Ilgalaikiai finansavimo šaltiniai ir jų panaudojimas


Įvadas. Finansavimo šaltinių identifikavimas. Ilgalaikių finansavimo šaltinių samprata ir reikšmė. Ilgalaikių įmonės finansavimo šaltinių alternatyvos. Įmonės finansavimo galimybių gerinimo priemonės. Uab „Degalinė“ finansinių rezultatų analizė 2009-2011 m Uab „Degalinė“ veiklos apibūdinimas. Uab „Degalinė“ įmonės ilgalaikiai finansavimo šaltiniai. Finansinių šaltinių panaudojimas Uab „Degalinė“. Finansavimo šaltinių dinamika. Finansinių šaltinių panaudojimo efektyvumas Uab „Degalinė“. Uab „Degalinė“ optimalaus ilgalaikių finansavimo šaltinių derinys. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Baigiamojo darbo tikslas - nustatyti įmonei tinkamiausius finansavimo šaltinius,

Šiam tikslui įgyvendinti buvo iškelti šie darbo uždaviniai:

teoriškai išanalizuoti galimus įmonės ilgalaikius finansavimo šaltinius;

identifikuoti ilgalaikių finansavimo šaltinių reikšmę UAB „Degalinė“;

parinkti optimalų ilgalaikio finansavimo šaltinių derinį.

Pasirinktas darbo objektas - įmonės veiklos finansavimo šaltiniai.

Tai pat įmonėje galima finansų valdymą skirstyti į:

Tai pat gali būti ir tokios finansavimo rizikos, su kuriomis gali susidurti įmonė:

Valiutos kurso rizika . Pastaraisiais dešimtmečiais pasaulyje vyksta intensyvūs socialiniai, ekonominiai, technologiniai procesai, kurie lemia spartų verslo aplinkos ir ūkio subjektų veiklos kitimą. Vykstant rinkos globalizacijai ypač išryškėja užsienio valiutos kurso rizikos įvertinimo svarba. Valiutos keitimo rizika - tai rizika, susijusi su įmonės skolos tvarkymo išlaidomis, išreikšta vidaus valiuta, ji didėja dėl valiutų kursų kitimo.

Apibendrinant galima daryti prielaidą, kad gana ilgai vyravo nuomonė, jog finansų sektorius tėra ekonomikos plėtros atspindys, ir jo paskirtis yra tarpininkauti ūkio subjektų taupymo ir investavimo poreikiams, perskirstyti lėšas tarp ekonominių veiklų. Galimi du pagrindiniai ilgalaikiai įmonių finansavimo šaltiniai: finansavimas paskolomis ir finansavimas didinant akcininkų nuosavybę. Kiti galimi finansavimo variantai iš esmės būna šių dviejų finansavimo metodų derinys. Finansavimas gali būti išorinis ir vidinis, kuomet numato iš kokių šaltinių bus finansuojamas įmonės turtas. Todėl reikia priimti sprendimą, kokie ilgalaikiai finansavimo šaltiniai yra tinkamiausi, atsižvelgiant į pelningumą ir riziką.

Ilgalaikio finansavimo esmė - įmonės finansavimo rodikliai atspindi kokiu būdu yra finansuojama įmonės veikla. Jie parodo ar įmonė turi pakankamai apyvartinių lėšų, kas (įmonės savininkai ar kreditoriai) dominuoja finansuojant įmonės veiklą. Pradedant arba plėtojant verslą reikia numatyti, kokią įtaką turės sukaupti įmonės reikalingi finansavimo šaltiniai. Mažos įmonės gali pasinaudoti tokiais finansavimo šaltiniais (žr. 1.2 paveiksle):

Didžioji dalis naujų įmonių yra finansuojamos iš asmeninių, šeimos ir draugų finansų, tačiau nesurinkus pakankamai lėšų, tenka ieškoti ir kitų būdų. Gali būti priimamas sprendimas didinti įmonės nuosavo kapitalo dalį, išleidžiant nuosavybės vertybinius popierius, t. y. akcijas, bet tam būtina kurti akcinę bendrovę. Tuo tarpu pradinis finansavimas gali būti sunkiausiai įveikiamas barjeras. Dažnai manoma, kad puiki idėja, jauni, energingi ir išsilavinę vadovai bei gerai parašytas verslo planas savaime garantuoja kreditorių pasitikėjimą ir jie tikisi banke gauti pradinių lėšų savo verslui, tačiau tai yra labai sudėtingas procesas, bankai paskolas teikia nenoriai, todėl apie 95 % pradedančiųjų verslininkų imasi veiklos, turėdami tik savo ar draugų santaupų (Tracy, 2006, p. 23).

Baigiamajame darbe pateikiamos kelios pagrindinės ilgalaikio finansavimo šaltinių galimybės, t.y.: ilgalaikė banko paskola, lizingas (finansinis ir veiklos), rizikos kapitalo fondai ir investicinė paskola.

Kitas ilgalaikio finansavimo šaltinis – lizingas. Tai šiuo metu ypač populiari ilgalaikio verslo finansavimo forma. Lizingo paslaugas Lietuvoje dabar teikia lizingo kompanijos, kurios įkurtos beveik prie visų Lietuvos komercinių bankų kaip dukterinės jų įmonės. Lizingas skirstomas į finansinį ir veiklos lizingą (Garbaravičius, Kuodis, 2002, p. 18).

Finansinis lizingas nuo veiklos lizingo skiriasi tuo, kad pirmuoju atveju lizingo sutarties terminui pasibaigus turtas pereina į lizingo gavėjo nuosavybę, o antruoju atveju turtas lieka lizingo bendrovės nuosavybė. Norint pasinaudoti lizingo paslauga, ūkio subjektas turi nuo 15 iki 30 % perkamo turto vertės apmokėti nuosavomis lėšomis ir už naudojimąsi lizingo paslauga moka pastovias arba kintamas palūkanas, kurios paprastai būna kiek didesnės nei paskolų. Todėl privalu žinoti, kokios grėsmės gali kilti įmonei sudarius lizingo sutartį. Specialistai neatmeta galimybės, kad, gausėjant pasirašomų lizingo sutarčių skaičiui, daugės atvejų, kai klientai nesugebės jų vykdyti.

Tuo tarpu finansavimo šaltinių pasiūlymas vertinamas trimis aspektais, t.y.: techniniu, ekonominiu/finansiniu, instituciniu.

Apibendrinimas. Įmonės finansavimą lemia verslo finansavimo šaltinių pasirinkimas. Kuo jie įvairesni – tai obligacijų emisija, privilegijuotų akcijų emisija ir kt., tuo kapitalo pelningumas būna didesnis arba mažesnis. Vadinasi, verslo finansavimo šaltinių įtaka kapitalo pelningumui liudija apie labai svarbų kapitalo pelningumo vaidmenį valdant įmonės finansus.

Pagrindinė įmonės veikla – automobilinių degalų mažmeninė prekyba. Visose bendrovės degalinėse ataskaitiniais metais buvo prekiaujama visomis pagrindinėmis degalų rūšimis: Benzinu A-95: dyzelinu ir dyzelinu, skirtu žemės ūkiui; suskystintomis dujomis, skirtomis automobilių transportui.

  • Microsoft Word 412 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 40 puslapių (10642 žodžiai)
  • Universitetas
  • Brigita
  • Ilgalaikiai finansavimo šaltiniai ir jų panaudojimas
    10 - 5 balsai (-ų)
Ilgalaikiai finansavimo šaltiniai ir jų panaudojimas. (2015 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/ilgalaikiai-finansavimo-saltiniai-ir-ju-panaudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 06:53
×