Ilgalaikio finansinio turto apskaita ir informacijos apie ją panaudojimas veiklos procesui valdyti įmonėje


Įvadas. Teorinė dalis. Apskaitos esmė, sąvokos. Apskaitos sąvokos. Bendrieji apskaitos principai finansinėje apskaitoje. Ilgalaikis finansinis turtas. Ilgalaikis finansinis turtas ir tikroji rinkos vertė. Ilgalaikio finansinio turto rizika. Informacijos apie ilgalaikį finansinį turtą naudojimas. Ilgalaikio finansinio turto apskaita. Praktinė dalis. UAB „X“ statusas ir veiklos pobūdis. Ilgalaikio finansinio turto apskaitos dokumentai įmonėje „X“. Informacijos aktualumas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Temos aktualumas: Kiekvienos verslo įmonės tikslas – gauti pelną. Tam, kad būtų įmanoma vykdyti visas vadybos funkcijas, planuoti veiklą, bei sėkmingai vystyti verslą, yra būtina gauti visą informaciją apie įmonės veiklos rezultatus. Vienas iš svarbiausių įmonės veiklos rezultatų – finansinis turtas. Taigi, siekiant produktyviausio įmonės darbo, finansinio turto apskaita turi būti vykdoma kuo kokybiškiau.

Tikslas – išanalizuoti ilgalaikio finansinio turto apskaitą bei jo panaudojimą įmonės „X“ valdymo procese.

Išanalizuoti įmonės „X“ finansines ataskaitas, atkreipiant dėmesį į finansinį turtą;

Metodai: Mokslinės literatūros ir straipsnių analizė, internetinių duomenų analizė, įmonės „X“ finansinių duomenų analizė.

Šis procesas padeda susisteminti bei geriau įsisavinti informaciją apie įmonės turtą, jo būklę, atsargų kiekius bei judėjimą.

Finansinės priemonės vertė gali keistis priklausomai nuo palūkanų normos, valiutos kurso, prekių kainos, vertybinių popierių kainos ir t.t. Tam, kad išvengti neigiamos šių pokyčių įtakos, naudojama išvestinė finansinė priemonė.

Ilgalaikis finansinis turtas gali būti perkainojamas, tačiau niekada nėra skaičiuojamas jo nusidėvėjimas ar amortizacija. Perkainojimas atliekamas tada, kad įsigijimo savikainos vertė yra gerokai mažesnė arba didesnė už realią ilgalaikio finansinio turto vertę. Jei ji mažesnė yra fiksuojamos finansinės veiklos pajamos, o jei mažesnė – sąnaudos.

Palūkanos, dividendai, pelnas (nuostoliai), susiję su finansine priemone ar jos sudedamąja dalimi, priskiriami finansiniams įsipareigojimams, turėtų būti apskaitomi pelno (nuostolių) ataskaitoje kaip sąnaudos ar pajamos. Finansinių priemonių, priskiriamų nuosavybės priemonei, paskirstymą nuosavybės turėtojams įmonė emitentas privalo debetuoti tiesiogiai į tų priemonių turėtojų nuosavybę.

Ilgalaikio finansinio turto apskaitos realia verte tikslas – pateikti informaciją, kuri padėtų geriau suprasti finansinės priemonės svarbą įmonės sprendimų priėmimui, kurie turi tiesioginį poveikį įmonės finansinei būklei, jos rezultatams ir pinigų srautams. Tai leidžia analizuoti, kokia svarbi ji yra efektyviam įmonės funkcionavimui bei pelno siekimui.

Ilgalaikis finansinis turtas ne tik padeda įmonei gauti pelną, bet ir yra susijęs su rizika.

Kredito rizika: susijusi su finansinių įsipareigojimų nevykdymu. Jei viena šalis negali įvykdyti savo įsipareigojimų, kita gali patirti finansinių nuostolių.

Finansavimo rizika arba likvidumo rizika: atsiranda tuomet, kai įmonė nesugeba parduoti finansinio turto už kainą, kuri yra artimiausia jo tikrajai vertei.

Palūkanų normos rizika: susijusi su finansinių priemonių vertės pokyčiu dėl rinkos palūkanų normos pokyčių;

Rinkos rizika: susijusi su finansinių priemonių vertės pokyčiu dėl rinkos kainų pokyčių;

Apskaitos būdu atskleidžiama informacija padeda verslo subjektams įvertinti galimas rizikas, susijusias su finansinėmis priemonėmis, taip pat numatyti jų laipsnį bei mastą.

Informacija apie įmonės ilgalaikį finansinį turtą plačiai naudojama verslo tikslams, sprendžiant apie įmonės finansinę būklę. Ji yra esminė informacija, reikalinga priimti sprendimus dėl konkrečių finansinių priemonių. Tikrosios vertės ilgalaikio finansinio turto informacija leidžia palyginti skirtingas finansines priemones.

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 388 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2685 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Ilgalaikio finansinio turto apskaita ir informacijos apie ją panaudojimas veiklos procesui valdyti įmonėje
    10 - 2 balsai (-ų)
Ilgalaikio finansinio turto apskaita ir informacijos apie ją panaudojimas veiklos procesui valdyti įmonėje . (2017 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/ilgalaikio-finansinio-turto-apskaita-ir-informacijos-apie-ja-panaudojimas-veiklos-procesui-valdyti-imoneje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:20
×