Įmonės analizė ir įvertinimas


Įmonės analizė ir įvertinimas. Kaunas. Apskaitos katedra. Įmonės veiklos analizė ir įvertinimas. Vadyba. Įvadas. Įmonės pristatymas. Vertikalioji analizė ir jos interpretavimas. Horizontalioji analizė. Pardavimų pelningumo analizė. Įmonės finansinių rodiklių vertinimas. Eil. Nr. Rodiklis. Reikšmė, pagal metus. Poveikis (+/-Etalonas. Bendrasis likvidumas. Norint įvertinti UAB “Resta” finansinę veiklą pagal nagrinėtus rodiklius, tikslinga atlikti įmonės reitingavimą. Pirmiausia išrenkami rodikliai pagal kuriuos bus vertinama įmonės veikla, apibrėžiamos rodiklių optimalios leistinos ribos ir nustatoma optimali jų reikšmė. Bendrojo ir einamojo likvidumo, įsiskolinimo koeficiento ir sverto koeficiento optimalias reikšmes nustačiau remiantis “Vertikalioji analizė ir jos interpretavimas” dalyje pateikta teorine medžiaga. Visi rodikliai vertinami kaip vienodai svarbūs įmonės veiklos vertinimui. Išvados.


Šiame darbe remiantis 2001-2004 metų duomenimis pateiktais finansinėje atskaitomybėje siekiama įvertinti UAB“Resta” finansinę veiklą. Darbe bendrovės finansinės atskaitomybės analizuojamos trimis būdais: vertikali, horizontali ir santykinė analizė. Atliekama išsami įmonės finansinių rodiklių analizė, iš kurių pagrindiniai yra pelningumo ir mokumo, bet patys savaime šie rodikliai nėra labai reikšmingi. Todėl norint apibendrinti gautus finansinių rodiklių rezultatus ir įvertinti UAB “Resta” finansinę būklę, naudojamas ekonominio reitingavimo metodas.

UAB “Gelvoros saugos konsultacijos” duomenimis, apie 70% veikiančių įmonių yra skolingos viena kitai, 15% - valstybei, o 10% - savo darbuotojams. Kitaip sakant, iš daugiau nei pusantro šimto tūkstančių šalyje registruotų bendrovių tik apie 20 tūkst. neturi įsiskolinimų savo klientams ar verslo partneriams. [11]

Darbo tikslas atlikti UAB “Resta” veiklos analizę ir įvertinimą, siekiant priimti įmonės perspektyvai efektyvius bei atsakingus valdymo sprendimus.

Įmonė analizuojama, siekiama išsiaiškinti ar UAB “Resta” yra moki, koks jos įsiskolinimo lygis ir svarbiausia ar ji pelningai parduoda savo gaminius, tai yra dirba pelningai.

Pirmoji šio darbo dalis (Įmonės pristatymas) skirta supažindinti su įmone, jos veiklos charakteristika, rinkos situacija, gamybos proceso kontrole. Atlikta Swot analizė, įvertino įmonės stipriąsias ir silpnąsias puses bei grėsmes ir galimybes. Šioje dalyje stengiausi įvairiapusiškai apibrėžti analizuojamą įmonę.

Tyrimo metodikoje pateikiama būtiniausia teorinė medžiaga, siekiant išsamiai išanalizuoti ir įvertinti įmonės finansinę veiklą. Remiantis šia teorija atliekamas tyrimas, kuriame analizuojami santykinių rodiklių pokyčiai per pastaruosius ketverius įmonės veiklos metus. Ypatingą dėmesį skiriant įmonės mokumui, įsiskolinimui ir pelningumui.

Trečioje dalyje pateikiama įmonės finansinės atskaitomybės apžvalga, kuri padės atlikti gilesnę analizę ir suprasti rodiklius įtakojančius veiksnius. Taip pat atliekama santykinių rodiklių analizė, kuri atskleis įmonės finansinių sunkumų priežastis. Ir galiausiai įmonė įvertinama ekonominio reitingavimo metodu.

Uždaroji akcinė bendrovė “Resta” susikūrė 1995 liepos 14 dieną. Jos kaip ir visų Lietuvos akcinių bendrovių, organais yra akcininkų susirinkimas, valdyba ir administracijos vadovas (direktorius). Šiuo metu bendrovę valdo 60 akcininkų, iš jų stambiausi atitinkamai turi 21,27 procentų, 14,6 procentų, 11,19 procentų akcijų. Dar trys akcininkai turi daugiau nei po 7 procentus akcijų, taigi, bendrovėje yra 6 stambesni ir 54 smulkieji akcininkai. Įstatinio kapitalo dydis 423 716 Lt., kuris sudaro vieną paprastąją, nematerialią, vardinę akciją.

UAB “Resta” tikslas – siekti pelno iš ūkinės komercinės veiklos ir dirbančiųjų poilsio bei darbo sąlygoms gerinti, socialinėms reikmėms tenkinti.

Popierinių raštinės reikmenų gamyba. Gamina segtuvus, aplankus, skirtus įvairiems dokumentams, raštams susegti bei saugoti archyve.

Įmonėje dirba 62 darbuotojai, iš jų faktiškai 6 dirba administracijoje, todėl administruojančiam personalui yra keliamos gan didelės sąlygos atliekamų darbų spartai ir kokybei. Bendrovėje naujos darbo vietos bus steigiamos priklausomai nuo padidėjusių produkcijos apimčių, galimybių įvesti į rinką naujus gaminius, naujų technologijų įdiegimą.

Nors pagal brėžinį administracijoje pavaizduoti devyni žmonės, realiai čia dirba tik šeši. Natūralu, kad jie turi išmanyti kur kas daugiau nei vien savo sritį. Štai gamybos direktorius, generalinis direktorius, sekretorė, be savo nuolatinių pareigų, kartu atlieka ir vadybininkų darbą, priima užsakymus, bendrauja su klientais. Tam reikia ir pakankamų techninių specifinių žinių: orientuotis įrengimų galimybėse, sugebėti paskaičiuoti galutinę produkcijos kainą ir taip toliau. Reklama, nemokių klientų “skatinimu” vėlgi rūpinasi tie patys žmonės. Tiekimo inžinierė ne tik atsakinga už turimas popieriaus atsargas, gamybai reikalingų medžiagų paiešką, užsakymus, ji taip pat išrašinėja sąskaitas, vadinasi kartu atlieka ir kai kurias buhalterės, apskaitininkės funkcijas.

  • Microsoft Word 103 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 41 puslapis (8748 žodžiai)
  • Universitetas
  • Virginija
  • Įmonės analizė ir įvertinimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Įmonės analizė ir įvertinimas. (2016 m. Spalio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-analize-ir-ivertinimas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 05 d. 10:30
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo