Įmonės kapitalo struktūra


Kapitalo strukturos teorijos. Optimali kapitalo struktūra. Nuosavo kapitalo struktūra. Imones kapitalo strukturos analize. Kapitalo strukturos teorija. Kapitalo strukturos formavimas. Įmones kapitalas. Kapitalo struktura imoneje. Imones kapitalo strukturos formavimas. Imones kapitalo strukturos formavimo ypatumai.

Įvadas. Įmonės finansinių išteklių šaltiniai ir kapitalo struktūros sąvoka. Optimali kapitalo struktūra. Kapitalo struktūros formavimo teorijos klasikinės kapitalo struktūros formavimo teorijos tradicinė įmonės kapitalo struktūros formavimo teorija. F. Modigliani ir m. Miller kapitalo struktūros formavimoteorija. Moderniosios kapitalo struktūros formavimo teorijos kompromisiniai modeliai. Pasirinkimo eilės teorija. Agentavimo santykių teorija. Mokesčių nuslėpimo ir finansiškai praskolinto turto arešto teorija. Asimetrinė informacija ir signalinė teorija. Išvados. Literatūra.

Kiekviena veikianti įmonė negalėtų funkcionuoti be kapitalo. Kapitalas, trumpai tariant, yra firmos finansiniai ištekliai, kuriais ji gali nevaržomai disponuoti. Jie yra skirstomi į dvi grupes: skolintas ir nuosavas kapitalas. Kartu jie yra derinami tarpusavyje ir tai apibūdina platesnė sąvoka – kapitalo struktūra.

Keičiantis ekonomikai, atsirado poreikis atrasti tobulą ir pelningiausią įmonės lėšų (kapitalo) paskirstymo modelį. Toks modelis iš esmės garantuotų firmai didžiausią efektyvumą. Formuojant įmonės kapitalo struktūrą, privalu atsižvelgti į pasirinktojo kapitalo privalumus bei trūkumus, nepamiršti tiesioginio ryšio tarp rizikos ir pelningumo. Dažniausiai konkretus modelis reikalingas svarstant ilgalaikio finansavimo naudą.

Atliktame darbe siekėme išsiaiškinti įmonės kapitalo stuktūros sąvoką, išanalizuoti klasikinę ir moderniąją kapitalo struktūros formavimo teorijas – koncepcijas. Visos koncepcijos yra sukurtos remiantis rinkos analize, nuosavo kapitalo kiekiu, akcijų kainomis, dividendais, taip pat mokesčių įtaka ir rizikos vertinimu. Tiek klasikinė, tiek modernioji koncepcijos yra sudarytos iš kelių atskirų teorijų, kurios yra viena kitai artimos. Kadangi modernioji kapitalo teorija yra šiuolaikiškesnė ir labiau pritaikyta šių dienų finansų teorijoms, joje susiformavo ir kritinių teorijų (mokesčių nuslėpimo).

Įmonės kapitalo struktūros planavimas ir teisingos koncepcijos pasirinkimas ar kelių teorijų derinimas yra labai aktualūs dalykai steigiant nuosavą verslą. Neretai sėkmingo verslo paslaptis gali būti tinkamas verslo planas su aiškia kapitalo struktūros vizija ir tinkamai pasirinktu finansinio sverto koeficientu.

Šis darbas skirtas pateikti pagrindines kapitalo struktūros koncepcijas, palyginti jų veikimo principus, analizuoti privalumus ir konkrečius pavyzdžius. Išskirti kiekvienai teorijai būdingiausius reiškinius, kurių dėka jos susiformavo.

  • Microsoft Word 329 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3858 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Įmonės kapitalo struktūra
    10 - 1 balsai (-ų)
Įmonės kapitalo struktūra. (2012 m. Vasario 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-kapitalo-struktura.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 07 d. 22:22
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo