Įmonės ekonominių tikslų analizė


Kursinio darbo vertinimas. Sąntrauka. Įvadas. Ekonomikos teorija ir ekonomikos tikslai. Ekonomikos sąvokos bei bruožai. Ekonominiai įmonės veiklos tikslai. Įmonės samprata. Ekonominės analizės samprata. Ekonominės analizės objektas. Pagrindiniai ekonominės analizės uždaviniai. Išvada ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas.


Darbe atsispindi įmonės ekonominiai tikslai ir analizė, taip pat numatytas darbo tikslas, kuris bus išnagrinėtas teoriniu aspektu, bei įvardinti ekonominiai tikslai. Tam, kad lengviau būtu atskleisti temą išsikėliau darbo uždavinius, kuriuos pagrįsiu Lietuviška literatūra.

Teorinėje darbo dalyje, aptariant ekonominių tikslų analizę panaudota Lietuvių literatūros analizė bei loginis mąstymas.

Teorinės medžiagos analizė parodė svarbiausius ekonomikos tikslų analizės aspektus, taip pat į kokias skirtingas šakas skirstomi ekonominiai tikslai bei svarbą įmonėms, kurios yra daug pasiekusius išsikeldamos aukštus ekonominius tikslus.

Temos aktualumas. Kiekvienai įmonei reikalinga ekonominių tikslų analizė, norint pagerinti įmonės ekonominį stabilumą. Įmonės gali reguliuoti ekonominį stabilumą suderindamos paklausos ir pasiūlos santykį.

Ekonominiai tikslai - tai įmonės tikslai formuojami derinant individualius ir grupinius interesus, taipat tai konfliktinis procesas, nes tenkinant vienos grupės interesus, kitos grupės nariai turi savanoriškai arba priverstinai turi perimti dominuojančios grupės interesus. Tikslų formavimą sąlygoja ir išorės veiksniai: rinkos partneriai, socialinės grupės, visuomenė. Vieni reikalauja laiku tiekti, kiti – geros kokybės, treti – dėmesio gamtos apsaugai, ketvirti – labdaros ir pan.

Problematika. Įmonės privalo išsikelti ekonominius tikslus, nes tai parodo ko jie siekia ateityje. Ekonominiai tikslai turėtu būti iškeliami keliems metams į priekį. Tuo siekiama atskleisti įmonės viziją, bei siekiama, kad būtu sukurti ateities ekonominiai tikslai. Tik užsibrėžus tikslą galime jį pasiekti, kad ir koks didelis jis būtų.

Darbo objektas. Įmonės ekonominių tikslų analizė.

Darbo tikslas. Išanalizuoti įmonės ekonominius tikslus.

Darbo uždaviniai:

Darbo metodai. mokslinių šaltinių analizė, kritinis vertinimas.

EKONOMIKOS TEORIJA IR EKONOMIKOS TIKSLAI

1. Verslumas – specifinis subjekto aktyvumas, taikant veikloje ekonominius skaičiavimus. Jis reiškia geriausio gamybos varianto išrinkimą ir įgyvendinimą, nauju galimybių ir naujovių atskleidimą.

2. Racionalumas arba ūkiškumo principas. Gauti konkrečia nauda mažiausiais ištekliais.

7. Ūkinei veiklai būdinga tam tikra struktūrą, kuri akcentuoja sistemos elementus, o sąvoka „organizacija“ – ryšius, kurie jungia elementus į visumą.

8. Ūkinei veiklai būdinga tam tikra ekonominė kultūra, paremta vertybių sistema, interesais.

Ekonomika arba ekonomikos teorija yra visuomenės (socialinis) mokslas, aprašantis ir tyrinėjantis, kaip visuomenė renkasi naudoti nepakankamus išteklius, kad patenkintu neaprėpiamus poreikius.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2189 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justas
  • Įmonės ekonominių tikslų analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Įmonės ekonominių tikslų analizė. (2016 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-ekonominiu-tikslu-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 06:20
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo