Įmonės gero vardo susigrąžinimas po etinių skandalų projektas


Įvadas. Įmonės gero vardo susigrąžinimo po etinių skandalų konsepcijų analizė. Etikos samprata ir etinių skandalų klasifikavimas. Veiksniai lemiantys įmonės gerą vardą. Įmonės gero vardo susigrąžinimas po etinių skandalų pavyzdžių analizė. „Volkswagen Group“ analizė. Istorija ir veikla Volkswagen AG. Etiniai skandalai Volkswagen AG ir jų poveikis koncerno vardui. Kaip sureagavo “Volkswagen” vartotojai? Volkswagen AG gero vardo susigražinimo planas. „Judex“ analizė. Istorija ir veikla UAB „Judex“. Įmonė išsikelia šiuos pagrindinius uždavinius, siekiant tikslo. Etiniai skandalai UAB „Judex“ ir jų poveikis įmonės vardui. Įmonės „Judex“ gero vardo susigražinimo planas. „Aquapark“ analizė. „Aquapark“ istorija ir veikla. Etiniai skandalai įmonėje ir jų poveikis įmonės vardui. Gero vardo susigrąžinimo svarba įmonei. Išvados. Literatūra.


Darbo tikslas – pristatyti ir analizuoti konkrečias įmones, susidūrusias su etiniais skandalais ir nagrinėti jų gero vardo susigražinimo atvejus bei jų svarbą įmonės gyvavimui.

Įmonės geras vardas – tai gerų rezultatų užtikrinimas įmonėje. Kuo įmonė garsesnė, ir jos vardas yra žinomesnis, taip pat ji garsėja savo gerais darbais, gera kokybe, tuo įmonės paklausa ir pelnas didėja.

Etinės problemos ir skandalai kyla dėl labai įvairių priežasčių, dažniausiai dėl per mažo domėjimosi tvarkinga bei švaria įmonės veikla. Skiriami du etinių skandalų tipai: asmeninis ir struktūrinis. Pasirinkto projekto temą nagrinėjant mums yra aktualus tik struktūrinis skandalas. Žinoma, struktūrinis skandalas turi būti ir asmeninis, nes kitaip nebus reikalingos energijos ginčo išplėtimui.

Konfliktų kalvė yra pati verslo prigimtis. Kiekvienos verslo organizacijos veiklą persmelkia konkurencijos dvasia. Funkcionuoja konkurencijos atmosferoje ne vien pati verslo organizacija, kuri kovoja už savo vietą rinkoje, bet ir jos darbuotojai, konkuruoja vieni su kitais dėl organizacijoje aukštesnės padėties ir pan. Suvokiama, kad tai provokuoja neišvengiamai etinių konfliktų atsiradimą. Pagal amerikiečių verslo specialistų Trojaus Festervand`o ir Grott`o Vitelli`o, daugiausiai sukelia dvi pagrindinės priežastys etinius konfliktus:

Nusipelnyti, o po to gerą įmonės vardą išsaugoti yra viena svarbiausių užduočių kiekvienai savo klientus bei save gerbiančiai įmonei. Reikia įdėti labai daug pastangų bei kokybiško darbo, kad įmonė pasiektų tą tašką, kai žmonės įmonės logotipą bei vardą žino, atsimena ir apie jį atsiliepia teigiamai. Bet kokie yra užtikrinantys įmonės gerą vardą, pagrindiniai veiksniai?

Vienas iš svarbiausių veiksnių, kurie lemia tiek gerą įmonės vardą, tiek raginantis partnerių bei klientų pasitikėjimą, motyvaciją bendradarbiauti, yra etika, jei konkrečiau kalbant, tai etiškas elgesys. Galima pasakyti, apibrėžiant šią sąvoką, kad etika – yra mokslinė disciplina, kuri tyrinėja socialinę moralę. Neatsiejama individo socializacijos dalis – tai socialinės moralės normų pažinimas. Iš daugiausiai paplitusių išvadų, padarytų stebint verslą, yra tokia, kad asmeninis interesas ir etika gali sutapti, netgi tada, kai yra naudingas moralus Tam tikru mastu tokia aplinkybė sunkina galimybę įvertinti vieno ar kito verslo subjekto moralumo motyvus ar elgesį. Dar kitaip sakant, jei individui naudinga bus elgtis etiškai ir moraliai, ar reiškia, kad jis etiškas žmogus?

Dar vienas veiksnys, kurį būtų galima išskirti kaip vieną iš svarbiausių stengiantis užsitarnauti gerą įmonės vardą, yra sąžiningumas. Gausu verslo pasaulyje daugybe apgaulių, tiesioginės informacijos slėpimo dėl asmeninių priežasčių ar siekiant padidinti nelegaliai įmonės pajamas. Iš šiame darbe aptartų įmonių, vieną kaip pavyzdį pateikčiau „Judex“. Gerą įmonės vardą daugelio pirkėjų akyse, sugadino, aprašytas skandalas apie koldūnus, bet tai įvyko labiau ne dėl bakterijos, rastos gaminiuose, o dėl fakto, kad žinodama apie bakterijos buvimą, įmonė, visa šį faktą slėpė nuo maisto ir veterinarijos inspekcijos, ir nuo nieko neįtariančių pirkėjų.

  • Microsoft Word 2871 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (4137 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ieva
  • Įmonės gero vardo susigrąžinimas po etinių skandalų projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Įmonės gero vardo susigrąžinimas po etinių skandalų projektas . (2019 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-gero-vardo-susigrazinimas-po-etiniu-skandalu-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 15 d. 02:47
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo