Įmonės AB „Rokiškio sūris“ veiklos analizė


Įvadas. Teorinė dalis. AB „Rokiškio sūris“ įmonės charakteristika. AB „Rokiškio sūris“ įmonės istorija. AB „Rokiškio sūris“ veiklos rūšys. AB „Rokiškio sūris“ rinka ir pardavimai. AB „Rokiškio sūris“ konkurentai. AB „Rokiškio sūris“ mokumo analizė. AB „Rokiškio sūris“ veiklos ekonominio efektyvumo analizė. AB „Rokiškio sūris“ ilgalaikio turto analizė. „Rokiškio sūris“ išlaidų analizė. AB „Rokiškio sūris“ pelningumo analizė. AB „Rokiškio sūris“ mokumo analizė. AB „Rokiškio sūris“ darbo išteklių analizė. AB „Rokiškio sūris“ bankroto galimybės diagnozavimas. Išvados. Literatūra. Priedai.


Su kiekviena diena verslas tobulėja, tampa našesnis. Tokioje konkurencingoje rinkoje yra sunku išlaikyti gerą standartą bei jį tobulinti, tačiau susidėliojus prioritetus, sekant gamybos bei pardavimo planus, atliekant stebėjimus bei analizes. Jos leidžia pamatyti daromas klaidas, jomis remiantis galima daryti tam tikrus apskaičiavimus, priimti tam tikrus sprendimus.

Darbo tikslas — atlikti AB „Rokiškio sūris" veiklos rezultatų analizę

Itin platus paslaugų spektras. Nuo pieno iki įvairių rūšių sūrių.

Stipriausi tinklai. 2017 m. pabaigoje didžiausios pasaulyje pieno produktų eksportuotojos. Naujosios Zelandijos kompanijos „Fonterra“ atėjimas į Bendrovę. Fonterra į Bendrovę investavo daugiau kaip 7 mln. Eurų ir tampo pirmuoju „Rokiškio sūrio“ istorijoje ne finansiniu o strateginiu partneriu. 2017 m. pabaigoje Bendrovių grupė kartu su „Fonterra“ pradėjo vykdyti (WPI) projektą siekiantį kuo efektyviau ir giliau perdirbti sūrio išrūgas, išskiriant naudingiausius išrūgų baltymus. Šio projekto įgyvendinimas leis iš išrūgų pagaminti didesnės pridėtinės vertės produktą.

Kaip ir kiekviena įmonė norėdama vystyti savo veiklą, laikydamasi pagrindinių finansinių principų – maksimalaus efektyvumo, rezultatyvumo ir ekonomiškumo siekimo, privalo turėti nepriekaištingą įmonės organizacinę struktūrą, kuri padėtų pasiekti išsikeltų organizacijos tikslų. Susijungus trims organizacijoms į vieną – AB „Telia Lietuva“ reikėjo įdėti daug pastangų, ir investicijų, norint sukurti efektyvią valdymo struktūrą. (žr. 1-ą paveikslą.)

XXI a. Vystant savo veiklą, yra labai svarbu palaikyti įmonės gerą reputacija, kadangi tik gera reputacija, įmonei padės išlaikyti žmonių pasitikėjimą, produktu arba teikiamomis paslaugomis, kuris lemtų didesnius paslaugų pardavimus, o tai suteiktų įmonei galimybę gauti daugiau pajamų. Todėl AB „Rokiškio sūris“ kaip kad ir daugelis kitų didesnių organizacijų, investuoja į žmonėms rūpimus klausimus, ir laikosi savo pagrindinių veiklos principų. Pagrindiniai veiklos principai – pagarba vieni kitiems, sąžiningumas, nediskriminavimas, asmens duomenų apsauga, darbuotojų sveikata ir sauga.. Principai, kurių, „Rokiškio sūris“ laikosi:

Sąžiningumas - vertina sąžiningą ir atvirą konkurenciją, laikosi teisės aktų bei palaiko profesionalius ir skaidrius santykius su klientais, verslo partneriais bei tiekėjais.

Nediskriminavimas – tarpusavio pagarba neatsižvelgiant į rasę, negalią ar kokį kitą bruožą, kuris nėra kuriam nors priimtinas.

Kiekviena įmonė, norėdama įsitvirtinti tam tikroje rinkoje, privalo atsižvelgti į konkurentų teikiamas paslaugas, taip pat, į produktų paklausą ir žmonių poreikius. AB „Rokiškio sūris “ norėdama įsitvirtinti Lietuvos rinkoje, parduoda daug įvairių prekių, pasirinkimo asortimentas yra didelis. Parduoda prekes, kurias žmonės gali įsigyti, ir vartoti pagal savo poreikius. AB „Rokiškio sūris“ siūlo savo prekes orientuotas tiek į aukštesnes pajamas gaunančius žmones, tiek į žemesnes. (žr. 1-ą lentelę).

AB „Rokiškio sūris“ suteikia galimybė vartotojams pasirinkti prieinamus produktus, su skirtingomis kainomis, taip pat, suteikia galimybę rinktis iš plataus asortimento.

AB Pieno žvaigždės Grynasis pelningumas buvo 1.20%, AB Rokiškio sūris – 4.62%, AB Vilkyškių pieninė – 4.92%. Daugiausia pelno užsidirbo AB Žemaitijos pelnas buvo pats didžiausias – 10.55%.

  • Microsoft Word 454 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 44 puslapiai (8279 žodžiai)
  • Kolegija
  • Katia
  • Įmonės AB „Rokiškio sūris“ veiklos analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Įmonės AB „Rokiškio sūris“ veiklos analizė. (2019 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-ab-rokiskio-suris-veiklos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 12:36
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo