Ikiteisminio tyrimo pabaiga


Formalizuotas it sustabdymo procesas dėl rekomendacijų dėl formalizuotos tvarkos taikymo atliekant ikiteisminį tyrimą patvirtinimo. Rekomendacijos dėl formalizuotos tvarkos taikymo atliekant ikiteisminį tyrimą. Bendrosios nuostatos. Formalizuota tvarka. Būtini reikalingi procesiniai veiksmai. Pertekliniai reikalavimai. Formalizuotos tvarkos taikymas. Prokuroro veiksmai , gavus ikiteisminio tyrimo medžiagą. Baigiamosios nuostatos. Ikiteisminio tyrimo nutraukimas bpk 212 straipsnis. ikiteisminio tyrimo nutraukimo atvejai. 213 straipsnis. Ikiteisminio tyrimo nutraukimas kelių nusikalstamų veikų padarymo atveju. 214 straipsnis. Ikiteisminio tyrimo nutraukimo tvarka. 215 straipsnis. Ikiteisminio tyrimo nutraukimas dėl pernelyg ilgos ikiteisminio tyrimo trukmės. 217 straipsnis. Nutraukto ikiteisminio tyrimo atnaujinimo tvarka. Visas aplinkybes. BPK numato tris skirtingas. Ikiteisminio tyrimo nutraukimas , kai nesurenkama pakankamai duomenų , pagrindžiančių įtariamojo kaltę dėl nusikalstamos veikos padarymo. Ikiteisminio tyrimo nutraukimas dėl BK numatytų atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagrindų buvimo. Ikiteisminio tyrimo nutraukimo formos privalomas ikiteisminio tyrimo nutraukimas. Neprivalomas diskrecinis ikiteisminio tyrimo nutraukimas.


4) kai remiantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso37 straipsniu pripažįstama, kad nusikalstama veika yra mažareikšmė;

ikiteisminis tyrimas dėl BPK 3 straipsnyje numatytų aplinkybių egzistavimo (BPK

Būtina pabrėžti, kad BPK 217 str. numatoma, kad išimtinais atvejais nutrauktas ikiteisminis tyrimas gali būti atnaujintas, jeigu tam yra pakankamas pagrindas. Ikiteisminio tyrimo atnaujinimo galimybės priklauso nuo atleidimo pagrindo (ikiteisminio tyrimo nutraukimo pagrindų, numatytų BPK 212 str. 3-9).

Jei ikiteisminis tyrimas nutraukiamas BPK 212 str. 1, 2 p. numatytais pagrindais, jis gali būti atnaujintas prokuroro nutarimu. Jei ikiteisminis tyrimas nutraukiamas BPK 212 str. 3-9 p. numatytais atvejais, galutinį sprendimą dėl prokuroro nutarimo priima vietos apylinkės teismo ikiteisminio tyrimo teisėjas, kuris gali:

Ikiteisminio tyrimo nutraukimas paaiškėjus, kad yra BPK 3 straipsnyje numatytų aplinkybių ir jų taikymo praktika

Dar vienas pavyzdys pateikiamas iš ikiteisminio tyrimo bylos nr. 24-1-01370-10 . ikiteisminio tyrimo metu, kuris buvo pradėtas gavus pranešimą iš gydymo įstaigos apie tai, kad į gydymo įstaigą pristatyti trys asmenys su galvos, rankų išoriniais sužalojimais, rankų lūžiais, buvo apklausti minėti asmenys. Tyrimo metu visi sužalotieji asmenys teigė, kad jie susižalojo patys dūkdami ant Milikonių kalno, Vilijampolės mikrorajone, Kauno mieste, nuo kurio laiptų jie visi trys nusirideno. Ikiteisminio tyrimo jokių duomenų, kurie paneigtų šią trijų asmenų versiją ir duomenų, kurie patvirtintų, jog minėtų asmenų atžvilgiu buvo įvykdyta nusikalstama veika, nebuvo gauta, todėl buvo priimtas vienareikšmiškas sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą, kadangi nepadarytaveika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Šiuo atveju kitoks sprendimo priėmimas negalimas.

Antra aplinkybė – baudžiamosios atsakomybės senaties terminų suėjimas. Patraukimas baudžiamojon atsakomybėn praėjus ilgesniam laikui nuo nusikalstamos veikos padarymo būtų beprasmis, nes bausmė ar poveikio priemonė neleistų pasiekti joms keliamų tikslų. Todėl baudžiamojoje teisenoje svarbus senaties terminų institutas: kuo padaryta nusikalstama veika yra sunkesnė, tuo senaties terminai yra ilgesni. Baudžiamosios atsakomybės senaties terminai tradiciškai nustatomi ne BPK, o BK. Šiuo metu tai yra padaryta BK XII skyriuje. Šie terminai yra nuo 3 metų baudžiamojo nusižengimo padarymo atveju iki trisdešimties metų, kai kitam žmogui tyčia buvo atimta gyvybė.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad BK numatyti senaties terminai siejami ne su proceso pradžia, o su apkaltinamojo nuosprendžio priėmimu. Tai reiškia, kad proceso pradėjimas sustabdo ir nenutraukia senaties terminų. BK 95 str. numatyti apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminai gali sustoti arba nutrūkti. Terminas sustoja, jei veiką padaręs asmuo pasislepia nuo ikiteisminio tyrimo ar teismo, ir vėl pradeda eiti, kai asmuo sulaikomas arba pats atvyksta bei prisipažįsta. Jei asmuo padaro naują nusikalstamą veiką, apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminas nutrūksta, nuo naujos nusikalstamos veikos padarymo dienos jis pradedamas skaičiuoti iš naujo ir anksčiau.

Pateikiamas ir toks pavyzdys iš ikiteisminio tyrimo bylos Nr. 24-1-00231-10, buvo priimtas sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą nepilnamečio M.V. atžvilgiu, kuris nusikalstamos veikos padarymo metu neturėjo 14 metų, nors tuo metu, kai paaiškėjo, jog tai M.V. padarė nusikalstamą veiką jam buvo suėję 14 metų. Šiuo atveju buvo priimtas sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą.

  • Teisė Namų darbas
  • Microsoft Word 87 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 52 puslapiai (16775 žodžiai)
  • Kristina
  • Ikiteisminio tyrimo pabaiga
    10 - 6 balsai (-ų)
Ikiteisminio tyrimo pabaiga. (2016 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ikiteisminio-tyrimo-pabaiga.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:28
×