Įmonės „Apranga“ finansinių rodiklių apžvalga


Trumpai apie įmone. Charakteristika. Įmonė ABP „Apranga“. Pagrindiniai finansiniai rodikliai. Samprata. Pelningumo rodikliai. Likvidumo rodikliai. Veiklos efektyvumo rodikliai. Finansų struktūros rodikliai. Analizė. Išvados. Naudota literatūra.


Nauja plėtros alternatyva – į nišinius projektus („Promod“, „ALDO“, „Marina Rinaldi“, pirmosios aksesuarų parduotuvės)

Išvados – įmonės bendrasis pelningumas yra ganėtinai aukštas ir tai reiškia ganėtinai didelį gamybos ir prekybos pelningumą. Tačiau nuo 2011m. iki 2013m. šis rodiklis sumažėjo beveik 2% ir tai leidžia spręsti, kad įmonė turi veiklos efektyvumo problemų. Grynasis pelningumas nors 2012m. ir buvo sumažėjęs, tačiau per metus sugebėjo išaukti iki 2% ir tai reiškia aukštesnį gryną pelningumą(kiekvienas įmonės pardavimų litas atneša beveik 19 centų grynajį pelną.).Didėjantis nuosavybės grąžos rodiklis parodo, kad su kiekvienais metais įmonė vis daugiau pelno uždirba savo akcininkams ir tokiu atveju išsaugo investuotojų pasitikėjimą.

Išvados – aukštas bendrojo likvidumo koeficientas gali reikšti įmonės nesugebėjimą efektyviai panaudoti turtą. Geriausias koeficientas buvo 2012m. kai jis vyravo tarp normos - tarp 1.2 ir 2.0. tačiau 2013m. jis vėl šiek tiek išaugo ir tai parodo, kad įmonė vis negali išspręsti problemos kaip efektyviai ir naudingai panaudoti turtą. Skubaus padengimo koeficientą 2011m. galima buvo laikyti nepatenkinamu, nes nor sir ne daug, bet trūko iki priimitinos normos, tačiau nuo 2012m. jo rodiklis tapo normalus ir tai reiškia, kad įmonė sugebėtų greitai realizuojamu trumpalaikiu turtu padengti trumpalaikius įsipareigojimus.

Išvados – turto apyvartumo rodiklis visus trys metus ilšieka panašus ir yra patenkinamas. Nors ne ženkliai bet kylantis rodiklis taip pat parodo vis gerėjantį turto apyvartų skaičių per metus. Taip pat tai parodo, kad su kiekvienais metais gerėjančiu rodikliu taip pat didėja pardavimų kiekvienam turto litui.

  • Microsoft Word 101 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1465 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jurate
  • Įmonės „Apranga“ finansinių rodiklių apžvalga
    10 - 1 balsai (-ų)
Įmonės „Apranga“ finansinių rodiklių apžvalga. (2017 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-apranga-finansiniu-rodikliu-apzvalga.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 17:55
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo