Įmonės ekonominiai tikslai ir rušys pagal juridinį statusą



Visas organizacijas į vieną visumą sujungia ir išlaiko grupė žmonių, žinanti, kad dirbti kartu ir siekti bendro tikslo yra naudinga. Todėl bet kurios organizacijos vienas esminių elementų yra tikslas – būsena, kurią organizuoja stengiasi pasiekti.
Tikslai gali būti įvairūs; organizacijos dažnai kelia daugiau nei vieną tikslą. Tikslas – tai siekimas veiklos rezultatas: pagaminti gaminį, suteikti paslaugą, įgyti pripažinimą, garantuoti apsaugą.
Mūsų darbo tikslas — susipažinti sįmonės tikslai yra jos veiklos orientyras ir vertinimo kriterijus. Tikslai formuojami derinant individualius ir grupinius interesus. Tai konfliktinis procesas, nes, tenkinant vienos grupės interesus, kitos grupės nariai turi savanoriškai arba priverstinai perimti dominuojančios grupės interesus. Tikslų formavimą sąlygoja ir išorės veiksniai. Labai svarbų vaidmenį vaįmonės tikslus sąlygoja ir rinkos partneriai, socialinės grupės, visuomenė. Vieni reikalauja laiku tiekti, kiti – geros kokybės, treti – dėmesio gamtos apsaugai, ketvirti – labdaros ir pan.
Ypatingą vaidmenį vaidina teisinis atskirų grupių santykių reguliavimo, konfliktų derinimo mechanizmas. Išskiriama autokratinė ir demokratinė interesų derinimo strategija. Strategijos pasirinkimas priklauso nuo.
ūkininkavimo filosofijos – etinių ir moralinių ūkininkavimo principų, atskšiandieninėje ūkininkavimo filosofijoje svarbiausi humanistiniai motyvai, pelnas traktuojamas ne kaip savitikslis, bet kaip atlyginimas už įmonei, visuomenei, šaliai padarytas paslaugas.
Formuojant įmonės tikslus, pirmiausia apibūdinami pagrindiniai – generaliniai tikslai, po to jie detalizuojami į siauresnius, pastarieji dar smulkinami. Sudaromas ttikslai suteikia krypties pojūtį. Be tikslo žmonės ar organizacijos dirba bet kaip, reaguoja į aplinkos pojūčius aiškiai nesuvokdamos, ką iš tikrųjų nori pasiekti. Numatydami tikslus, jie save motyvuoja ir įgyja įkvėpimo šaltinį, padedantį jiems nugalėti neišvengiamas kliūtis.
Tikslai sutelkia pastangas. Tiek atskiro asmens, tiek organizacijos ištekliai ir jų panaudojimas yra ribotas, todėl pasirinkdami tikslus, apsisprendžiame, kaip panaudosime negausius išteklius, ir nustatome prioritetus, kai vadovai turi koordinuoti veiklą.
Tikslai orientuoja planus ir sprendimus.