Imigracijos problemos Lietuvoje


Įvadas. Teoriniai imigracijos aspektai. Imigracijos samprata ir priežastys. Trečiosios šalys. Leidimai gyventi Lietuvoje. Imigracija lietuvoje. Kas imigruoja į Lietuvą? Kiek užsieniečių gyvena apskrityse? Kuo užsieniečiai užsiima Lietuvoje? Kiek užsieniečių dirba Lietuvoje? Imigracijos problemų analizė. Imigracijos iššūkiai valstybės lygmeniu. Imigracijos iššūkiai visuomenės lygmeniu. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šiuolaikinė imigracija skiriasi nuo tos, kuri vyko 20a. Pradžioje ar po Antrojo pasaulinio karo, nes tais laikais atvykusieji dažniausiai buvo karo pabėgėliai ir siekdavo asimiliuotis, o transporto ir komunikacijų stoka nutraukdavo imigrantų ryšius su kilmės valstybe. Šiuolaikiniai imigrantai dažniausiai atvyksta dėl ekonominių ar asmeninių motyvų, todėl jų santykis su priimančiąją valstybe pagrįstas sutarties principu. Pastaraisiais metais Lietuvoje vis labiau pastebima darbuotojų imigracija iš kitų valstybių. Jei imigracijos mastai ir toliau didės greitu laiku tai taps viena svarbiausiu ekonominės ir socialinės politikos problemų. Lietuvoje vis daugiau dėmesio skiriama imigrantams ir imigracijos politikai, kurios tikslas sėkmingas ir abiems pusėms naudingas integracijos procesas. Išaugusi ir nebesuvaldoma emigracija tapo antraeiliu dalyku, kadangi paskutiniu metu susirūpinta tendencingai kylančiu imigrantų skaičiumi, ypač išryškėjusiu trečiųjų šalių piliečių susidomėjimu mūsų šalimi.

Imigracijos procesą Lietuvoje nagrinėjo nemažai mokslininkų, rašytojų bei tyrinėtojų. Lietuvoje domėtasi trečiųjų šalių piliečių imigracija. Šios tematikos kiekybinius tyrimus atliko Socialinių tyrimų institutas ir Etninių tyrimų centras (2009). Karolis Žibas (2009) analizavo

„Trečiųjų šalių piliečių imigracijos į Lietuvą tendencijos“, bei „ Lietuvos imigracijos politika ir trečiųjų šalių piliečių integracijos prielaidos“. Aistė Bartkevičienė ir Rita Raudeliūnaitė (2012) atliko analizę „Imigrantų, atvykusių iš ne Europos sąjungos šalių, integracijos priemonių poreikis Lietuvoje“.

Šiame darbe apžvelgiama imigracija Lietuvoje, pateikiami statistiniai duomenys apie imigrantus. Išsiaiškinama kokios yra imigracijos problemos Lietuvoje.

Darbo objektas: imigracija Lietuvoje.

Šio darbo tikslas: išanalizuoti imigracijos problemas Lietuvoje.

Darbo uždaviniai:

1) Peteikti teorinius imigracijos aspektus.

2) Išanalizuoti imigraciją Lietuvoje.

3) Išanalizuoti imigracijos problemas Lietuvoje valstybės ir visuomenės lygmeniu.

Temos aktaulumas: Trečiųjų šalių piliečiai, atvykę į Lietuvą ilgesniam laikotarpiui ar įgiję teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje susiduria su įvairiomis problemomis. Pirmiausia sunkumų kelia kalbos barjeras bei tautų kultūros skirtumai. Užsieniečiai susiduria ir su informacijos apie Lietuvos teisinę sistemą, socialinę bei pačiu visuomenės požiūriu į juos.

  • Sociologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 162 KB
  • 2015 m.
  • 22 puslapiai (4448 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintarė
  • Imigracijos problemos Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Imigracijos problemos Lietuvoje. (2015 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/imigracijos-problemos-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 15:01
×