Įmonės finansinė analizė kursinis darbas (2)


Lentelių ir paveikslų sąrašas. Įvadas. Įmonės finansinė analizė teoriniu aspektu. Finansinės analizės reikšmė. Finansinės analizės tikslai. Įmonės finansinės analizės rūšys. Finansinės analizės metodai. UAB „X” finansinių duomenų analizė. UAB „X” įmonės aprašymas. Įmonės vertikalioji (struktūrinė) analizė. UAB “X” įmonės santykinių finansinių rodiklių analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Pagrindiniai UAB „X” finansiniai rodikliai 2012-2016 m.


Kiekvienoje įmonėje būtina rūpintis turima informacija, ją tinkamai naudoti bei ją analizuoti, nes tik tokiu atveju įmonė galės sėkmingai konkuruoti rinkoje su esamais konkurentais. Finansinė analizė yra neatsiejama įmonės valdymo dalis, kuri sėkmingai tvarko turimą informacija, bei padeda nustatyti įmonės pelningumą, plėtros galimybes bei daug kitų aspektų. Ši analizė leidžia atsakyti į daugybę keliamų klausimų apie įmonės stabilumą bei ar ji yra pasirinkusi teisingą kelią į klestinčios įmonės vardo siekiančią organizaciją. Finansų skaičiavimai bei domėjimasis jais, analizuojant juos atsirado maždaug XVI a. – jau tada žmonės pradėjo rūpintis ir atskirai analizuoti konkrečius finansinius rodiklius.

Finansų analizės reikšmė šių dienų aktualijose yra didžiulė, kadangi yra labai sustiprintas informacijos patikimumo principas. Žodis „analizė” išvertus iš Graikų kalbos reiškia „išskaidymas”. Pasak J. Mackevičiaus, D. Poškaitės ir L. Villis, finansų analizė yra ne bet koks, o didelis, nuoseklus, kruopštus bei labai atsakingas tyrimas, ir tik toks tyrimas gali nustatyti tikrą įmonės finansinę būklę.

Kaip ir visur taip ir čia, kiek autorių tiek ir nuomonių apie finansinės analizės apibrėžimą. Visame pasaulyje nėra nustatytos vienos šio apibrėžimo reikšmės. Na, bet pagrindinė reikšmė ir esmė turbūt yra visur panaši. Finansinė analizė nori parodyti ką galima suprasti iš finansinių rinkinių, finansinių ataskaitų bei kitų su tuo susijusių dokumentų, norint gauti informaciją, kuri padėtų įmonės vadovams bei atsakingiems asmenims sėkmingai investuoti bei tvarkyti finansinius įmonės reikalus.

Įmonės finansinė analizė yra viena iš įmonės visos veiklos dalių, bet turbūt galima teigti, jog viena ir pagrindinių bei svarbiausių. Viskas turi ryšį tarpusavyje - tikriausiai ne naujiena, jog įmonės finansiniai duomenys lemia tolesnę įmonės veiklą bei sėkmę, tuo pačiu ir įmonės ūkinė veikla įtakoja įmonės finansus, todėl tarp visų įmonės veiklų yra didžiulis ir lemiamas ryšys.

Kaip ir kiekvienas reiškinys ar veikla yra vykdoma siekiant tam tikro tikslo, finansinės analizės tikslas yra profesionaliai ir užtikrintai išnagrinėtos finansinės informacijos pateikimas vadovams, kurie į pagrįstai pateiktą informaciją reaguotų sklandžiai ir tai padėtų padidinti įmonės veiklos naudingumą bei efektyvumą.

Kaip ir su reikšme, taip ir su tikslais, jų yra ne vienas:

Nagrinėti bei analizuoti įmonės vidaus problemas, daryti įvairiausias analizes, kurios padėtų įmonės tolesnėje veikloje;

Sukurti tam tikrą finansinės analizės organą, kuris leistų įmonei sėkmingai ir efektyviai gyvuoti, bei prognozuoti tolimesnę įmonės sėkmę.

Autoriai D. Poškaitė ir J. Mackevičius teigia, jog reikėtų žiūrėti į kiekvieną analizę atskirai, ir suprasti, kas būtent bus analizės vartotojai. Jie išskiria šias vartotojų grupes ir jų poreikius:

Suprantant, kas yra finansinės analizės vartotojai, galima tikslingiau sudaryti finansinę analizę ir pateikti informaciją, kuri yra naudinga būtent jos vartotojams.

Analizuojant finansinių rodiklių duomenis dažniausiai yra atliekamos šios analizės rūšys:

Rodiklių dinamikai vertinti neturi būti pasirinktas nei per trumpas laikotarpis, nes aplinka (ekonominė, politinė, teisinė, socialinė), kurioje veikia įmonė, gali iš esmės pasikeisti. Taip pat svarbu, kad lyginimo metai (bazė) būtų įprasti, neišsiskiriantys įmonės veikloje.

Savo darbe plačiau nagrinėsiu veiklos pelningumo analizę, kuri yra viena iš svarbiausių apskritai, kadangi tai leidžia pamatyti ar įmonės pelningumas yra didelis ir ar įmonė yra valdoma produktyviai.

  • Microsoft Word 288 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (3872 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deimantas
  • Įmonės finansinė analizė kursinis darbas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Įmonės finansinė analizė kursinis darbas (2) . (2017 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-finansine-analize-kursinis-darbas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 24 d. 22:32
×