys gali spręsti net keliais būdais.

Dažniausiai pasirenkamas teisminis ginčų nagrinėjimas. Tačiau pažeistas subjektines teises ir įstatymų saugomus interesus gina ne tik teismas. Ginčą šalys gali mėginti spręsti taikiai, derybų, abipusių kompromisų būdu. Dėl ginčo jos gali kreiptis ir į kitokias valstybės ar nevalstybines institucijas. Paprastai tokie būdai, kuriais šalys kilusį konfliktą sprendžia neteisminiu keliu, vadinami alternatyviais ginčų sprendimo būdais.

Šiandien pasaulyje randama daugiau nei dvidešimt alternatyvių ginčų sprendimo būdų ir jie kasdien vis labiau populiarėja. Alternatyvūs ginčų sprendimo būdai yra puiki alternatyva bylinėjimuisi teisme dėl kelių priežasčių. Pirma, bylinėtis teisme yra brangu, nes didžiąją bylinėjimosi išlaidų dalį sudaro advokato honoraras, žyminis mokestis ir kitos su bylos nagrinėjimu susijusios išlaidos. Tuo tarpu konfliktus spręsti alternatyviais ginčų sprendimo būdais yra žymiai pigiau. Teisme ginčas sprendžiamas gana ilgai, nes byla nuosekliai pereina visas civilinio proceso stadijas (pirmoji instancija, apeliacija, kasacija, sprendimų vykdymas. ).

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2011 m.
  • 15 puslapių (3381 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dodikas
  • Ikiteisminė ginčų sprendimo galimybė
    10 - 1 balsai (-ų)
Ikiteisminė ginčų sprendimo galimybė. (2011 m. Gruodžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/ikiteismine-gincu-sprendimo-galimybe.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 25 d. 15:32
×