Įmonės finansiniai ištekliai ir jų vertinimas TEO


Įmonės išteklių vertinimas. Finansinių išteklių formavimas. Vidiniai finansiniai ištekliai. Bendrovės finansiniai istekliai. Verslo imoniu finansinai istekliai. Įmonių finansinių išteklių sudarymas. Bendrovės valdymas vidiniai ir isoriniai istekliai saltiniai. Bendrovės vidiniai ištekliai. Vidiniai bendrovės ištekliai. Finansiniai ištekliai ir jų šaltiniai.

Įvadas. Finansiniai ištekliai ir jų šaltiniai. Išteklių samprata ir rūšys. Vidiniai ir išoriniai finansinių išteklių šaltiniai. Vidiniai finansinių išteklių šaltiniai. Išoriniai finansinių išteklių šaltiniai. Įmonių finansinių išteklių sudarymas ir valdymas. Finansinių išteklių planavimas. Finansinių išteklių sudarymas. Įmonės finansų valdymas. Finansų valdymo tikslai. Įmonės pinigų srautai. Įmonės finansiniai santikiai. Investicinė įmonės veikla. Finansinė įmonės veikla. Ab „teo“ finansinė analizė. Įmonės aprašymas. Įmonės finansinė analizė. Įmonės finansinė analizė. Išvados. Šaltiniai.

Imonės investicinės veiklos pinigų įplaukų pavyzdžiai: 1) pinigų įplaukos perleidžiant ilgalaiki turtą (išskyrus isigytą perparduoti); 2) pinigų iplaukos susigrąžinant paskolas iš trečiųjų asmenų; pinigų įplaukos perleidžiant ne perparduoti įsigytus kitų imonių vertybinius popierius; 3) iš kitų imonių gauti dividendai; 4) gautos palūkanos už suteiktas paskolas; 5) gautos palūkanos už finansinėse įstaigose laikomus pinigus; 6) pinigų išmokos įsigyjant ilgalaiki turtą (išskyrus skirtą perparduoti); 7) pinigų išmokos statant, rekonstruojant ar remontuojant ilgalaikį materialųjį turtą, kuriuo įmonė disponuoja ir kuriuo vertė yra didinama; 8) pinigų išmokos skolinant pinigus tretiesiems asmenims; 9) pinigų išmokos isigyjant vertybinius popierius.

Įmonės finansinės veiklos pinigų įplaukų pavyzdžiai: 1) pinigų įplaukos išleidžiant visų rūšių akcijas; 2) pinigų įplaukos išleidžiant obligacijas, vekselius ir kitus vertybinius popierius; 3) pinigų įplaukos skolinantis (neatsižvelgiant i grąžinimo terminą) iš trečiųjų asmenų (tarp ju ir kredito istaigų); 4) pinigų išmokos, sumokamos už superkamas savas akcijas; 5) išmokėti dividendai; 6) pinigų išmokos, sumokamos išperkant anksčiau įmonės išleistas obligacijas, vekselius ir kitus vertybinius popierius; 7) paskolu grąžinimas; 8) sumokėtos palūkanos už paskolas; 9) pinigų išmokos už lizingą (finansinę nuomą)

Pelningumo rodiklius stebi ir nagrinėja įmonės akcininkai (tiek esami, tiek ir potencialus), taip pat makleriai ir investiciniai bankai. Subjektams, kurie prekiauja akcijomis, taip pat svarbus akcijos kainos ir pelno santykis, rodantis jos prekybinę vertę. AB „TEO“ įmonės pelnas, lyginant su šakos vidurkiu, yra daugkart didesnis. Reikia atsižvelgti į tai, kad AB „TEO“ rinkoje vaidina vieno iš keturių „banginių“ vaidmenį. Bet lyginant santykinai, įmonės pelningumo rodikliai žemesni už rinkos rodiklius, nepaisant to jie ženkliai kyla ir artėja prie rinkos dalyvių lygio.

Likvidumas – labiausiai kreditorius dominantis rodiklis. Jis parodo įmonės gebėjimą laiku vykdyti savo trumpalaikius įsipareigojimus, tokiu būdu turimą turtą paverčiant grynaisiais pinigais. Įmonei gyvybiškai svarbus gebėjimas vykdyti savo trumpalaikius įsipareigojimus. Pasitaiko, kad įmonės bankrutuoja dėl problemų, susijusių su likvidumu, nepaisant to, kad kiti finansiniai rodikliai ir yra geri.

2009 m. 9 mėn. rezultatai toliau rodo stabilią įmonės veiklą. Apyvarta netgi ūgtelėjusi palyginus su pernai 9 mėn. Greičiausiai pasinaudodama krizine situacija šalyje įmonė sėkmingai mažina išlaidas, tarp kurių -3,4 proc. išlaidas darbo užmokesčiui. Palyginus tik 3 ketv. su 2008 3 ketv. DŪ sąnaudos sumažintos net -14 proc. Pajamos kaip ir visada stabilios, nes fiksuoto ryšio telefono pajamų kritimą (-8 proc.) kompensuoja augančios pajamos iš interneto (+11 proc.) ir TV paslaugų (+77 proc.). Įmonės aktyvus paslaugų pardavimas net ir ekonomikos nuosmukio metu duoda rezultatų. Tiesa didėjantis nedarbas ir mažėjanti gyventojų perkamoji galia tikriausiai turi įtakos įmonės rezultatams, kurie galėjo būti dar geresni. Grynas pelnas išaugęs +14 proc. daugiausiai dėl -16 proc. sumažėjusių nusidėvėjimo sąnaudų, tiesa generuojama EBITDA taip pat ūgtelėjusi tik mažiau beveik 3 proc. Pats svarbiausias rodiklis – pelnas net ir ekonomikos nuosmukio metu išlieka geras.

Palyginus su 2009 2Q kaip visada kito nedaug. Ilgalaikis turtas šiek tiek sumažėjęs. Ir toliau stebimos sumažėjusios investicijos į ilgalaikį turtą. 3Q jos kaip ir 1Q neviršijo 20 mln. Lt./ketv. ir siekė tik 18 mln. Lt. 2007-2008 m. investicijos buvo žymiai didesnės, per metus sudarė atitinkamai 175 ir 193 mln. Lt. arba 44 ir 48 mln. Lt./ketv. Taigi, galma jau teigti, jog įmonė mažina investicijas. Iš vienos pusės galima suprasti, jog 2007-2008 m. įmonė labai stipriai investavo į interneto ir TV paslaugų plėtrą ir dabar bus “imamas” pelnas iš šių investicijų, tačiau iš kitos pusės investicijų negalima nutraukti, nes nebeinvestuojant ateityje galima susidurti su pajamų mažėjimu. Iš visko sprendžiant inverneto ir TV paslaugos, jeigu žiūrėtume pagal bostono matricą, pereina iš “žvaigždės” stadijos į “pinigų karvės”. Investuotojams trumpu laikotarpiu tai yra gerai, nes įmonė greičiausiai rodys augantį pelningumą, tačiau tai pavojinga, nes nebėra produktų “žvaigždžių”, kurios užtikrintų pajamas ateityje. Grįžtant prie balanso, kiti jo straipsniai išlieka nepakitę. Debitorinės skolos nedidėja, o tai yra gerai, nes rodo, kad įmonė neturi bent jau didelių klientų nemokumo problemų, kas šiuo metu Lietuvoje yra viena pagrindinių problemų įmonėms. Apyvartumas toliau išlieka ~50 d. Kreditorinės skolos išlieka nedidelės.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 56 KB
  • 2016 m.
  • 21 puslapis (5491 žodžiai)
  • Universitetas
  • Valdas
  • Įmonės finansiniai ištekliai ir jų vertinimas TEO
    10 - 1 balsai (-ų)
Įmonės finansiniai ištekliai ir jų vertinimas TEO. (2013 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-finansiniai-istekliai-ir-ju-vertinimas-teo.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 23:50
×