Ilgalaikės ir trumpalaikės Lietuvos draudimo rinkos perspektyvos


Įvadas. Trumpa draudimo atsiradimo istorija. Lietuvos draudimo rinkos istorija skirtingais laikotarpiais. Jos plėtra ir perspektyvos. Lietuvos draudimo rinka. Lietuvos draudimo rinkos plėtros galimybės - perspektyvos. Lietuvos draudimo rinkos paskata plėstis. Lietuvos draudimo rinkos perspektyvos plėstis. Lietuvos draudimo rinkos pokyčiai lemiantys plėtrą. Draudimo veiklos vaidmuo. Išvados. Pasiūlymai. Summary. Literatūros sąrašas.

Ekonominiu požiūriu draudimas yra būtinybė. Jis skatina šalies vidaus vystymąsi ir klestėjimą. Dauguma projektų susijusių su šalies vystymusi nebūtų vykdomi, vien dėl to kad bankai neapsiimtų tokios didelės rizikos, jei kas nors nepavyktų.

Draudimas apsaugo kapitalą, pajamas ir kreditą. Jei nebūtų draudimo, apskritai, bankai neišduotų tiek daug paskolų, nes tiesiog tai taptų rizikingiau padaryti, su ta mintimi, kad žmonės negalėtų jų gražint, o bankai bankrutuotų palaipsniui. Visa tai jei nebūtų nekilnojamo turto kredito garanto, draudiminės apsaugos nuo stichinių nelaimių, gaisrų ir kitų panašių rizikų. Taip pat yra ir su asmeniniu gyvybės ar invalidumo draudimu, nebūtų išduodami kreditai bankuose. Visa tai lemia bendrą valstybės gerbūvį.

Draudimas taip pat prisideda prie ekonominės šalies gerovės kildinimo. Draudimo kapitalo metu yra sukaupiamos didelės lėšos, kurios gali būti investuojamos įvairiose sferose, pvz. nekilnojamas turtas, vertybiniai popieriai.

Draudimas kaip drausminantis visuomenės veiksnys. Kadangi draudimas naudoja tarifų politiką, tai skatina savanorišką apsisaugojimo priemonių įsigijimą draudžiamuosiuose objektuose, pvz. gaisro, namų apiplėšimo ar automobilio vagystės atveju, žmonės turintys papildomą prevenciją, t.y. signalizacijos, taiko bazinių draudimo įmokų nuolaidas tiems draudėjams, kurie yra papildomai apsidraudę. Į šią kategoriją taip pat įeina ir tai jog įrengimai yra prižiūrimi ir yra tvarkingi, pvz. techniškai.

Taigi, iš šių punktų yra aiškiai matoma draudimo svarba šiandien ir be abejonės turi augimo perspektyvą. Nepaisant kai kurių draudimo rinkos nestabilumo metų, draudimo rinka gyvuos ir visad bus perspektyvi.

Šio darbo pagrindinis tikslas buvo atskleisti Lietuvos draudimo rinkos ilgalaikes ir trumpalaikes perspektyvas. Bendrai žiūrint yra labai sudėtinga atskirti trumpalaikes ir ilgalaikes perspektyvas, nes tos trumpalaikės ir sudaro tą vieną bendrą ilgalaikę. Todėl iš išskaidytų periodų antrame skyriuje galima matyti tam tikras tendencijas. Bendrai visa draudimo rinka auga, todėl jos perspektyvos juda teigiama linkme.

Trumpalaikės perspektyvos apžvelgus šių metų (2012m.) pirmo ketvirčio duomenis yra aišku, gyvybės draudimo pasirašytų įmokų suma sumažėjo nuo praeitų metų, bet ne gyvybės draudimo padidėjo, taip pat kitų šakų pasirašytų įmokų sumos pradėjo augti. Todėl galima drąsiai teigti, jog kol kas tendencija draudimo rinkos yra augimas ir toliau augantis įmokų pasirašymas.

Kitas iš tikslų ir tyrimo objektas buvo apžvelgti draudimo rinką bendrai: Lietuvos draudimo rinka nėra tiek daug išsivysčiusi, todėl darbe nėra daug apie tai rašoma. Tai yra todėl, kad Lietuvoje dar nėra tokios didelės paklausos kitokioms rūšims, kitoms nei privalomojo draudimo.

Vienas iš tyrymo uždavinių buvo nustatyti draudimo rinkos bruožus ir aptarti galimą rinkos raidą. Kaip ir dėstomojoje dalyje yra labai aiškiai paaiškinta, kad pagrindinės draudimo rinkos Lietuvoje tendencijos yra augimas. Nutikus netikėtam finansiniam nuosmukiui draudimo rinka nepradeda mažėti, tiesiog jos augimo tempas ima letėti, kuris po kurio laiko labai greitai atsistatė ir toliau greitėja.

Būtent į finansinius išorinius veiksnius reikia atsižvelgti, norint aiškiau ir tvirčiau nuprognozuoti draudimo rinkos tendencijas.

Pagrindinis pasiūlymas: suteikti daugiau informacijos žmonėms apie draudimo šakas, kurios gali teikti abipusę naudą. Tai yra gyvybės, sveikatos draudimą, santaupos ir pan.

Visą informacijos tiekimą galėtų finansuoti valstybė, nes priedai, kurie atitenka valstybei nuo draudimo įmonių yra labai dideli. O tai reiškia, jog didesnis draudimo kompanijų pelnas lemia didesnį valstybės pelną. Taip pat tai pagerintų valstybės bendrą gerovę.

  • Draudimas Esė
  • Microsoft Word 88 KB
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (3964 žodžiai)
  • Universitetas
  • Julija
  • Ilgalaikės ir trumpalaikės Lietuvos draudimo rinkos perspektyvos
    10 - 2 balsai (-ų)
Ilgalaikės ir trumpalaikės Lietuvos draudimo rinkos perspektyvos. (2013 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/ilgalaikes-ir-trumpalaikes-lietuvos-draudimo-rinkos-perspektyvos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 03:20
×