Iliustracija ir tekstų puošyba rankraštinėse bei spausdintose knygose


Įvadas. Iliustracija ir tekstų puošyba rankraštinėse bei spausdintose knygose. Nuo ko viskas prasidėjo? Palyginimas. Dabartis. Kuo skiriasi Lietuvos ir užsienio iliustracijos? Knygrišystės menas rankraštinėse bei spausdintose knygose. Rankraštis. Knygrišystės menas. Spausdinamų knygų įrišimo tipai. Išvados. Literatūra.


Pradėjus spausdinti knygas kartu atsirado jų puošyba ir iliustracijos. Ir kas metais tai tobulėjo. Mūsų nuomone iliustraciją būtų galima sulyginti su knygos reklama. Mes išsikeliame tikslą įsigilinti į šias temas: iliustracija ir tekstų puošyba rankraštinėse bei spausdintose knygose, bei knygrišystės menas rankraštinėse bei spausdintose knygose.

O visa tą paprastumą galima paaiškinti labai elementariai nebuvo jokių technologijų buvo tik žmonių rankomis sukurta puošyba. Bet jau ir seniau žmonės suprato, kad puošyba suteikia knygai estetinį vaizdą ir tai papildo patį kūrinį. Suradome išraiškingiausius ir labiausiai atskleidžiančius to meto kūrinius, kurie leidžia labiau įsivaizduoti kaip visą tai atrodė.

Šiais laikais iliustracijų yra kelios rūšys kaip pavyzdžiui: konceptuali iliustracija, pasakojamoji iliustracija, dekoratyvinė iliustracija, juodai-balta iliustracija, humoro iliustracija, vaikiška iliustracija, reklaminė iliustracija, plakatas, pakuotės dizainas ir kiti. Jos gali šokiruoti, pralinksminti, nuraminti, padėti įsijausti, o galbūt net įsižeisti. Dažniausiai jos kuriamos kompiuterinių programų, bei naujausių technologijų pagalba, kurios pagreitina darbą ir žinoma kokybės atžvilgiu būna įspūdingi. Iliustracijos neapsiriboja dvimatėmis erdvėmis dabar visų žmonių akis traukia 3D vaizdai, kurie sukelia daugiau emocijų ir sujaukia sukurtus įsitikinus. Bet negalime ir paneigti to fakto, kad žmonės iliustracijose pradėjo ieškoti ramybės, dėl to dažnai kyla klausimas, ar negrįšime ten kur viskas prasidėjo.

Norėtume panagrinėti kuo skiriasi Lietuvos iliustracijos nuo užsienio. Visus skirtumus būtų galima paaiškinti tuo, kad kiekviena tauta turi savo temperamentą ir tai daro mus unikaliais nei kiti, vieniems tai atrodys įdomu kiti rėks, kad turime lygiuotis į kitus.

  • Microsoft Word 1478 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1421 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Iliustracija ir tekstų puošyba rankraštinėse bei spausdintose knygose
    10 - 2 balsai (-ų)
Iliustracija ir tekstų puošyba rankraštinėse bei spausdintose knygose. (2017 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/iliustracija-ir-tekstu-puosyba-rankrastinese-bei-spausdintose-knygose.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 24 d. 15:13
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo