Įmonės kompiuterinio tinklo modernizavimas VIKO


Įmonės kompiuterinio tinklo modernizavimas VIKO.


Kursinio darbo tikslas yra išanalizuoti esamą X įmonės (mano atvejų UAB „KempNet“) kompiuterinį tinklą, nurodyti jo trūkumus, išanalizuoti modernizavimo poreikius ir galimus sprendimo būdus, parengti kompiuterių tinklo modernizavimo projektą.

Internetinis Cisco komanijos puslapis apie mano naudojamo maršrutizatoriaus RV016 specifikacijas ir instrukcijas.

Internetinis Cisco kompanijos puslapis apie mano naudotų dviejų komutatorių SF200-48 specifikacijas ir instrukcijas.

Centrianme pastate, pirmame aukšte yra 8 kabinetai su 36 darbo vietomis. Yra 3 nutolę padaliai po 6 darbo vietas.

Visas aukšto plano darbo vietų skaičius buvo sudarytas pagal kabinetų plotą. Lizdų skaičius yra žymiai didesnis, nei įmonė turi darbuotojų. Taip pat yra išvestas naujas telekomunikacinis tinklas.

UAB „KempNet“ yra nauja įmonė atsikėlusi į naujas, ką tik įrengtas patalpas. Jos ganėtinai didėlės, todėl atsižvelgiant į ateities planus, tinklą įrengėme su tiek darbo vietų, kiek gali pasiūlyti mūsų patalpų plotas. Taip pata įmonėje suprojektuotas telekomunikacinis tinklas.

Atliekant tinklo modernizacija šiame punkte peržvelgsiu galimas tinklo technologijas, sprendimus ir išrinksiu mano projektui tinkamiausius variantus. Tinklo analizei naudosiuos OSI modeliu.

Išvados: kadangi tarp aukštu yra dydeli srautai ir dideli reikalavimai apsaugai nuo trukdžių, todėl visos kompiuterines technikos gamintojos rekomenduoja naudot tik optiką. Optika galima naudoti tik vertikaliame lygmenyje, taip padidina darbo našumą, tačiau tinklo statyba yra brangesne.

2. Duomenų lygmuo - vietinių tinklų organizavimo technologijos parinkimas. Šiuo metų yra TOKENRING, FDDI, ARPNET ... išlikę fast ethernet arba gigabyte ethernet technologijos.

signalo perdavimo greitis pirmyn ir atgal tarp dviejų tolimiausių taškų negali viršyti 575 bitinių intervalų.

Intervalas tarp kadrų, pereidamas per tinklo mazgus negali suptrumpėti daugiau negu 47 bitiniais intervalais. Paprastai jis lygus 96 bitiniams intervalams

Fast Ethernet tinkluose naudojama daugiau servisų, skirtų kodavimo, suderinimo ir greičio suvienodinimo reikmėms. Yra trys šių tinklų specifikacijos:

100Base-TX – dvikryptis neekranuotas 5 kategorijos UTP, ar ekranuotas STP kabelis

100Base-T4 – keturių krypčių neekranuotas 3 ,4 ar 5 kategorijos kabeliai

100Base-T specifikacijų ilgiausias segmento ilgis gali būti ne daugiau kaip 100 metrų. O 100Base-F siekia iki 400 metrų (naudojant half-duplex) arba iki 2km (naudojant full-duplex).

Gigabit Ethernet standarte buvo atsisakyta tokių funkcijų būdingų pastariesiems tinklams kaip aptarnavimo kokybės, papildomų ryšių, tinklo mazgų ir įrenginių testavimo. Išliko bendri bruožai su ankstesniais standartais. Šis standartas oficialiai pavadintas 802.3z . Išliko tokie patys kadrų formatai. Pusiau dupleksinė (half-duplex) vekia CSMA/CD pagrindu. Tinka visi pagrindiniai kabelių tipai. Minimalus kadro ilgis padidėjo iki 512 baitų. Yra skirtingos šio standarto specifikacijos:

1000Base-LX –SC tipo jungtys, naudojami vienamodžiai ir daugiamodžiai optiniai kabeliai, atstumas

1000Base-SX – Duomenis perduoti naudojamas daugiamodis optinis kabelis. Maksimalus kabelio ilgis full-duplex režime gali būti 500-800 metrų (pusiau duplekso – 220m)

1000Base-CX – ši specifikacija skirta tik varinius laidus naudojančiom sistemoms. Perdavimui gali būti naudojamas ir dviejų porų kaoksalinis kabelis, šiuo atveju maksimalus segmento ilgis gali būti iki 25 metrų. Dažniausiai naudojama įrangai sujungti.

1000Base-T – ši technologija naudoja 5, 5e, 6 ar 7 kategorijos kabelius. Perdavimas vykdomas iškarto keturiomis poromis full-duplex režime. Maksimalus segmento ilgi iki 100m.

10 Gigabit Ethernet standartas yra 10 kartų greitesnis nei Gigabit Ethernet. Buvo daug tarpinių standarto pavadinimų, bet dabar apsistota ties 802,3-2.008 IEEE . Šis standartas palaiko tik full-duplex režimą, ir nepalaiko CSMA/CD. 10 Gigabit Ethernet standartas apima keletą skirtingų fizinių sluoksnių standartų. Egzistuoja nemažai šio standarto specifikacijų. Tai optinio ryšio linijas, naudojančios 10GBASE-R ir varines linijas naudojančios 10GBASE-X/10GBASE-T.

  • Technologijos Kursinis darbas
  • Microsoft Word 887 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 49 puslapiai (9629 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kempas
  • Įmonės kompiuterinio tinklo modernizavimas VIKO
    10 - 1 balsai (-ų)
Įmonės kompiuterinio tinklo modernizavimas VIKO. (2017 m. Sausio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-kompiuterinio-tinklo-modernizavimas-viko.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 18:50
×