Įmonės AB „Utenos trikotažas“ veiklos ekonominė analizė


Įvadas. Lietuvos drabužių siuvimo sektoriaus analizė. Lietuvos ūkio apžvalga. Drabužių siuvimo sektoriaus analizė. Ab „Utenos trikotažas“ strategijos analizė. Ab „Utenos trikotažas“ tarptautinės veiklos analizė. Ab „Utenos trikotažas“ balanso ir pelno/nuostolių ataskaitų horizontalioji ir vertikalioji analizė. Ab „Utenos trikotažas“ santykinių finansinių rodiklių analizė. AB „Utenos trikotažas“ pelningumo rodiklių analizė. AB Utenos trikotažas” veiklos efektyvumo rodiklių analizė. AB „Utenos trikotažas“ turto pelningumo piramidinė analizė. AB „Utenos trikotažas“ mokumo rodiklių analizė. AB ,,Utenos trikotažas“ grynojo pardavimų pelningumo veiksnių vertinimas grandininių pokyčių metodu. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai. A priedas.

AB „Utenos trikotažas“ viena seniausių ir lyderio pozicijas užsienyje užimanti bendrovė, kurios veiklos istorija prasidėjo sovietmečio laikotarpiu. Bendrovė konkurencinga, sugeba užimti naujas rinkas, dalyvauja tarptautiniuose konkursuose bei parodose. Šiame darbe atliksime šios bendrovės analizę, pasitelksime įvairius analizės metodus.

Analizuojama įmonė vykdo aktyvią prekybą su užsienio valstybėmis, tai pagrindinis aspektas, kuris reikalingas analizuojant bendrovę.

Darbo tikslas – atlikti įmonės AB “Utenos trikotažas” 2011 – 2013 metų ekonominę analizę ir aptarus gautus rezultatus nustatyti įmonės problemas ir perspektyvas.

Darbo uždaviniai:

Apžvelgti Lietuvos ūkį bei jo tendencijas;

Aptarti drabužių siuvimo sektorių;

Atlikti AB “Utenos trikotažas” strategijos analizę bei SSGG analizę;

Atlikti horizontalią/vertikalią analizes remiantis AB „Utenos trikotažas finansinėmis ataskaitomis;

Įvertinti AB „Utenos trikotažas“ finansavimo ir investavimo sprendimus;

Atlikti piramidines ir grandinines analizes;

Temos aktualumas. Pelninga įmonės veikla vienas svarbiausių įmonės tikslų, tam, kad įmonė dirbtų pelningai būtina sužinoti jos trūkumus bei paversti juos pranašumais. Ekonominė įmonės analizė leidžia pamatyti įmonės trūkumus ir naudojant tam tikras priemones juos išspręsti arba panaikinti. Todėl analizės vykdymas yra aktualus visoms įmonėms, kurios nori pašalinti įmonių trūkumus.

Darbo metodai. Darbe naudojamos grafinės priemonės, statistinių duomenų analizė ir interpretacija ir literatūros analizė. Duomenys skaičiuojami remiantis įmonės finansinėmis ataskaitomis.

Šioje darbo dalyje trumpai apžvelgsime Lietuvos valstybės ūkio raidą bei tendencijas, taip pat įvertinsime ekonominę Lietuvos raidą bei apžvelgsime drabužių siuvimo sektorių jo tendencijas ir ateities perspektyvas.

Lietuva – valstybė Europoje, priklausanti Europos sąjungai, esanti Baltijos jūros pietrytinėje pakrantėje. Per Lietuvos teritoriją keliauja dideli prekių srautai, nes valstybė pagal savo geografinę padėtį yra tarsi tiltas jungiantis Rytų Europą su Centrine Europa.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę šalyje įvyko ekonominis nuosmukis, susijęs su ekonominės sistemos pasikeitimu. Tačiau po kelerių metų prasidėjo spartus ekonominis augimas. Atsirado daug naujų užsienio investuotojų, susikūrė naujos stambios vietinės kompanijos. Augimą buvo sustabdžiusi Rusijos krizė 1999 m. tačiau laikinai. 2003 m. Lietuvos ekonomikos augimas buvo pats sparčiausias rytų Europoje, BVP išaugo lyginant su praėjusiais metais 9,7 proc., sudarė 16,27 mlrd. eurų. 2008 m. pasaulinė krizė palietė ir Lietuvą, ekonomika smuko, tačiau 2010 m. vėl prasidėjo ekonominis augimas.

