Įmonės išlaidos ir sąnaudos


Sąnaudos ir išlaidos. Sanaudos ir islaidos skirtumas. Sąnaudos išlaidos. Kas yra sąnaudos ir išlaidos. Įmonės išlaidos sąvoka. Sanaudos reiksme. Imoniu rusys ir ypatumai skaidres. Kas yra ūkines sąnaudos ir išlaidos. Sanaudos ir išlaidos. Finansiniu istekliu sanaudos.

Įmonės išlaidos ir sąnaudos: rūšys, ypatybės, panašumai ir skirtumai, reikšmė finansams, atspindys finansinėse ataskaitose.

Visos veiklos ir jų procesai, kurių metu yra sukuriami - ūkinės finansinės, ar investicinės veiklos rezultatai, reikalauja materialinių, darbo ir finansinių išteklių (sąnaudų). Norint sukurti produktą tenka įsigyti išteklių kurie yra būtini produkto gamybai. Įsigijant išteklius – neapseinama be išlaidų, kurios neretai būna prilyginamos sąnaudoms. Nepaisant to išlaidos nevisada sutampa su sąnaudomis, priklausomai nuo įmonės statuso, ūkinės finansinės veiklos, išlaidų apsakaitos, bei atskaitomybės ypatumų, išlaidos už sąnaudas gali būti mažesnės arba didesnės.

Visų pirma – reiktų apibrėžti išlaidų ir sąnaudų savokas: „Išlaidos (angl. – expenditure) yra išleisti arba išleidžiami pinigai (arba kitos gėrybės), kurias keičiame į kokį nors kitą turtą (pavyzdžiui, perkame prekes, apmokame paslaugas).“ (A. V. Rutkauskas, V. Sūdžius, V. Mackevičius, Verslo finansai: sistema, struktūra ir elementa, Vilnius, 2008, p. 62.), arba trumpiau apibrėžiant, išlaidomis galima vadinti pinigus ar kitą turtą išlestą, neuždirbant pajamų; „Sąnaudos - ūkio subjekto ekonominės naudos sumažėjimas dėl turto sunaudojimo, turto pardavimo, turto netekimo, turto vertės sumažėjimo bei įsipareigojimų prisiėmimo per ataskaitinį laikotarpį, kai dėl to sumažėja nuosavas kapitalas, išskyrus tiesioginį jo mažinimą.“ (Buhalterinės apskaitos įstatymo 2 str. 13 dalis), kitais žodžiais tariant, sąnaudos tai betkokio turto sumažėjimo arba skolų padidėjimo dalis, kuri buvo sunaudota, ataskaitinio laikotarpio metu parduotai proukcijai pagaminti arba paslaugoms suteikti.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1102 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donatas
  • Įmonės išlaidos ir sąnaudos
    9 - 2 balsai (-ų)
Įmonės išlaidos ir sąnaudos. (2012 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-islaidos-ir-sanaudos.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 20:48
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo