Imobilizacijos ir remobilizacijos poveikis minkštiesiems audiniams


Imobilizacijos ir remobilizacijos poveikis sąnarių kremzlių savybėms. Raumenų kontraktūros pakitimai. Analizė. Gydymas. Sąnarinės kapsulės. Sausgyslės. Sausgyslių gydymas, imobilizacija. Literatūra.

Darbo tikslas: Išaanalizuoti imobilizacijos ir remobilizacijos poveikį minkštiesiems audiniams.

Darbo uždaviniai:

Apibudinti minkštuosius audinius

Išsiaiškinti imobilizacijos ir remobilizacijos poveikį minkštiesiems audiniams

Sąnarinė kremzlė – tai kremzlė kuri dengia kaulų galus. Ją nuo 50% iki 70% sudaro vanduo, 10% chondrocitai ir proteoglikanai, nuo 10% iki 30% II tipo kolagenas. Sąnarinės kremzlės funkcija yra mažinti trintį, sugerti smūgius, paskirstyti krūvį sąnariniams paviršiams ir mažinti sąlyčio krūvį.

Dėl traumų kurių metu yra reikalinga imobilizacija yra pažeidžiami minkštieji audiniai, dėl kurių sutrinka kraujotaka, refleksiškai dėl skausmo padidėja raumenų tonusas, sutrinka raumenų koordinacinis ryšys.

Imobilizacijos metu atsiranda mechaniniai, biocheminiai, morfologiniai pokyčiai, kurie ne visada išnyksta remobilizacijos laikotarpiu (Vanwanseele B. 2002).

Įmobilizacija ir remobilizacija turi savo pliusų ir minusų sąnarinei kremzlei. Dėl traumos, kai sąnarys būna ilgalaikėje neveikloje susitraukia sąnarinė kapsulė. Ko pasėkoje sąnarinė kremzlė atrofuojasi tose vietose, kurios palaiko svorį (Kriščiūnas ir kt., 1993).

Prieš imobilizaciją reikėtų žinoti, kad imobilizuoti sąnarį geriausiai yra tempiant, nes tada sąnariniai paviršiai nesiliečia, nesideformuoja, pagerėja kraujotaka,

Įmobilizacijos laikotarpiu sąnarinė kremzlė sustingsta, jos paviršius nebeatitinka kaulinių paviršių, todėl kaulai gali pradėti trintis vienas į kita, ko pasėkoje atsiranda skausmas, patinimas, sustingimas. Taipogi po traumos sąnaryje gali pradėti kauptis skysčiai, kurie taip pat labai kenkia sąnarinei kremzlei. Po ilgos imobilizacijos, judesio amplitudės per sąnarį sumažėja, dėl šios priežasties reikalinga reabilitacija, kuri padės atkurti judesio amplitudes ir sąnarinės kremzlės savybes (A Joseph Threlkeld).

Kartais po ilgos imobilizacijos atsiranda negrįžtami sąnarinės kremzlės pakitimai, ji visiškai sustingsta, ar nebeatitinka. Šiuo atveju sąnarinei kremzlei gali padėti tik transplantacija, kurios metu sąnarinė kremzlė yra pakeičiama donoro kremzle.

Imobilizacijos metu sąnario kremzlė neatsinaujina, joje gali prasidėti irimo procesas, dėl ko pablogėja sąnario funkcija. Kad šie simptomai nesivystytu yra būtina vidutinė dinaminė apkrova. Esant sąnario imobilizacijai, sąnarys yra nejudrus, pacientas negali judinti sąnario. Toks sąnarys yra gydomas atliekant slydimo arba atitraukimo technikas, netempiant. Taip yra daroma, kad išlaikyti pakankamą sąnario laisvumą, apsaugoti nuo degeneruojančių ir suvaržymo pasekmių esant imobilizacijai.

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 138 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2030 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rokas
  • Imobilizacijos ir remobilizacijos poveikis minkštiesiems audiniams
    10 - 7 balsai (-ų)
Imobilizacijos ir remobilizacijos poveikis minkštiesiems audiniams. (2015 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/imobilizacijos-ir-remobilizacijos-poveikis-minkstiesiems-audiniams.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 08:37
×