Siekiant išnagrinėti Lietuvos ekonomiką detaliau trumpai aptarsime Lietuvos bendrąjį vidaus produktą ir nedarbo lygį.

Taigi iš paveikslėlio pastebime, kad neigiamas BVP pokytis buvo 2009 metais, kuomet šalyje buvo ekonominė krizė, rodiklis krito 12 proc. Iš paveikslėlio pastebime, kad 2010 – 2011 metais Lietuvoje BVP augo, o nuo 2012 metų realusis BVP stabilizavosi ir kinta labai nežymiai.

Šaltinis: statistikos departamentas. (stat.gov.lt)

Pažvelgus į 1 lentelę pastebime, kad mažiausias BVP to meto kainomis 2009 metais, kuomet ir BVP realusis pokytis buvo mažiausias. 2012 metais BVP grįžo į beveik tokią pačią poziciją, kaip buvo 2007 metais tai laikoma ekonominiu pakilimu.

Vienas iš svarbiausių veiksnių vertinančių šalies augimo perspektyvą – nedarbo lygis. Todėl apžvelgsime 2002 – 2013 m. ilgalaikio nedarbo lygio rodiklius.

Tekstilės ir aprangos sektorius yra ypatingai svarbus Lietuvos ekonomikai. Tekstilės gaminių gamybos ir drabužių siuvimo pramonės sektorius Lietuvoje, anot Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos, yra vienas reikšmingiausių pramonės sektorių Lietuvoje. Lietuva yra viena iš labiausiai aprangos ir tekstilės gamyboje besispecializuojančių Europos sąjungos šalių. Aprangos ir tekstilės sektorius apjungia 3 pramonės šakas: tekstilės gaminių gamybos, drabužių siuvimo bei odos ir odos dirbinių gamybos pramones. Darbe aktualus tik drabužių siuvimo sektorius, todėl pabandysime jį išanalizuoti detaliau.

Iš trečio paveikslėlio pastebime, kad drabužių eksportas sudaro pakankamai didelę dalį eksportuojamų prekių. Aišku, didžiausią eksporto dalį sudaro maisto produktai 41 proc., tačiau antrąją vietą užima drabužių ir medienos sektoriai sudarantys 14 proc eksporto. Konkurencingiausias ir šalies ekonomikai reikšmingiausias tarp analizuojamųjų tekstilės ir aprangos sektorių yra drabužių siuvimo sektorius, užimantis aukštą poziciją tiek globalaus veiklos pasiskirstymo požiūriu, tiek ir pagal šalyje kuriamos eksporto produkcijos apimtį.

Drabužių pirkimo didėjimas;

Skyriuje aptarėme Lietuvos ekonomikos plėtrą bei drabužių siuvimo sektorių ir galime teigti, kad šiuo metu įmonės gali bandyti plėstis, investuoti į naujas rinkas, nes šiuo metu vyksta ekonominis pakilimas ir tai puikus metas vykdyti naujus planus. Įmonė AB „Utenos trikotažas“ turėtų bandyti produkciją parduoti ne tik užsienio rinkose, bet taip pat ir Lietuvos rinkose. Didelį dėmesį turėtų skirti grėsmėms ir veiklą vykdyti atsakingai.

  • Microsoft Word 708 KB
  • 2015 m.
  • 34 puslapiai (6457 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rugilė
  • Įmonės AB „Utenos trikotažas“ veiklos ekonominė analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Įmonės AB „Utenos trikotažas“ veiklos ekonominė analizė. (2015 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-ab-utenos-trikotazas-veiklos-ekonomine-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 01:48
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo