Ilgalaikio materialaus turto auditas


Įvadas. Ilgalaikio materialus turto sąvoka. Audito sąvoka. Ilgalaikio materialaus turto reglamentavimas ir tikslai. Ilgalaikio materialaus turto audito ir trumpalaikio materialaus turto audito skirtumai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pasirinkau tokią temą „Ilgalaikio materialaus turto auditas“dėl to, kad jis yra svarbus įmonės formavimuisi, valdymui ir gyvavimui. Be ilgalaikio turto negalėtų vykdyti savo veiklą ne vieną įmonę. Bet savo darbe aš kalbėsiu būtent apie ilgalaikį materialųjį turtą.

Įmonė, norinti vykdyti bet kokio pobūdžio veiklą, privalo turėti ilgalaikį materialų turtą. Kad veikla būtų sėkminga, reikia tinkamai valdyti, bei prižiūrėti savo ilgalaikį materialųjį turtą, nes laikui bėgant nusidėvi ir ilgalaikis materialus turtas.

Norint sužinoti įmonės viduje esančią situaciją dažnai yra atliekamas auditas. Auditas dažniausiai atliekamas pagal užsakymą arba Valstybės nutarimą, siekiant kontroliuoti komercinių įmonių ir įstaigų veiklą.

Ilgalaikio materialaus turto auditas yra būtina priemonė norint sužinoti organizacijos būklę.

Tarptautinių ir nacionalinių audito standarto pritaikimas

Ilgalaikio materialaus turto audito tikslas - leisti auditoriui pareikšti nuomonę, ar ilgalaikis materialus turtas visais reikšmingais atžvilgiais apskaitytas pagal nustatytą tvarką.

Auditorius atlikdamas ilgalaikio materialaus turto auditą, turi remtis norminiais aktais, reglamentuojančiais ilgalaikio materialaus turto finansinę atskaitomybę, apskaitą ir auditą. Lietuvoje ilgalaikio turto apskaitą ir auditą reglamentuojantys norminiai aktai:

1. Reglamentuojantys ilgalaikio materialaus turto apskaitą: 2000 06 15 LR Buhalterinės apskaitos pagrindų įstatymas; Bendrieji apskaitos principai; Tarptautiniai apskaitos standartai; Apskaitos praktikos standartai.

Kad auditorius kokybiškai atliktų auditą, turi vadovautis audito standartais. J. Mackevičius audito standartą apibrėžia kaip taisyklių, principų ir procedūrų visumą, kuri nustato audito atlikimą ir auditorių veiklą.

TAS numato taisykles ir procedūras finansinėms ataskaitoms tikrinti ir objektyviai jas vertinti, juos pripažįsta ir naudoja visų pasaulio šalių auditoriai. TAS rengia Tarptautinės buhalterių federacijos Tarptautinis audito praktikos komitetas.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1408 žodžiai)
  • Snezana
  • Ilgalaikio materialaus turto auditas
    10 - 7 balsai (-ų)
Ilgalaikio materialaus turto auditas. (2015 m. Birželio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/ilgalaikio-materialaus-turto-auditas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:48
×