Ilgalaikis turtas finansinė apskaita


Ilgalaikio finansinio turto auditas. Ilgalaikio turto apskaitos sistemų palyginimas. Ilgalaikio finansinio turto apskaita. Finansine apsakita.

Ilgalaikio turto esmė ir rūšys. Ilgalaikio materialiojom turto apsakita. Ilgalaikio materialiojo turto nusidėvėjimo apskaita. Įsigyjamo ir turimo ilgalaikio materialaus turto apskaita. Ilgalaikio materialiojo turto netekimo apsakita. Ilgalaikio nematerialiojo turto apskaita. Literatūros sąrašas.

Pagrindinis požymis, pagal kurį trutas skirstomas į trumpalaikį ir ilgalaikį, yra jo sunaudojimas per tą laikotarpį, per kurį uždirbama pelno. Ilgailaikiu turtu laikomas tas turtas, kuris naudojams uždirbant pajamas ilgiau negu vienerius metus, ir kurio įsigyjimo kaina ne mažesne už vieneto pagal LR Pelno mokesčio įstatymo 1 priedėlyje išvardytas ilgalaikio turto grupes nustatytą kainą. Vieną ar kitą turto objektą priskiriant ilgalaikiam ar trumpalaikiam turtui, būtina atsižvelgti į to turto apskaitos būdus, jo įkainojimo ir atvaizdavimo atskaitomybėje tvarką. Todėl visą ilgalaikį turtą būtina sugrupuoti- suskirstyti į tam tikras vienarūšes klases.

Metinėje finansinėje atskaitomybėje (balanse) ilgalaikis turtas suskirstytas į pekias dideles grupes: formavimo savikainą, nematerialųjį turtą, ilgalaikį materialųjį turtą, ilgalaikį finansinį turtą, ir po vienerių metų gautinas sumas.

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2012 m.
  • 21 puslapis (4443 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ilgalaikis turtas finansinė apskaita
    10 - 1 balsai (-ų)
Ilgalaikis turtas finansinė apskaita. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/ilgalaikis-turtas-finansine-apskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:27
×