Ilja Laursas: nuo idėjos iki realybės referatas


Įvadas. Ilja Laursas. Trumpa gyvenimo istorija. Pasiekimai. Verslo esmė ir motyvai. Kaip tapti verslininku. Verslininko sąvoka. Rizikos išvengimas. Pasirinkimas tarp karjeros įmonėje ir nuosavo verslo. Nuosavas verslas. Karjera įmonėje. Tinkamiausias metas kurti verslą. Kaip užsidirbti iš verslo? Išvados. Šaltiniai.


Dažnai pasitaiko, kad turintys puikias verslo idėjas žmonės nepasiryžta jas įgyvendinti. To priežastys - nepasisekimo, konkurencijos baimė, nežinojimas nuo ko reikėtų pradėti, kokie yra verslo principai. Ilja Laurso knygoje „Verslas naujai“ pasidalinta asmeninė patirtis, patarimai ir žinios, sukauptos kuriant “GetJar”, padrąsina jaunus žmones kurti savąjį verslą, padeda apsispręsti abejojantiems.

2009 m. gruodį Los Andžele vykusiuose „Mobile Excellence Awards“ apdovanojimuose „GetJar“ laimėjo geriausios 2009 m. mobiliosios paslaugos titulą.

2009 m. birželį GetJar gavo „Meffy 2009“ apdovanojimą už geriausias mobiliojo ryšio paslaugas.

2009 m. rugpjūtį I. Laursas pateko tarp 40-ies įtakingiausių asmenų mobiliųjų komunikacijų rinkoje.

2011 m. verslo dienraštis „The Wall Street Journal”, leidžiamas Niujorke, išrinko Ilja Laurs tarp 25 geriausių Europos technologijų lyderių.

2014 m. apie Ilja Laursą sukurtas trumpametražis dokumentinis filmas “Dream Valley”, kurio premjera įvyko 2015 metais per kino festivalį “Kino pavasaris”.

Gali atrodyti, kad kai kurie žmonės imasi verslo tik dėl finansinės naudos, tačiau tai nėra tiesa. I. Laursas sako, jog pabendravęs su skirtingais verslininkais suprato, kad piniginis atlygis nėra vienas iš stipriausių motyvų pradėti savo verslą. Iš tiesų vyrauja keletas priežasčių, kodėl yra imamasi verslo.

Naujuosiuose verslo modeliuose veikia kitokie dėsniai. Stipriausiu postūmiu imtis verslo tampa noras padaryti kažką nepaprasto, pakeisti pasaulį. Toks verslo pradėjimo motyvas yra be galo prasmingas, kadangi jį įgyvendinęs žmogus pajus vidinį pasitenkinimą. Tačiau ir šiuo atveju verslininkui, svajojančiam pasitelkus savo idėją pakeisti pasaulį, pinigai nebus pats reikšmingiausias dalykas. Labiausiai jis trokš ją tinkamai įgyvendinti, paskleisti, rasti bendraminčių, tačiau ne gauti maksimalų pelną.

Dažniausiai tokios įmonės ypač didelį dėmesį skiria savo produkto ar paslaugos kokybei. I. Laursas tiki, kad būtent tokie žmonės, kurie versle rodo dideles pastangas, dažniausiai laimi, nes puoselėjant savo idėją jie natūraliai tuo pačiu metu siekia ir geriausios kokybės bei ilgalaikės ekonominės naudos. Yra daug sėkmingų kompanijų, kurios pasiekė įspūdingų rezultatų ne todėl, kad siekė maksimalaus pelno, tačiau dėl to, kad nuoširdžiai tikėjo savo idėja ir ją puoselėjo.

Pasak I. Laurso, prieš pradedant galvoti apie nuosavą verslą ar įsidarbinimą kitoje kompanijoje, visų pirma reikia gerai įvertinti savo galimybes bei apsvarstyti, kokios gali būti tokio sprendimo pasekmės. Taip pat jis teigia, jog kol kas dar ne visai aiškus verslininko ir paties verslo vaidmuo visuomenėje.

Šiuolaikiniame verslo pasaulyje gerais verslininkais kur kas dažniau tampa tie, kurie yra kūrėjai, o ne atradėjai. Tokie žmonės, kaip, pavyzdžiui, Billas Gatesas ar Steve‘as Jobsas visų pirma yra be galo protingi, gabūs savo srities žinovai. Jie turėjo itin gerų idėjų, stiprių asmeninių savybių, kurios padėjo sukurti sėkmingą verslą. Atsakingumu, rizikingumu, sunkiu darbu jiems pavyko įgyvendinti savo idėjas, kurios buvo svarbios ir naudingos visuomenei. Tačiau iš tiesų tai nebuvo tokie produktai ar paslaugos, kokių pasaulis iki tol dar nebuvo regėjęs.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 62 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2530 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jurgita
  • Ilja Laursas: nuo idėjos iki realybės referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Ilja Laursas: nuo idėjos iki realybės referatas. (2017 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/ilja-laursas-nuo-idejos-iki-realybes-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:33
×