Imanuelis Kantas moralės metafizika


I. kantas dorovės metafizikos pagrindai. Kantas metafizika. Doroves metafizikos pagrindai. Kant doroves metafizikos pagrindai ese. Morales metafizikos pagrindai.

Įvadas. Kanto moralės filosofija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Imanuelis Kantas (Imannuel Kant,1724- 1804) išleido veikalą Dorovės metafizikos pagrindai 1785 metais, kuriame aiškiai ir gana lengvai suprantamai išdėstė savo moralės filosofiją. Vokiečių XVIII amžiaus teoretikas švietimo laikotarpio idėjų veikiamas, ypač Ž. Ž. Ruso (Rousseau, 1712- 1778) mėgino sukurti teoriją, kuri parodytų žmogaus vietą pasaulyje. Dorovės metafizikos pagrindai- tai vienas iš svarbiausių Kanto etikos traktatų, kuriame filosofas išskyrė moralės charakteristikas, vėliau tapusias pagrindu formuojantis daugumai vėlesnių etinių sistemų. Moralės filosofijoje Kanto niekas nepranoksta iki šiol, nors vieni prieštarauja jo idėjoms, o kiti jomis žavisi. Svarbiausias filosofo nuopelnas, kad jis išryškino moralės savarankiškumą. Jo nuomone, moralės dėsniui suprasti pakanka žmogaus proto. Jis nustato elgesio principus ir pats jiems paklūsta. Mąstytojas taip pat išaukština pareigos jausmą, jo supratimu tai vienintelis moralinio veikimo faktorius. Nekyla abejonių ir dėl to, kad laisvės problema yra pagrindinė moralės filosofijos problema. Kantui atskyrus moralę nuo laimės, pirmąkart etikos istorijoje buvo tiesiogiai iškelta dorovinės vertybės specifikos problema. Taigi rašto darbo tikslas yra plačiau susipažinti su pagrindiniais Kanto moralės filosofijos teiginiais, kurie aprašyti jo veikale Dorovės metafizikos pagrindai.

  • Filosofija Referatas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2013 m.
  • 7 puslapiai (1314 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giedre
  • Imanuelis Kantas moralės metafizika
    9 - 3 balsai (-ų)
Imanuelis Kantas moralės metafizika. (2013 m. Birželio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/imanuelis-kantas-morales-metafizika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 00:44
×