Ilgalaikio materialaus turto apskaita


Ilgalaikio materialiojo turto apskaita kursinis. Ilgalaikio materialiojo turto apskaita. Ilgalaikio materialaus turto nurašymas. Ilgalaikio turto nurašymas. Ilgalaikio turto apskaitos referatai. Ilgalaikio materialaus turto apskaita kursinis. Ilgalaikio materialiojo turto nurašymas. Ilgalaikio turto nurasymas diplominis. Ilgalaikio materialaus turto nusidėvėjimo apskaičiavimas ir apskaita. Darbas ilgalaikis turtas.

Įvadas. Ilgalaikio materialaus turto esmė ir klasifikavimas. Įsigyjamo ir turimo ilgalaikio materialaus turto apskaita. Materialaus ilgalaikio turto nusidėvėjimo apskaita. Tiesiog proporcingas (tiesinis) nusidėvėjimo skaičiavimo metodas. Produkcijos kiekio nusidėvėjimo apskaičiavimo metodas. Ilgalaikio turto nusidėvėjimo apskaičiavimas mokesčių apskaičiavimo tikslais. Mažėjančios vertės ir metų skaičiaus metodai. Materialaus ilgalaikio turto netekimų apskaita. Materialaus ilgalaikio turto nurašymas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šio darbo tikslas - išnagrinėti ilgalaikio materialiojo turto apskaitą.

Pagreitinti ilgalaikio turto ( tik aktyviosios dalies) nusidėvėjimo būdai taikomi ne bendrojoje finansinėje apskaitoje, o tik apskaičiuojant apmokestinamąjį veiklos rezultatą!

Apskaičiuojant ilgalaikio materialaus turto nusidėvėjimą mokesčių tikslais, įmonės privalo naudotis pelno mokesčio įstatymu, kuriame apibrėžtos ilgalaikio materialaus turto nusidėvėjimo apskaičiavimo taisyklės.

Kalbėjome apie materialiojo ilgalaikio turto likvidavimą, kai jis atliekamas įmonės darbuotojų valia.Tačiau gali atsitikti taip, kad įmonės ilgalaikis turtas likviduojamas prieš pačios įmonės darbuotojų valią. Šiam likvidavimui turi įtakos įvairios stichinės nelaimės: gaisrai, potvyniai, žemės drebėjimai arba sąmoningai netinkamai atlikti darbai (sprogdinimai ir t.t). Tokiais atvejais įmonės gali iš dalies ir visiškai prarasti savo turtą.

3. Tarkime, kad anksčiau minėtoji įmonė A savo pastatą buvo apdraudusi. Įvykus nelaimei (gaisrui), įmonė gavo 20000 Lt draudimo sumą. Šiuo atveju įmonės turtas ir nuosavybė padidės gauto ypatingo pelno (pagautės) dėka. Kitaip sakant, įmonė gavo naudą iš kompensacijos už stichinės nelaimės padarinius. Nors įmonė nepatyrė nuostolio, bet jeigu tas materialusis ilgalaikis turtas (pastatas) buvo labai reikalingas įmonės veiklai, sunku apskaičiuoti iš tikrųjų patirtus praradimus. Pavyzdys rodo, kad finansinė apskaita visiškai tiksliai neatspindi gyvenimo realijų. Šiuo atveju reikėtų įvertinti dar ir negautą dėl pastato praradimo naudą.

4. Išnagrinėsime sudėtingesnį atvejį. Tarkime, įmonė A nutarė likviduoti stakles, kurių pradinė vertė -7000 Lt, nusidėvėjimo suma likvidavimo dieną - 3000 Lt. Šių staklių naudojimo pradžioje buvo nustatyta 200 Lt likvidacinė vertė. Ekspertai nutarė, kad iš likviduotų staklių dar bus galima panaudoti detalių už 400 lt. Staklių likutinė vertė - 4000 Lt. Vadinasi įmonė, užfiksavusi 400 Lt atsarginių detalių, parirs praradimų už 3600 Lt (4000 Lt - 400 Lt).

Kadangi staklės buvo parduotos už didesnę kainą negu likutinė vertė, apskaitoje toks skirtumas fiksuojamas kaip investicinės veiklos pajamos - 400 Lt (1000 Lt - 600 Lt). Ši ūkinė operacija daro įtaką apskaitinei lygybei, t.y. didina ją gautų investicinių pajamų suma. Juk pinigų įmonė gavo daugiau nei "buvo staklių" (pinigine išraiška). Šis perviršis padidino ne tik turto sumą, bet ir savininkų nuosavybę. Investicinės veiklos (o pavyzdžiui, ne pagautės) sudėtyje šios pajamos atspindimos todėl, kad staklių perleidimas buvo ne išorinių veiksnių sąlygota atsitiktinė, bet įmonės valdytojų sąmoningai įvykdyta operacija.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2016 m.
  • 32 puslapiai (7304 žodžiai)
  • Universitetas
  • Geraldas
  • Ilgalaikio materialaus turto apskaita
    7 - 1 balsai (-ų)
Ilgalaikio materialaus turto apskaita . (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ilgalaikio-materialaus-turto-apskaita.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 21:47
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo