Įmonės finansinė ataskaita pagal verslo apskaitos standartus


Įvadas. Santykiniai finansiniai rodikliai. Pagrindinės santykinių finansinių rodiklių grupės. Pelningumo rodikliai. Bendrasis pelningumas. Grynasis pelningumas. Veiklos pelningumas. Turto pelningumas. Nuosavo kapitalo pelningumas. Likvidumo rodikliai. Einamojo likvidumo koeficientas. Kritinio likvidumo koeficientas. Finansinio sverto rodikliai. Įsiskolinimo koeficientas. Skolos – nuosavybės santykis. Rinkos vertės rodikliai. Kapitalizacija. Vienos akcijos pelnas. Įmonės AB „Dvarčionių keramika” veiklos finansinė analizė. AB „Dvarčionių keramika“ santykinių finansinių rodiklių skaičiavimas. Pelningumo rodiklis. Likvidumo rodiklis. Finansinio sverto rodiklis. Išvados. Literatūra ir kt. Informacijos šaltiniai. Priedai.


Kiekvienos įmonės veikloje susiduriame su daugybe informacijos, kuri nuolatos kinta, todėl itin svarbu tinkamai ir objektyviai ją įvertinti. Tik tuomet galėsime priimti racionalius valdymo sprendimus. Finansinė analizė yra vienas iš objektyviausių būdų, kaip tai padaryti. Tam, kad nuodugniai įvertintume įmonės veiklą, turime analizuoti ne tik finansinės atskaitomybės duomenis, bet ir palyginti juos tarpusavyje, apskaičiuoti įvairius įmonės veiklos finansinius rodiklius.

Šio darbo tikslas ir yra išsiaiškinti kas yra santykiniai finansiniai rodikliai, kam jie yra reikalingi, sužinoti į kokias grupes jie yra skirstomi bei atlikti trumpą pasirinktos įmonės finansinę analizę: apskaičiuoti tris pasirinktus jos santykinius rodiklius bei palyginti su praėjusiais metais.

Norėdamami sužinoti, kaip sekasi kompanijai, kurios akcijų esame nusipirkę, turime apskaičiuoti kompanijos pelningumo rodiklius. Pelningumo rodikliai parodo kompanijos galimybes uždirbti pelną. Kompanijos pelningumas priklauso nuo dviejų veiksnių – pajamų ir sąnaudų. Kuo kompanija gauna didesnes pajamas ir sėkmingiau tvarkosi su sąnaudomis, tuo jos pelningumo rodikliai bus geresni.

Galima išskirti šiuos pagrindinius kompanijos pelningumo rodiklius:

AB „Dvarčionių keramika“ ketverių metų finansinės būklės ataskaitos pateiktos prieduose. Išanalizuokime atliktų skaičiavimų rezultatus.

Bendrasis pelningumas =

  • Microsoft Word 2595 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (1811 žodžiai)
  • Universitetas
  • Liepa
  • Įmonės finansinė ataskaita pagal verslo apskaitos standartus
    10 - 8 balsai (-ų)
Įmonės finansinė ataskaita pagal verslo apskaitos standartus. (2016 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-finansine-ataskaita-pagal-verslo-apskaitos-standartus.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 08:06
×