Ilgalaikis turtas klausimai atsakymai


Kontroliniai klausimai temai “ Ilgalaikis turtas ” Kas tai yra turtas ? pvz. Pagal kokius kriterijus grupuojamas įmonės turtas. Kaip skirstomas turtas pagal panaudojimo laiką. Kaip skirstomas turtas pagal naudojimo pobūdį ( paskirtį ). Kaip skirstomas turtas pagal  išbaigtumo laipsnį. Kaip skirstomas turtas pagal vaidmenį įmonės veikloje. Kas tai yra ilgalaikis turtas. Kas tai yra pasyvus turtas ? pvz. Kas tai yra aktyvus turtas ? pvz. Ilgalaikio turto grupės. Kas tai yra materialus turtas ? pvz. Kas tai yra nematerialus turtas ? pvz. Kas tai yra finansinis turtas ? pvz. ? Kokios yra ilgalaikio turto įkainojimo rūšys ? pvz. Kas tai yra ilgalaikio turto pradinė vertė ? pvz. ITp = ITįs. + Itr. +. Kas tai yra ilgalaikio turto likutinė vertė ? pvz. ITl = ITp – NSb arba ITl = ITp - NSm Kas tai yra nusidėvėjimas. Kas tai yra ilgalaikio turto likvidacinė vertė ? pvz. Kas tai yra fizinis nusidėvėjimas ? Nuo ko jis priklauso. Kas tai yra moralinis nusidėvėjimas. Kas tai yra ekologinis nusidėvėjimas. Kas tai yra nusidėvėjimo suma. Kas tai yra nusidėvėjimo norma.

Turtu laikoma visa įmonės nuosavybė, įsigyta tam, kad ją naudojant ateityje, būtų galima vykdyti įmonės veiklą ir uždirbti pelną. PVZ: Turtas gali būti įvairių formų - materialus (pastatai, žemė, įrengimai, prekės) ir nematerialus (juridinė teisė), ilgalaikis ir trumpalaikis, piniginis ir nepiniginis.. Be to, tik ta nuosavybė gali būti vadinama įmonės turtu, kuri turi vertę. Turtas gali būti skirstomas į grupes pagal įvairius kriterijus

Pagal kokius kriterijus grupuojamas įmonės turtas ?

Tai trumpalaikis arba ilgalaikis turtas.

Kaip skirstomas turtas pagal naudojimo pobūdį ( paskirtį ) ?

Kas tai yra pasyvus turtas ? pvz.

kuris padeda produkcijos gamybai, pvz: pastatai, statiniai, transporto priemonės, gamybinis - ūkinis inventorius.

Kas tai yra aktyvus turtas ? pvz.

kuris betarpiškai veikia gaminį, pvz: įrengimai, jėgos mašinos, perdavimo įtaisai, reguliavimo, matavimo ir kontrolės prietaisai.

įmonės įsigytas teises į išradimus - patentus, licencijas;,

Kas tai yra finansinis turtas ? pvz.

? Kokios yra ilgalaikio turto įkainojimo rūšys ? pvz.

Kas tai yra ilgalaikio turto pradinė vertė ? pvz.

Tai ilgalaikio turto pagaminimo ar įsigijimo kaina (ITįs.), pridėjus jų pristatymo (Itr.) ir montavimo bei derinimo išlaidas.

ITp = ITįs. + Itr. + I.m.d.

Kas tai yra ilgalaikio turto likutinė vertė ? pvz.

gaunama iš pradinės vertės, atėmus bendrą nusidėvėjimo sumą (NSb) skaičiuojamąjį laikotarpį (T)

  • Ekonomika Konspektas
  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (916 žodžiai)
  • Brigita
  • Ilgalaikis turtas klausimai atsakymai
    10 - 4 balsai (-ų)
Ilgalaikis turtas klausimai atsakymai. (2015 m. Spalio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/ilgalaikis-turtas-klausimai-atsakymai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:17
×