Įmonės buhalterinės apskaitos vedimas


Pirktu prekiu grazinimo ir nukainojimo tvarka. Buhalterijos vedimas namuose. Prekiu apskaitos vedimas. Pirktu prekiu grazinimo ir nukainojimo tvarka. Buhalterine apskaita prekiu grazinimas. Bendrasis žurnalas parduotų prekių grąžinimas ir nukainojimas. Referatas prekiu grazinimas. Prekių nukainojimas grąžinimas. Pirkėjų grąžintų prekių apskaita. Pirkimu ir pardavimu vedimas.

Įmonės buhalterinės apskaitos skaičiavimas. Bendrasis žurnalas. Sąskaitos. Bandomasis balansas. Pelno (nuostolio) ataskaita litais. Balansas litais. Parduotų prekių grąžinimas ir nukainojimas. Pirktų prekių grąžinimas ir nukainojimas. Pardavimų diskontų apskaita. Pirkimo diskontų apskaita. Pirkėjo debetinė pažyma (memo). Pardavėjo kreditinė pažyma (memo). Kasos pajamų orderis.

UAB Jurate buhalterinė apskaita. Kadangi parduotų prekių grąžinimai bei nukainojimai mažina pardavimų apimtis ir yra apskaitomos kontrorinėje pardavimų sąskaitoje nr5091 parduotų prekių gražinimai nuolaidos visuomet skaičiojamos nuo sumos atemus grąžinimus bei nukainojimus . Pelno ir nuostolio ataskaita yra rašoma grynųjų p pirktų prekių grąžinimas ir nukainojimas - tai taip pat pirkimų apimtį mažinantis veiksnis, - tiek pirktų prekių grąžinimas, tiek jų nukainojimas apskaitomi vienodai. Pirkdama prekes , ypač dideliais kiekiais , įmonė niekada negarantuoja, jog visos šios prekės į sandėlius pateks geros kokybės. Todėl įformindami pardavimo – pirkimo faktą, pirkėjas ir pardavėjas neretai susitaria dėl blogos kokybės prekių nukainojimo ir / arba jų grąžinimo sąlygų. Jei ne dėl pirkėjo kaltės dalis pirktų prekių neatitinka tam tikrų reikalavimų, pirkėjas gali grąžinti šias prekes pardavėjui arba nukainoti.

Pirkimų apimtys mažinantis grąžinimai bei nukainojimai registruojami sąskaitoje nr 6091 pirktų prekisąskaita šio atvėjų uždaroma kartu su pajamų sąskaitomis. Rengiant pelno pardavimo diskontai mažina pardavimų pajamas, bet jie naudojami tam kad skatinti pirkėją atsiskaityti kuo greičiau už skolon pirktas prekes. Pardavimo diskontai- tai nuolaidos, kurios suteikiamos pirkėjams už prekes įsigytas skolon, kai pirkėjas sumoka per tam tikra, nustatyta laikotarpį. Tokiu būdu pirkėjas sumoka mažesnė suma už įsigytas prekes bet ankščiau. Iš to pardavėjai gauna daugiau naudos nes ankščiau gauti pinigai dėl infliacijos buna brangesni , o jeigu tas kilimas ir nereikšmingas, pardavėjai gali panaudoti gautus ankščiau pinigus racionaliai savo veikloje.

Pardavimo nuolaidos apskaitomos kontrorinėje pardavimų sąskaitoje nr. 5090 pardavimų nuolaidos (debete), toliau sąskaita uždaroma kartu su pirkimų nuolaidos mažina pirkimų apimtys ir registruojamos kontrarinėje pirkimų sąskaitoje nr 6090 pirkimo nuolaidos (kredete). Sąskaita uždaroma kartu su pajamų sąskaitomis.

Neto būdas- sąskaituose registruojamos sumos, atemus nuolaidas. Tokį būdą renkasi įmonės, kurios moka už prekės nuolaidų tai nespėjus atsiskaityti laikų , atsiskaitimoms nuolaidoms užregistruoti yra skirta sąskaita nr 6092 pirkimų atsiskaitymo tarp pirkėjo ir pardvėjo sumų nukrypimus grąžinant ir nukainuojant pekes reikia fiksuoti atitinkamais dokumentais – pažymomis. Todėl pirkėjas dėl tam tikrų priežasčių , aptartų pirkimo – pardavimo sutartyje, nukainodamas prekes, išrašo pirkėjo debetinę pažymą arba kitaip vadinam debetinė memo.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (1728 žodžiai)
  • Universitetas
  • Angele12
  • Įmonės buhalterinės apskaitos vedimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Įmonės buhalterinės apskaitos vedimas. (2010 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-buhalterines-apskaitos-vedimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:23
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo