Įmonės ekonominiai tikslai ir rušys pagal juridinį statusą


Organizacijos rūšys. Imoniu tikslai. Imones pagal juridini statusa. Veiklos tikslai ir rusys. Įmonių rūšys pagal juridinį statusą. Imones tikslai. Ekonominiai įmonės tikslai. Įmonės ekonominiai tikslai apibrėžimas. Įmonės pagal juridinė statusa. Imoniu rusys pagal juruduni statusa.

Turinys. Įvadas. Įmonės tikslai. Įmonės ekonominiai tikslai. Įmonės socialiniai tikslai. Veiklos formos pagal verslo pobūdį. Gamybinė veiklos forma. Komercinė veiklos forma. Finansinė veiklos forma. Įmonių rūšys pagal juridinį statusą. Individualios (personalinės) įmonės. Tikrosios ūkinės bendrijos. Komanditinės ūkinės bendrijos. Akcinės bendrovės. Kooperatinės bendrovės. Valstybės ir savivaldybės įmonės. Žemės ūkio bendrovės. Kitos bendrovės. Išvados. Literatūra.

Visas organizacijas į vieną visumą sujungia ir išlaiko grupė žmonių, žinanti, kad dirbti kartu ir siekti bendro tikslo yra naudinga. Todėl bet kurios organizacijos vienas esminių elementų yra tikslas – būsena, kurią organizuoja stengiasi pasiekti.

Tikslai gali būti įvairūs; organizacijos dažnai kelia daugiau nei vieną tikslą. Tikslas – tai siekimas veiklos rezultatas: pagaminti gaminį, suteikti paslaugą, įgyti pripažinimą, garantuoti apsaugą.

Mūsų darbo tikslas — susipažinti sįmonės tikslai yra jos veiklos orientyras ir vertinimo kriterijus. Tikslai formuojami derinant individualius ir grupinius interesus. Tai konfliktinis procesas, nes, tenkinant vienos grupės interesus, kitos grupės nariai turi savanoriškai arba priverstinai perimti dominuojančios grupės interesus. Tikslų formavimą sąlygoja ir išorės veiksniai. Labai svarbų vaidmenį vaįmonės tikslus sąlygoja ir rinkos partneriai, socialinės grupės, visuomenė. Vieni reikalauja laiku tiekti, kiti – geros kokybės, treti – dėmesio gamtos apsaugai, ketvirti – labdaros ir pan.

Ypatingą vaidmenį vaidina teisinis atskirų grupių santykių reguliavimo, konfliktų derinimo mechanizmas. Išskiriama autokratinė ir demokratinė interesų derinimo strategija. Strategijos pasirinkimas priklauso nuo.

ūkininkavimo filosofijos – etinių ir moralinių ūkininkavimo principų, atskšiandieninėje ūkininkavimo filosofijoje svarbiausi humanistiniai motyvai, pelnas traktuojamas ne kaip savitikslis, bet kaip atlyginimas už įmonei, visuomenei, šaliai padarytas paslaugas.

Formuojant įmonės tikslus, pirmiausia apibūdinami pagrindiniai – generaliniai tikslai, po to jie detalizuojami į siauresnius, pastarieji dar smulkinami. Sudaromas ttikslai suteikia krypties pojūtį. Be tikslo žmonės ar organizacijos dirba bet kaip, reaguoja į aplinkos pojūčius aiškiai nesuvokdamos, ką iš tikrųjų nori pasiekti. Numatydami tikslus, jie save motyvuoja ir įgyja įkvėpimo šaltinį, padedantį jiems nugalėti neišvengiamas kliūtis.

Tikslai sutelkia pastangas. Tiek atskiro asmens, tiek organizacijos ištekliai ir jų panaudojimas yra ribotas, todėl pasirinkdami tikslus, apsisprendžiame, kaip panaudosime negausius išteklius, ir nustatome prioritetus, kai vadovai turi koordinuoti veiklą.

Tikslai orientuoja planus ir sprendimus.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2010 m.
  • 23 puslapiai (4622 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ona
  • Įmonės ekonominiai tikslai ir rušys pagal juridinį statusą
    10 - 1 balsai (-ų)
Įmonės ekonominiai tikslai ir rušys pagal juridinį statusą. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-ekonominiai-tikslai-ir-rusys-pagal-juridini-statusa.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 15:09
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo