Įmonės gero vardo susigrąžinimas po etinių skandalų


Verslo etikos teorija. Etikos samprata. Etinis skandalas. Etikos klasifikavimas. Įmonės vardo formavimo veiksmai ir korupcija. Etinių skandalų poveikis įmonės vardui ir veiklos rezultatai. Įmonės gero vardo susigrąžinimo po etinių skandalų pavyzdžių analizė. „Hewlett-Packard“. „Johnson & Johnson“. „Apple”. „British Petroleum“. „Volkswagen“. Galutinės išvados. Literatūra.


Etiką galima apibūdinti daugeliu sąvokų, bet dažniausiai tai minima kaip mokslo sritis, kuri tiria moralės normas, principus bei problemas, kurios atsiranda tarp žmogaus ir aplinkos ar tarp įvairiais ryšiais susijusių asmenų. Kiekviena gyvenimo sritis turi savo etiką, pavyzdžiui, žurnalistika, politika ir t.t. Egzistuoja tų sričių etikos kodeksai ir tos srities žmogus, pažeidęs kodeksą, gali būti svarstomas etikos komisijoje ir net baudžiamas. Labai dažnai didžiausia bausmė yra viešumas. Verslas - ne išimtis, taip pat turi savo etiką. Pirmiausia egzistavo nerašytas garbės kodeksas, kuriuo pasikliaujama net ir dabar. Verslo etika susijusi su tiesa ir teisingumu, ją sudaro įvairūs visuomenės lūkesčiai, tokie kaip garbinga konkurencija, socialinė atsakomybė ir kolektyvo elgesys. Šiuolaikinė verslo etika pagrįsta tokiomis nuostatomis kaip pasitikėjimas bendradarbiais, konfidencialios informacijos saugojimas, tikslumas ir atidumas darbe. Verslo etika šiais laikais pasaulyje reikalinga norint apginti įmonės interesus prieš visuomenę, tačiau atsitinka ir atvirkščiai - socialiai atsakingo verslo puoselėjimas visuomenės naudai.

Kuriant nuosavą verslą yra labai svarbu suvokti, kas yra verslo etika ir kodėl etiškas elgesys yra naudingas, kad verslas būtų sėkmingas. Tik suvokdami verslo etiką, patys suprantame savo kaip piliečio ar darbuotojo teises ir pareigas. Labai svarbu laikytis moralės normų, nes tai padeda sukurti geresnius darbuotojų ir vadovų santykius darbo aplinkoje, padeda sumažinti ginčų ir problemų skaičių tarp darbuotojų, o kai nėra problemų tarp darbuotojų, tada verslas gali klestėti sparčiau ir sklandžiau. Moralės normos gali ne tik padėti sumažinti ginčų skaičių, bet ir išspręsti įvairius ginčus, kad jų atsirastų kuo mažiau ir visiems darbuotojams galiotų tokios pačios taisyklės.

Verslo sociologė L. Nesh išskiria tokias svarbiausias etines problemas, su kuriomis susiduria amerikiečių verslininkai:

Specialistai iki šiol ginčijasi, ar etika – tai mokslas, kuris tiria moralę, ar ribojasi tik moralinės atsakomybės, moralinių liepimų, reikalavimų formavimu ir teigimu. Tačiau būtų galima pasakyti, kad etika – mokslas tiriantis moralę; žmonių elgesio normų visumą. Sąvoka yra kilusi iš lotynų kalbos žodžio ethica, reiškiančio paprotį, įprotį, būdą.

Etinis skandalas apima įmonių nemokumą ar bankrotą. Šis skandalas susijęs su tariamu ar faktiniu, neetišku žmonių elgesiu, vykdančių įmonės veiklą. Pastaruoju metu daugelis įmonių žlunga ir dažnai tenka girdėti skandalus apie melagingą ar netinkamą įmonės apskaitą.

Įmonės vardas – tai abstrakti visos visuomenės ar tam tikrų visuomenės grupių nuomonė apie įmonę, apie jos įvaizdį. Beveik visų organizacinių struktūrų tikslas yra išgyvenimas ir vystymasis. Būtent todėl įmonės vardo formavimas yra toks svarbus. Įvaizdis nėra kieno nors vieną kartą suformuotas ir nekintantis, jis yra dinamiškas, dažniausiai keičiasi priklausomai nuo pokyčių žmonių, klientų grupės sąmonėje. Pasaulinėje praktikoje organizacinių struktūrų vardo formavimas yra vienas iš strateginio valdymo ir marketingo tikslų.

Suformuoti tinkamą bei palankų įmonės įvaizdį galima atsižvelgiant į tokias esmines charakteristikas:

taip pat organizacinės struktūros turi būti įsimintinos bei lengvai atpažįstamos tarp kitų įmonių, formuojamas įvaizdis turi būti originalus;

įmonės vartotojų bei klientų turi būti nekintamai atpažįstamos, tačiau taip pat jų įvaizdis turi būti operatyviai modifikuotas, reaguojantis į kintančius ekonominius, socialinius bei psichologinius reikalavimus, madas, socialines sąlygas.

  • Microsoft Word 1362 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (4982 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deividas
  • Įmonės gero vardo susigrąžinimas po etinių skandalų
    10 - 1 balsai (-ų)
Įmonės gero vardo susigrąžinimas po etinių skandalų . (2018 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-gero-vardo-susigrazinimas-po-etiniu-skandalu.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 11 d. 11:07
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!