Ilgalaikio turto inventorizacija ir jos rezultatų apskaita prekybos įmonėse


Įvadas. Inventorizacijos esmė. Inventorizacijos rūšys. Inventorizacijos terminai. Inventorizacijos etapai. Pasirengimas inventorizacijai. Turto inventorizacijos atlikimas. Ilgalaikio turto inventorizacijos atlikimas. Ilgalaikio materialaus turto inventorizacijos atlikimas. Turto inventorizacijos atlikimas. Investicijų inventorizacijos atlikimas. Statybos darbų inventorizacijos atlikimas. Inventorizacijos įforminimas. Inventorizacijos duomenų sutikrinimas su apskaitos duomenimis. Klaidų ištaisymas. Rezultatų išvedimas. Vadovo priimto sprendimo dėl rezultatų registravimo apskaitoje vykdymas. Vadovo sprendimas. Inventorizacijos rezultatų registravimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Schemos. Priedai.

Kiekvienos įmonės pelningai veiklai reikalingos tokios pagrindinės priemonės, kaip ilgalaikis turtas. Kiekvienas turto objektas turi savininką, kuris turi žinoti šio objekto vertę, būklę bei buvimo vietą. Tam tikslui įmonėje atliekama inventorizacija. Inventorizuojamas visas įmonėje esantis turtas, ir ilgalaikis ir trumpalaikis.

Pagrindinis inventorizacijos tikslas – patikrinti objektus natūra ir sutikrinti rastus rezultatus su buhalterinės apskaitos duomenimis, nustatyti ar naudinga jau visiškai nudėvėtą turtą dar naudoti savo veikloje. Taip pat inventorizacija dar yra ir kaip apsisaugojimas nuo materialiai atsakingų asmenų nesąžiningumo.

  • Microsoft Word 114 KB
  • 2014 m.
  • 47 puslapiai (9989 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gintarė
  • Ilgalaikio turto inventorizacija ir jos rezultatų apskaita prekybos įmonėse
    10 - 3 balsai (-ų)
Ilgalaikio turto inventorizacija ir jos rezultatų apskaita prekybos įmonėse. (2014 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ilgalaikio-turto-inventorizacija-ir-jos-rezultatu-apskaita-prekybos-imonese.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 09:29
×