Įmonės kompiuterinių tinklų modernizavimas


Įvadas. Privalomųjų ir normatyvinių dokumentų, kurių pagrindu parengtas projektas sąrašas. Analitinė dalis. Užduoties analizė. Projekte naudotų pagrindinių informacijos šaltinių apžvalga. Įmonės veiklos, organizacinės struktūros bei poreikių analizė. Esamo kompiuterinio tinklo analizė sandaros schema, naudojama įranga ir programos. Tinklų technologijų apžvalga. Galimų sprendimų analizė, sprendimo pasirinkimas. Debesų technologija. Projektinė dalis. Tinklo sandaros sudarymas. Tinklo veikimo principas. Adresų plano sudarymas. Tinklo fizinio lygio projektavimas. Reikalavimai tinklinei ir galinei įrangai. Ryšio rezervavimas ir mažiausios spartos su ISP skaičiavimas. Tinklinės, galinės įrangos ir serverių parinkimas. Saugumo strategijos sudarymas, saugumo priemonių parinkimas. Įrangos nustatymai. Projekto aktyvinės dalies simuliacija. Įrangos ir medžiagų specifikacija. Darbo sauga ir ekologija. Darbo rezultatas ir jų aptarimas. Išvados ir rekomendacijos. Projekte naudotų informacijos šaltinių sąrašas. Grafinė projekto dalis.

Visi kompiuterių ir kito ryšio kabelių sistema privalo būti projektuojama ir instaliuojama pagal tam tikrus reikalavimus. Jie yra sudaryti pagal LR (Lietuvos Respublikos) priimtus standartus ir reikalavimus. Taigi projektuojant ir instaliuojant kompiuterių ir ryšio kabelių sistemą reikalingi dokumentai yra:

Struktūrizuotų kabelinių sistemų projektavimas (indeksas EN50173);

Informacinių technologijų įrangos potencialai ir įžeminimai (indeksas EN50310);

Statinio projektavimas. Bendrieji įforminimo reikalavimai (indeksas LST1516);

Instaliuotos kabelinės sistemos testavimas (indeksas EN50346);

Apsaugos nuo žaibo elektromagnetinių impulsų (indeksas IEC-61312);

Statinio projektavimas (indeksas STR1.05.06:2002);

Kursinio darbo tikslas yra išanalizuoti esamą X įmonės (mano atvejų UAB „GroupSolutions“) kompiuterinį tinklą, nurodyti jo trūkumus, išanalizuoti modernizavimo poreikius ir galimus sprendimo būdus, parengti kompiuterių tinklą modernizavimui.

Visą tai reikia parengti pagal gautą variantą, kurį apsprendžia studento eilės numeris (21). Projektuojamos įmonės tinklas susideda iš centrinio biuro, kuris dislokuotas ketvirtame pastate, trečiame aukšte. Įmonė neturi nutolusių padalinių, centriniame biure yra 32 darbo vietų. Įmonė neturi TDM PBX, todėl bus projektuojamas naujas telekomunikacinis tinklas.

Knygoje buvo rasta konkreti informacija apie fizinio lygmens kompiuterių tinklo projektavimą, tinklo įrangos parinkimą, tinklo saugumo technologijos ir priemonės, be to remiantis šią knyga lengvai sudariau principinę schemą. Ši knyga buvo apskritai naudojama kiekviename, kursinio darbo rengimo žingsnyje.

Tai Cisco gamintojo internetinis puslapis, iš čia radau informacijos apie savo pasirinkta Cisco maršrutizatorių.

UAB „GroupSolutions“ verslą daro apdorodama informaciją, kaip jau minėjau – įmonė neturi nutolusių padalinių, turi tik centrinį biurą kuriame yra 32 darbo vietų. Biuras randasi ketvirtame pastate, trečiame aukšte. Darbo vietos išsidėsčiusios keturiose skirtingose patalpose, kurios yra viena šalia kitos (11, 13, 14, 16, 17 kabinetai).

Iš viso biure dirbs 32 žmonių, tačiau reikalingas darbo vietų rezervavimas, todėl tinklas pritaikytas 39 darbo vietoms.

UAB „GroupSolutions“ tai naujai kuriama įmonė, man nereikia modernizuoti tinklo, aš turiu nuspręsti kaip ir suprojektuoti tokį tinklą, kuris pilnai aprūpintų įmonę ir joje vykdomus duomenų srautus. Įmonėje bus projektuojamas naujas telekomunikacinis tinklas.

Įmonės darbuotojams interneto resursai reikalingi gauti prekybinę ir kitokią informaciją tam, kad ji būtų apdorojama. Tinkle bus naudojamas elektroninis paštas kuri leis bendrauti su užsakovais ir WEB tinklapis, iš kurio užsakovas galės išsirinkti prekę.

Šiandien lokalaus tinklo projektavimui labai dažniau yra naudojama vytos poros kabeliai, jų kaina ganėtinai pigi palyginus su optika ir diegimas lengvas. Tokie kabeliai naudojama ir telekomunikaciniuose, ir kompiuteriniuose tinkluose. Tai pati paprasčiausia kabelių rūšis, ją sudaro 2 izoliuoti varo laidai, kurie yra tarpusavyje suvyti. Šių kabelių yra 7 pagrindinės kategorijos, skirtingos kategorijos kabeliai tarpusavyje susukti skirtingu žingsniu.

Apžvelgsiu pagrindines kategorijas, kurios dažniausiai naudojamos telekomunikaciniuose ir kompiuteriniuose tinkluose:

Tai kabelis kuris rekomenduojamas jei tinklas dirba 100 Mbps sparta. Tai UTP (Unshielded Twisted Pair) tipo kabelis, kuris atitinka EIA/TIA568 standartą. Šios kategorijos kabelis dažnai sutinkamas namų aplinkoje, kur naudojamos RJ-45 jungtys. Naudojamos Ethernet 100Base-T, 10Base-T, ATM tinkluose. Pralaidumas – 100 MHz.

Tai naujesnė ir modernesnė kabelio kategorija. Taip pat tai UTP tipo kabelis, kuris jungiasi į RJ-45 jungtis, tačiau ši kategorija, kitaip nei 5 kategorija, gali būti taikoma Gigabit Ethernet (1000Base-T) tinkluose. Ją sudaro 4 poros laidų, jos naudojamos visos duomenų perdavimui, suskaidant po lygiai kiekvienai porai. Kiekviena pora gali perduoti iki 300 Mbps sparta.

Tai kabelis kuris naudojamas Gigabit Ethernet tinkluose. Duomenų perdavimo sparta beveik dvigubai didesnė negu 5e kategorijos kabelio, pralaidumas siekia net 250 MHz, tačiau realus pralaidumas 200 MHz. Naudojama standartinė RJ-45 jungtis.

Tai sparčiausios kategorijos kabelis. Kiekvienas kabelis susideda iš 4 atskirų folija aptrauktų porų su apvalkalų apie jas, 7 kategorijos kabeliai gali būti tik STP. Pralaidumas yra 750 MHz.

Vienmodžiai šviesolaidžiai kabeliai eliminuoja bangų sklidimo skirtumus. Tačiau jie perduoda tik pagrindinę modą, o ne visą šviesos srauto spektrą, todėl jie turi būti komplektuojami su galingais vienspalviais šviesos generatoriais. Pagrindinis vienmodžio optinio kabelio pranašumas tai minimali dispersija, plati pralaidumo juosta ir mažas slopinimas 0,25 dB/km.

  • Technologijos Kursinis darbas
  • Microsoft Word 610 KB
  • 2015 m.
  • 56 puslapiai (9516 žodžiai)
  • Universitetas
  • Darius
  • Įmonės kompiuterinių tinklų modernizavimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Įmonės kompiuterinių tinklų modernizavimas. (2015 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/imones-kompiuteriniu-tinklu-modernizavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 13:12
×